Skocz do zawartości

Jaki osprzęt elektryczny wybraliście do swoich domów i dlaczego?


Recommended Posts

Witam,

Właśnie zakupiłem osprzęt do chaty i od jutra zaczynam jego montowanie. Jako że ilości gniazd, i łączników są niemałe , myślę , że nie uda mi się zamontować wszystkiego w jeden dzień i będę musiał to rozłożyć w czasie. Ale tak jak w tytule wątku napisałem po kilku wizytach w sklepach miałem mieszane uczucie co wybrać. Wybrałem Berkera, bo od ponad dwudziestu lat właśnie osprzęt tej firmy mam w mieszkaniu i nigdy nie miałem żadnej awarii. Co do stylistyki to obecne modele mi odpowiadały, a stanęło na najbardziej popularnym modelu Berkera - MODUL. Same wkłady są praktycznie te same ( obciązalność prądowa styków też) we wszystkich modelach , które różnią się jedynie stylistyką i materiałem tworzywa z którego są wykonane. A Wy co wybraliście i dlaczego?.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
ja wybrałam ABB Basic http://www.abb.pl/product/seitp329/d3c1e33...&country=PL takie tylko jasno beżowe, nie białe:) Dlaczego? Bardzo proste i babskie- wybrałam te które mi się podobały:) Kupowałam u znajomego, polecał mi tą firme i legrand, ale z legrand tylko cariva były cenowo w miarę- po tym jak poszaleliśmy z gniazdkami nagle okazało się że za te wszystkie nasze pomysły trzeba słono płacić.. np w dwóch pomieszczeniach jest cały system audio 5.1, net wszędzie itp. http://www.legrand.pl/pl/scripts/pl/publig...EN&SYNC=YES A cariva mi się dużo mniej podbała od tego właśnie ABB. Już następne serie legrand, sistena, valena są dwa razy droższe. A to robiło duża róznicę. I tak za wszystko zapłaciliśmy chyba około 2500 zł icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
  • 4 miesiące temu...
Mój elektryk polecił mi SIMONa. Wybrałem białe w wersji moduł (z dodatkowymi ramkami 1 do 5)
Cena w hurtowni średnio 10 zł za sztukę (nie licząc różnorodności)
Do tego pasowały też sterowniki podłogówki i roletowe 1x lub 2x, rtv, SAT itp.
montowaliśmy na wysokości ok.120 -140 cm
Link do komentarza
Cytat

a ja mam takie, polecił elektryk, a i cena przyzwoita

folnet_120_lp-1c-00.jpg
tyle, że ja mam z beżową ramką
aha, firma Ospel, rodzaj Ton




Przestrzegam przed serią IMPRESJA z Ospelu. Innych serii jeszcze nie znam, więc nie będę marudził. IMPRESJI nie zamontuję już nigdy!!!

Nie będę się rozpisywał o szczegółach, ile mi to zdrowia zjadło, bo opisałem to na portalach dla elektryków. Tutaj uwierzcie na słowa: Ani wyłączniki nie są pewne, a gniazda w żadnym wypadku!!!
Złom po prostu, powodujący awarie.
Oczywiście, to seria ""ramkowa" gdyby ktoś pytał.

WAŻNA INFORMACJA DLA KUPUJĄCYCH: JEŚLI WKRĘT SZYLDU PRZECHODZI NA WSKROŚ PRZEZ PODSTAWĘ, TO MOŻNA CAŁOŚĆ O KANT D... POTŁUC, NIEZALEŻNIE OD MARKI I FIRMY. Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Przestrzegam przed serią IMPRESJA z Ospelu. Innych serii jeszcze nie znam, więc nie będę marudził. IMPRESJI nie zamontuję już nigdy!!!

