Skocz do zawartości

jak postawić ogrodzenie


Recommended Posts

mam pytanie chcemy postawić płot, niestety musimy zapłacic sami bo sąsiadka nie ma zamiaru tam grodzić a tym samym płacić, powiedziała że bez wytyczenia przez geodetę nie pozwoli nam postwawić płotu,
co jeśli nie będzie chciała ponieść połowy kosztów wytyczenia i graniczników ( tylko od jej strony nie mamy granicy z granicznikami)
w jakiej odległości mogę postawić płot bez jej zgody?
proszę o poradę
Sprawa dla mnie bardzo pilna!!!
Link do komentarza
Cytat

mam pytanie chcemy postawić płot, niestety musimy zapłacic sami bo sąsiadka nie ma zamiaru tam grodzić a tym samym płacić, powiedziała że bez wytyczenia przez geodetę nie pozwoli nam postwawić płotu,
co jeśli nie będzie chciała ponieść połowy kosztów wytyczenia i graniczników ( tylko od jej strony nie mamy granicy z granicznikami)
w jakiej odległości mogę postawić płot bez jej zgody?
proszę o poradę
Sprawa dla mnie bardzo pilna!!!


jesli to jest prawa strona działki licząc od wjazdu to z prawej strony wytyczenie kamieni i postawienie płotu jest po waszej stronie i sasiedzi nic do tego nie mają ,płot stawiasz na granicy ale tak aby słupki nie wystawały poza srodek kamienia na srone sasiada ,z normalnymi sasiadami ustala sie jeszcze kolor i jaki to ma byc płot ale jak sasiad jest j..... to najlepiej betonowy 3m i go nie widziec pozdrawiam ,a jesli jet to lewa strona to juz jest trudniejsze bo to płot sasiada i moze byc ciezko wymódz jakiekolwiek czynnosci
Link do komentarza
Cytat

mam pytanie chcemy postawić płot, niestety musimy zapłacic sami bo sąsiadka nie ma zamiaru tam grodzić a tym samym płacić, powiedziała że bez wytyczenia przez geodetę nie pozwoli nam postwawić płotu,
co jeśli nie będzie chciała ponieść połowy kosztów wytyczenia i graniczników ( tylko od jej strony nie mamy granicy z granicznikami)
w jakiej odległości mogę postawić płot bez jej zgody?
proszę o poradę
Sprawa dla mnie bardzo pilna!!!


Niestety zdarzają się tacy sąsiedzi, gdzie tylko granat bu pomógł. Jeśli postawisz ogrodzenie na swojej działce (nie w linii tylko całym obwodem słupka na swojej części), to sąsiadka może Cię cmoknąć w zad. Oczywiście dobrze byłoby gdybyś miała granicę wytyczoną przez geodetę lub nawet gdyby były oznakowania geodezyjne granic działki.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
jak ja bym miał takiego sąsiada/sąsiadkę to zrobiłbym to tak :
jeśli nie ma zamiaru się dokładać to postawiłbym płot (znaczy się zaczął stawiać ) jakieś 50 cm w jej działce , i uparcie twierdził że jest dobrze , aż ona sama wezwie geodetów by potwierdzili jej słowa - w ten sposób może uda ci się choć na tym zaoszczędzić icon_biggrin.gif ---- plan jak z filmu sami swoi icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...