Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Co sprawdzamy przed kupnem działki?

Recommended Posts

Przed zakupem działki inwestor musi przebrnąć przez szereg działań administracyjnych. Warto je podjąć, żeby uniknąć w trakcie budowy i użytkowania kłopotliwych niespodzianek, dotkliwych organizacyjnie i finansowo.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/dzialka/547-co-sprawdzamy-przed-kupnem-dzialki

Gość lajkonik
Jak uniknąć kosztownych błędów przy zakupie działki

Gość Kamila
mam problem, zamierzam kupi działkę tylko problem polega na tym, że przez środek tej działki przechodzi rura od kanalizacji obecny właściciel twierdzi,że można na niej budowac tylko budynek nie może stac w tym miejscu w którym przechodzi ta rura i ja teraz nie wiem czy jeśli kupię tą działke to będe mogła wogóle wybudowac na niej dom,jak moge to sprawdzic prosze o porade

Przede wszystkim należy ustalić ko jest właścicielem rury (miejscowy zakład wod-kan, spółka wodna) i na jakich warunkach została ona ułożona na terenie posesji. (umowa dzierżawy, bezpłatne użyczenie). Jeśli właściciel sieci kanalizacyjnej nie dysponuje dokumentem stwierdzającym na zgodne z prawem poprowadzenie sieci można będzie domagać się przełożenia rur poza obręb posesji.

W sprawie możliwości budowy trzeba zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub wystąpić do gminy o wydanie warunków zabudowy.

Gość Stefan
Czy płaska działka nad jeziorem stwarza realne zagrożenie powodzią ?

8 godzin temu, Gość Stefan napisał:

Czy płaska działka nad jeziorem stwarza realne zagrożenie powodzią ?

Wszystko zależy od jej usytuowania w terenie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Od dwóch tygodni jestem już w domu. W tym czasie ekipa dokończyła ocieplanie i zasypywanie fundamentów oraz zaczęli murować ściany. Niestety ekipa w tym samy czasie dokańcza prace na poprzedniej budowie i siły są rozłożone. W dodatku ludzie kilku budowlańców się rozchorowało i mury nie pną się do góry. Liczę na to, że zima nie zaatakuje z pełną mocą i ekipa postawi mury parteru przed moim kolejnym wyjazdem czyli do końca stycznia. Oprócz żony na budowę przyjeżdża mój ojciec, kiedyś zbudował sobie dom więc jakieś pojęcie ma, większe niż ja czy żona :) Jesteśmy dobrej myśli. Bardziej przerażają mnie kolejne etapy związane z wykończeniem, tynki, posadzki, układanie kafli ale do tego etapu jeszcze długa droga.    
    • Pierwsze koty za płoty. Od tygodnia w salonie są listwy. Kupiłam klej polecony przez Solę. Jedyne w czym się z Siostrą nie zgadzam ( jeśli chodzi o listwy) to to, że się je montuje szybko. Może to kwestia nierównych ścian, może braku wprawy. Robiliśmy to we trójkę, zeszło kilka godzin. Wczoraj zaczęłam je malować, myśląc optymistycznie, że malowanie przykryje połączenia. Nie przykryło. Macie jakiś patent na to? Na zdjęciu stan jeszcze przed malowaniem.   Z tematów niebudowlanych. Sąsiedzi mają zwyczaj wyrzucania starego pieczywa za płot. Moi kudłacze z radością je znajdują. Pierwsze zdjęcie zatytułowałam : "moja ci ona", a drugie: " jego ci ona, niestety".    Pamiętacie, jak omawialiśmy kwestię kinkietów przy kominku? Animus szczególnie się ich czepiał, że niebezpiecznie z uwagi na abażury. Ostatecznie zostały (przynajmniej na razie), abażury zdjęłam, a przydały się ponadnormatywnie . W temacie grzybowym mam pytanie. Po pierwsze, co to za grzyby (na ostatniej fotce)? Od spodu blaszki. Po drugie co z tym rydzem? Czytałam, że rydze bywają atakowane przez inne grzyby, ale to białe cudo nie miało zapachu typowego dla grzyba. Nadmieniam , że zjadłam tego rydza też. I nic, żadnych sensacji. Pytam, bo wcześniej takie wyrzucałam.Podejrzewam, że Animus może wiedzieć, czego On nie wie?.
    • OSTATNI DZIEŃ Aukcja kończy się o 22.00
    • Bo to jest program dla dofinansowania kieszeni  cwaniakom a nie szarym obywateli.
    • Wczoraj facet u którego robię zlecenie dostał pisemko że będzie musiał z własnej kieszeni wybulić jeszcze 6 tysi , z papierologią walczy już ponad trzy miesiące.. W skrócie skomentował to mniej więcej tak że on to ,, pier.....li ''.. I nic nie będzie wymieniał . To drugi człowiek rozczarowany całym programem .
  • Popularne tematy