Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

kto wykonuje projekt instalacji grzewczych/ wodnych?


papuch

Recommended Posts

jestem jeszcze zielona. Mam etap startowy tzn. działka i plany związane z budową domu. Czy kiedy kupuję projekt domu to tam są nanisione instalacje? Tzn jeśli zanoszę projekt do adaptacji i mówię chcę mieć takie ogrzewanie itd to pan arch robi to wszystko w projekcie? A zagospodarowanie terenu? Przyłącza prądu i wody? Kto robi projekt? Ta niewiedza mnie dobija!
Link to postu
Na dobrze ponad 100 instalacji grzewczych wykonanych w nowych domach nie zrobiłem ani jednej wg. projektu architekta. Zawierają one tak dużo braków i błędów, że nawet nie chce mi się ich poprawiać.
Architekci nie mają zielonego pojęcia o takich instalacjach, a jedynie jakieś pobieżne informacje,które wykorzystują przy projektowaniu. Najczęściej jednak korzystają z gotowych programów i tabelek, a efekty są żenujące. Praktykę w tej branży mają zerową. Zwykle ich wykładowcy na studiach również. Bardzo częstym błędem w projektach domów jest też brak,lub błędne rozmieszczenie przewodów wentylacyjnych a nawet i spalinowych.
Jeśli pani chce mieć sensownie wykonane CO,wodę i kanalizację, to lepiej zdać się na firmę wykonawczą, niż na projekt architekta.
Link to postu
Uzupełniając wypowiedź adamisa, projekty przyłączy i wszelkich innych instalacji robią branżyści posiadający uprawnienia porojektowe instalacyjne. Odnośnie instalacji wew to tak jak pisze adamis jest w projekcie fikcją i tak wszytsko robi się na "żywca" - nie mylić z piwem.

Zagospodarowanie robi projektant posiadający stosowne uprawnienia, pozostałe częśi czyli przyłącza możesz się też dogadać że zrobi to kompleksowo. Ale przede wszystkim jeszcze potrzebna jest mapa do celów projektowych zanim cokolwiek zaczniesz.
Link to postu
Ja już nie wiem nic... zaraz dostanę warunki przyłączy, za 2 tyg mapa do celów projektowych. Dzwoniłam do jakiejs pierwszej lepszej architekt która może dokonac adaptacji (nie weźmiemy jej bo od razu powiedziała że tak jak my chcemy to się nie da przeprojektować) Ona powiedziała że trzeba do niej z tą mapką i zamówimy gotowy projekt do adaptacji. Co teraz zrobić? Czy muszę jeszcze kogoś szukać od projektowania ? Kurcze! Im dalej w las tym więcej drzew. Najpierw wszyscy mówią "załatwicie warunki i potem pozwolenie" a nikt nie mówił " musicie załatwić 1000 papierków i projektów zanim coś ruszy" W mojej naiwności myślałam że wybiore projekt, dokonam adaptacji i wszystko tam będzie. Jaka ja byłam głupia ;-( Ale będe walczyć!
Link to postu
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...