Skocz do zawartości

Drzwi harmonijkowe?


Larue

Recommended Posts

Mam dylemat z mężem odnośnie zakupu drzwi, do tej pory byliśmy zdecydowani na harmonijkowe, ale no właśnie, znajomy przyszedł i nas mocno namawia na przesuwane. Teraz pytanie czy taka listwa (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) nie będzie psuć efektu. Możecie coś poradzić?
Link do komentarza
hej icon_biggrin.gif, a do jakiego pomieszczenia te drzwi? bo jak np. do salonu to bierzcie przesuwany system bo świetnie to wygląda! Znajoma się zdecydowała jakiś czas temu na orzech i przyznaje że ładnie się to wszystko prezentuje. Sama się zastanawiam nad czymś takim z tym że do mojej garderoby, normalne drzwi tam odpadają z racji bardzo małej powierzchni więc takie rozwiązanie świetnie by się spisało! Może coś z dierre albo Porty? nie ma wyjścia, będzie się trzeba troszkę rozejrzeć!
Link do komentarza
Cytat

hej icon_biggrin.gif, a do jakiego pomieszczenia te drzwi? bo jak np. do salonu to bierzcie przesuwany system bo świetnie to wygląda! Znajoma się zdecydowała jakiś czas temu na orzech i przyznaje że ładnie się to wszystko prezentuje. Sama się zastanawiam nad czymś takim z tym że do mojej garderoby, normalne drzwi tam odpadają z racji bardzo małej powierzchni więc takie rozwiązanie świetnie by się spisało! Może coś z dierre albo Porty? nie ma wyjścia, będzie się trzeba troszkę rozejrzeć!


ogólnie system suwany naścienny wygląda dobrze zwłaszcza w Porcie jest kompletny ten system tunel szyna elementy maskujące nawet uszczelki szczotkowe wszystko dostajesz w zestawie niestety sporo firm nadal tego nie robi zawsze czegoś brakuje trzeba dorabiać. Jeśli chodzi o Dierre to jest to dobra firma tylko droga i to bardzo. Jeśli chodzi o wygląd napewno są dużo ładniejsze od drzwi harmonujkowych i bardziej funkcjonalne cichsze etc. co do belki czy brzydko wygląda napewno nie jest w tym samym stylu i kolorze co obudowa otworu więc ładnie sie z nią skomponuje.

pozdrawiam
Link do komentarza
cichy13: rozumem, że u oficjalnego dealera nie będzie problemu z przyjrzeniem się jak ten tunel i szyna dokładnie wyglądają? Bo zdjęcia niewiele mówią, same drzwi bardzo fajne (duży wybór), ale najpierw muszę dokładnie przyjrzeć się jak to będzie wyglądać icon_smile.gif
Link do komentarza
powinnaś też to zobaczyc u ludzi kupujących u diealera też maja wystawki antomiast firma która bierze bezpośrednio z fabryki bedzie się z tym specjalizować więc napewno więcej zobavzysz i więcej się dowiesz. Co do oglądani to opczywiscie jest podstawa bez weryfikacji na żywo lepiej nic nie kupować nie tylko drzwi.
Link do komentarza
Cytat

powinnaś też to zobaczyc u ludzi kupujących u diealera też maja wystawki antomiast firma która bierze bezpośrednio z fabryki bedzie się z tym specjalizować więc napewno więcej zobavzysz i więcej się dowiesz. Co do oglądani to opczywiscie jest podstawa bez weryfikacji na żywo lepiej nic nie kupować nie tylko drzwi.



Byłam zobaczyłam i jestem pod wrażeniem, ceny też całkiem niezłe (nie mówię, że jakoś bardzo tanio, ale spokojnie mieści mi się w założeniach). W kwestii montażu rozumiem, że najlepiej brać właśnie autoryzowaną ekipę? Mąż jest w gorącej wodzie kąpany i muszę mu jakoś przemówić do rozsądku, że sam dobrze takich drzwi nie zamontuje :/
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
montaż z założenia nie jest trudny ale tylko z założenia wystarczy ze krzywo przyłoży wiertarkę żeby zrobić otwory pod system i już jest kicha a do tego dochodzi jeszcze ustawienie hamulców regulacja wysokości piony i odpowiednia odległość od ściany trzeba przewidzieć luz na listwy przypodłogowe czy ramii od szybek a ktoś bez doświadczenia przy tych szczegółach utonie. Montaż autoryzowany takich drzwi kosztuje ~250 zł netto do tego doliczony jest towar i 7 % Vat-u to tak jakbyś kupiła drzwi normalnie i zapłaciła za montaż 50 zł nawet pacykarz za taką kasę tego nie zrobi a masz spokój i 0 stresu a może się uda a może nie.

