Skocz do zawartości

DGP, czyli ogrzewanie kominkowe


Recommended Posts

Gość Zbyszek
Jaki koszt z robocizną będzie DGP dla domu o powierzchni 170 m2. Biorąc pod uwagę że ogrzejemy 4 pomieszczeia poddasza. A najdłuższa droga do pokonania dla GP to 10 m. Dom wyposazony jest w kominek 12 kW.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Jeśli kominek, to tylko z płaszczem wodnym. Kiedyś nie byłem do tego przekonany, nie wierzyłęm, że można w ten sposób ogrzewać skutecznie dom. Jednak zdecydowaliśmy się na taki właśnie model z Makrotermu i na szczęście wszystko jest ok.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli kominek, to tylko z płaszczem wodnym. Kiedyś nie byłem do tego przekonany, nie wierzyłęm, że można w ten sposób ogrzewać skutecznie dom. Jednak zdecydowaliśmy się na taki właśnie model z Makrotermu i na szczęście wszystko jest ok.


Maluszkiem też jeździli na rajdach :wink: zawsze może być gorzej, jak byś miał do czego porównać?

Ten w cytacie też jest zadowolony...no prawie
Cytat

Posiadam kominek z płaszczem . Ogólnie z kominka jestem zadowolony - ślicznie nagrzewa wodę, drewno spala się średnio szybko. Ale mam z nim ogromny problem - po każdym paleniu szyba jest czarna jak smoła... Serwisant powiedział że.... "nie ma pojęcia co z tym zrobić"!!! Drewno OK (brzoza 5 lat suszenia) nawiew z zewnątrz rurą 110mm (tak jak króciec w kominku) komin 200mm ceramiczny systemowy SCHIEDEL. Pompy załączają się przy 65 stopniach.

Link do komentarza
  • 4 lata temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...
Gość Pablo
Sporo niekompletnych i niezbyt doprecyzowanych wiadomości. Po pierwsze - regulatory do automatycznego sterowania przepustnicą nie są czymś nowym i funkcjonują już od dobrych ze 20-tu lat i to do każdego systemu. Przy DGP stabilizują temperaturę paleniska - tak, że jest jak najbardziej możliwość regulacji temperatury powietrza już na samym wkładzie! W instalacjach wodnych - szczególnie z podłogówką - najlepsze rozwiązanie to bufor ciepła i nie koniecznie "kupny"! Zazwyczaj nie ma go też gdzie umieścić w domku, a tutaj takie przyzwoite min. to ok. 1000 litrów. A co do zaników napięcia - przy powietrznym nawet jeżeli jest regulator, to otwiera przepustnicę i można nadal palić - jednak już samemu regulując palenisko. Do wodnych jest awaryjne zasilanie - taki UPS do kominka i wszystko działa po zaniku napięcia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...