Skocz do zawartości

kładzenie tynku, nierówności w dziury w ścianach


Żuku

Recommended Posts

Witam
Zaczynam remont w pokoju, skuwam stare tynki, ponieważ sypią się jak piach i nie trzymają się ścian. Rozmawiałem z gościem od tynkowania i polecał mi pracę w następującej kolejności: po skuciu starego tynku i oczyszczeniu ściany, zagruntować cekolem DL80, potem dać zaprawę tynkarską rotband i na to megaron super finisz (gładź gipsową). Czy mogę tak wykonać tynkowanie czy jest to dobre zestawienie materiałów?? Czy na sufit najlepiej dać płyty kartonowo gipsowe? Blok jest stary ok lat 70tych wykonany z płyt i dzisiaj jak zacząłem skuwać to w rogu jest taka przerwa ok 2 cm płyta od płyty głębokość na ok 4cm
Brak obrazka
- dalej nie skuwałem bo bym się przebił do łazienki i teraz mam pytanie czym to najlepiej zalepić żeby potem w tym miejscu nic nie pękało? Pewnie trzeba by było dać tam siatkę ale czy wystarczy tylko siatka i wypełnić to miejsce rotbandem czy może czymś innym się daje na takich łączeniach? może zwykłym gipsem budowlanym dać? na drugiej ścianie też jest łączenie płyt tyle że tam już nie ma takiej przerwy jednak jest jedna ok 4mm badziej wsunięta od drugiej, w tym miejscu też pewnie siatkę i też rotbandem? gdzieniegdzie też są popękane te płyty czy tam też siatki? Bardzo proszę o porady
Link do komentarza
Cytat

Witam
Zaczynam remont w pokoju, skuwam stare tynki, ponieważ sypią się jak piach i nie trzymają się ścian. Rozmawiałem z gościem od tynkowania i polecał mi pracę w następującej kolejności: po skuciu starego tynku i oczyszczeniu ściany, zagruntować cekolem DL80, potem dać zaprawę tynkarską rotband i na to megaron super finisz (gładź gipsową). Czy mogę tak wykonać tynkowanie czy jest to dobre zestawienie materiałów?? Czy na sufit najlepiej dać płyty kartonowo gipsowe? Blok jest stary ok lat 70tych wykonany z płyt i dzisiaj jak zacząłem skuwać to w rogu jest taka przerwa ok 2 cm płyta od płyty głębokość na ok 4cm
Brak obrazka
- dalej nie skuwałem bo bym się przebił do łazienki i teraz mam pytanie czym to najlepiej zalepić żeby potem w tym miejscu nic nie pękało? Pewnie trzeba by było dać tam siatkę ale czy wystarczy tylko siatka i wypełnić to miejsce rotbandem czy może czymś innym się daje na takich łączeniach? może zwykłym gipsem budowlanym dać? na drugiej ścianie też jest łączenie płyt tyle że tam już nie ma takiej przerwy jednak jest jedna ok 4mm badziej wsunięta od drugiej, w tym miejscu też pewnie siatkę i też rotbandem? gdzieniegdzie też są popękane te płyty czy tam też siatki? Bardzo proszę o porady


"Gość od tynkowania" dobrze ci radzi , ja dałbym zamiast Rotbandu szary gips szpachlowy z Nida Gipsu , ale to rzecz gustu. Szary jest mocniejszy , ale wredny do położenia i długo schnie. Osobiście jestem wrogiem g/k w blokach - możesz sobie pod nim zafundować grzyba... Co do szpary... , ja coś takiego traktuję pianą niskoprężną , po wyschnięciu ścinam pianę poniżej tynku , odkuwam tynk po bokach na ok. 10 cm. z każdej strony , to wypełniam szarym gipsem wtapiając siatkę elewacyjną . Do tej pory nie miałem reklamacji. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Zaproponowana kolejność prac jest prawidłowa trzeba tylko pamiętać o dokładnym oczyszczeniu ściany z wszelkich luźnych (nie związanych) fragmentów tynku.

Co do szpary pomiędzy płytami, to ważne czy w tym miejscu stare tynki pękały? Jeśli nie, to płyty się względem siebie nie przesuwały (nie "pracowały") i nie powodowały naprężeń tynku. Jeśli nie jesteśmy tego pewni, to warto jednak wypełnić szczelinę materiałem elastycznym, takim jak pianka, a zewnętrzną warstwę tynku w tym miejscu zastąpić masą akrylową. Akryl jest trwale elastyczny i można go pomalować.

Zastąpienie tynku na suficie płytami GK nie ma sensu, skoro i tak ściany będą tynkowane.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...