Po coś Ci ludzie ta autoryzację robią są fachowcami w trudnej i wąskiej dziedzinie.
Link do komentarza
Cytat

hej icon_biggrin.gif, a do jakiego pomieszczenia te drzwi? bo jak np. do salonu to bierzcie przesuwany system bo świetnie to wygląda! Znajoma się zdecydowała jakiś czas temu na orzech i przyznaje że ładnie się to wszystko prezentuje. Sama się zastanawiam nad czymś takim z tym że do mojej garderoby, normalne drzwi tam odpadają z racji bardzo małej powierzchni więc takie rozwiązanie świetnie by się spisało! Może coś z dierre albo Porty? nie ma wyjścia, będzie się trzeba troszkę rozejrzeć!


uleczka ale ty podajesz tak jakby w samochodach dwie totalnie różne marki z różnych grup cenowych Dierre to maybach a porta to BMW na to pierwsze mało kogo stać chociaż też są fajne i oczywiście dobre ale drogie jak 150 dal typowego kowalskiego z normalnym portfelem raczej będzie bliżej do tańszej marki która też jest dobra. A co do koloru to można "powiedzieć"że idealnie trafiłaś w mój gust uwielbiam ciemne kolory i kontrasty takie wenge czy orzech heban albo jakis ciemny dąb to bardzo piękne kolory.

pozdrawiam
Link do komentarza
Jeśli mogę wtrącić słówko to ja odradzam Ci drzwi harmonijkowe mam je w mieszkaniu i gorszego g.... trudno sobie wyobrazić. Jeśli już musisz brać inne drzwi niż rozwieralne to tylko przesuwne tylko zwróć uwagę żeby były dobrze dopasowane i porządnie założone.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Mam dylemat z mężem odnośnie zakupu drzwi, do tej pory byliśmy zdecydowani na harmonijkowe, ale no właśnie, znajomy przyszedł i nas mocno namawia na przesuwane. Teraz pytanie czy taka listwa (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) nie będzie psuć efektu. Możecie coś poradzić?





Nie wiem co masz na myśli używając śłowa "listwa" Jeśli chodzi ci o skrzydło drzwiowe - to decyzje musisz zdecydowanie podjąc zmężem - nie radzić sie ludzi na forum, bo my przeciez nie wiemy jaki masz wystrój, ile tam jejst miejsca i co lubisz. Poogladaj drzwi przesuwne i składane i zdecyduj co wolisz. Jeśli chodzi o funkcje użytkowe tych rozwiązań to moge powiedziec tylko tyle, że drzwi składane po złożeniu zmniejszają szerokość otworu drzwiowego, przesuwne zaś (jeśli nie są chowane w ścianę) zajmują przestrzeń z boku.


Jeśli mówiąc "listwa" miałaś na myśli szynę po której poruszają się skrzydła drzwi - to ona występuje zarówno w drzwiach składanych jak i przesuwnych - więc to chyba nie jest element który mógłby w jakiś sposób wpłynąć na Wasza decyzję.




Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Jeśli mogę wtrącić słówko to ja odradzam Ci drzwi harmonijkowe mam je w mieszkaniu i gorszego g.... trudno sobie wyobrazić. Jeśli już musisz brać inne drzwi niż rozwieralne to tylko przesuwne tylko zwróć uwagę żeby były dobrze dopasowane i porządnie założone.
Pozdrawiam


no , to jest bardzo ważne najładniejsze nawet drzwi kiepsko zamontowane będą straszyć zamiast zdobić i być funkcjonalne
i najlepiej jest kupić z fabryki która ma cały zestaw kompletny dlatego lubię portę pamiętam jak zaczynałem swoja karierę wolałem firmy typu interdoor ale jak tak drobie drzwi przyjeżdżają na montaż i nie ma ją pełnej obudowy np. półki nad systemem czy klocków do zakończenia maskowania a jedynie kawałek polakierowanego mdf-u to jest totalna żenada zwłaszcza za takie pieniądze.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Moi teściowie mają drzwi harmonijkowe i po paru latach użytkowania nie wyglądają zbyt dobrze i nie działają tak, jak działać powinny. To w każdym razie moje jedyne doświadczenie z tego typu drzwiami.


po paru latach to i tak sukces u braciaka ciotecznego po paru miesiącach je trafił najjaśniejszy a robione były na zamówienie u stolarza z bajeranckim systemem i nic to nie dało. Teraz ma zamontowane suwane system naścienny załatwiłem mu Minimax-y z Porty takie najtańsze w buku nie chciał wydawać za dużo pieniędzy bo miał dosyć tematu drzwi jak do tej pory a minęło ponad 2 lata nie ma z nimi problemu tylko wiszą trochę w powietrzy po to takie pół piętro i są drewniane w schody nad nimi wiszą drzwi stopka dolna jest wmontowana w krawędź tych schodów a jak staniesz dolnej części to masz je na wysokości pasa trochę komicznie to wygląda w tym przypadku no ale innej mozliwości nie było.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Mam u siebie drzwi przesuwne 2 sztuki robione na zamówienie bo szerokie 140X230. Są idealne po otwarciu są ozdobą szyna nie przeszkadza bo jest pomalowana pod kolor ściany więc na pierwszy rzut oka widać tylko drzwi które zresztą są w kolorze innych. Wszystkie drzwi na zamówienie nie wyszły wiele drożej niż w porcie i nie martwiłem się o nietypowe wymiary a i drzwi są drewniane z prawdziwego drewna a nie mdf przypominającego drewno. Nie wiem czy dobrze doczytałem ale coś o jakiejś szynie w podłodze ????? u mnie tego nie ma a drzwi się nie bujają i przesuwają cichutko no i mam gładką podłogę. Ale jedno na pewno konstrukcja przesuwna ma mniej elementów niż składana dlatego jest niezawodna.
Link do komentarza
wszystko ładnie pięknie tylko ze przy drewnie nigdy do końca nie wiesz co kupiłeś wyjdzie z czasem są ludzie którym z drzwi super drewnianych wycieka żywica sam tez prze wiele lat maiłem doczynienia z drzwiami drewnianymi i wolę z mdf-u, co do szyny którą widać Tobie się to podoba innym nie musi ja wolałbym zęby to było wykończone pod koro skrzydła zresztą po co mam widzieć jakieś mocowania (dla mnie to nie najlepsze rozwiązanie delikatnie pisząc). No ale wszystko kwestia gustu a że stolarz zastosował Ci odpowiedni system bez dolnej szyny to chwała mu za to bo większość "tanich i dobrych" idzie po najmniejszej linii oporu i montuje szynegóra dół od zestawu meblowego.
pzdr.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
ostatnio koleżka zamontował sobie harmonijkę plastikową jeszcze się nie rozleciały ale wiszą trochę w powietrzu i zaczynają im się wysuwać poszczególne elementy no a ze ja handluje drzwiami no to zadzwonił i będziemy wymieniać na najtańszą Portę Minimax w buku. Suwane w systemie nasiennym też będą w powietrzu ale jest gdzie zamontować dolną stopkę więc nie ma problemu. rozwiązanie tylko 2 razy droższe od tej harmonijki a dużo lepsze. Za ten palatkik zapłacił jakieś 300 zł i po dwóch misiącach już sa problemy.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Moze i temat odkopuje, ale moge cos o harmonijkach powiedziec, bo mialem ich juz chyba pierdyliard icon_smile.gif

Z racji, ze nie mam za duzo miejsca w kuchni harmonijki byly jedynym wyjsciem, fakt troche PRLowskie rozwiazanie, ale co zrobic icon_smile.gif

Mialem na poczatku drewniane, od stolarza... wytrzymaly calkiem dlugo bo chyba z 2 lata, ale szybko zmienily kolor a zawiasty z nieznanego mi materialu - cos jakby grubsza tkanina z czasem zaczely sie rozlatywac.
Pozniej przyszla pora na marketowe plastiki - nie skomentuje, bo juz przy montazu sie psuly icon_smile.gif
Ale z braku alternatywy i z racji, ze byly tanie po prostu je wymienialem co jakis czas.

Ostatecznie znalazlem w VOX'ie tez plastiki, ale qrcze jakies takie solidniejsze. Zawias z wytrzymalej gumy/miekkiego plastiku, calkiem gladko chodza (panele podwieszane na rolkach) i o dziwo nie telepia sie jak jest przeciag - mimo, ze nie maja dolnej prowadnicy.

Drugi rok juz je mam i ani sie nie odbarwily (sa pokryte laminatem) a i zawiasy w dobrym stanie.
Pozdr
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...