WAŻNA INFORMACJA DLA KUPUJĄCYCH: JEŚLI WKRĘT SZYLDU PRZECHODZI NA WSKROŚ PRZEZ PODSTAWĘ, TO MOŻNA CAŁOŚĆ O KANT D... POTŁUC, NIEZALEŻNIE OD MARKI I FIRMY.


hmmmm u nas póki co awarii nie ma, a jak się montowało, to nie wiem, ale elektryk sam polecił, to chyba ok
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ostatnio znajomemu montowałem Ospel Sonata, styl nowoczesny - minimalistyczny, mi osobiście też się podoba i pewnie też i siebie zamontuję. Mają duży wybór i sporo opcji, są m.in. potrójne włączniki, podwójne gniazdka do ramki, ściemniacze, czujki ruchu, wszystko w wersji z podświetlaniem i bez, do tego różne fronty i ramki i cena atrakcyjne (przynajmniej za podstawowe białe). Co do jakości nie potrafię się wypowiedzieć bo nie mam porównania, ale montowało mi się OK.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Ostatnio znajomemu montowałem Ospel Sonata, styl nowoczesny - minimalistyczny, mi osobiście też się podoba i pewnie też i siebie zamontuję. Mają duży wybór i sporo opcji, są m.in. potrójne włączniki, podwójne gniazdka do ramki, ściemniacze, czujki ruchu, wszystko w wersji z podświetlaniem i bez, do tego różne fronty i ramki i cena atrakcyjne (przynajmniej za podstawowe białe). Co do jakości nie potrafię się wypowiedzieć bo nie mam porównania, ale montowało mi się OK.



no właśnie ja teraz stoję przed wyborem osprzętu i mój pierwszy wybór padł właśnie na Sonatę od Ospela. wiesz może, jak znajomemu się ten sprzęt sprawuje? icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

no właśnie ja teraz stoję przed wyborem osprzętu i mój pierwszy wybór padł właśnie na Sonatę od Ospela. wiesz może, jak znajomemu się ten sprzęt sprawuje? icon_smile.gif


Zanim zadasz jakieś pytanie to popatrz z łaski swojej na datę napisanego posta na którego chcesz odpowiedzieć albo uzyskać odpowiedzi.
Link do komentarza
Cytat

no właśnie ja teraz stoję przed wyborem osprzętu i mój pierwszy wybór padł właśnie na Sonatę od Ospela. wiesz może, jak znajomemu się ten sprzęt sprawuje? icon_smile.gif


Czasem się z Nim widzę i nie słyszałem by było coś źle, raczej są zadowoleni, jedyne co to ostatnio się pytał, to o ściemniacz bo chciał w salonie zamienić z jednym włącznikiem. Edytowano przez Brum (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Czasem się z Nim widzę i nie słyszałem by było coś źle, raczej są zadowoleni, jedyne co to ostatnio się pytał, to o ściemniacz bo chciał w salonie zamienić z jednym włącznikiem.



dzięki za odpowiedź. stanęło na Sonacie ale w łazience chyba bryzgoszczelna Madera icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

dzięki za odpowiedź. stanęło na Sonacie ale w łazience chyba bryzgoszczelna Madera icon_smile.gif


Przecież w Sonacie tez występuje wersja bryzgoszczelna,więc po co mieszać styl.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam,

Właśnie zakupiłem osprzęt do chaty i od jutra zaczynam jego montowanie. Jako że ilości gniazd, i łączników są niemałe , myślę , że nie uda mi się zamontować wszystkiego w jeden dzień i będę musiał to rozłożyć w czasie. Ale tak jak w tytule wątku napisałem po kilku wizytach w sklepach miałem mieszane uczucie co wybrać. Wybrałem Berkera, bo od ponad dwudziestu lat właśnie osprzęt tej firmy mam w mieszkaniu i nigdy nie miałem żadnej awarii. Co do stylistyki to obecne modele mi odpowiadały, a stanęło na najbardziej popularnym modelu Berkera - MODUL. Same wkłady są praktycznie te same ( obciązalność prądowa styków też) we wszystkich modelach , które różnią się jedynie stylistyką i materiałem tworzywa z którego są wykonane. A Wy co wybraliście i dlaczego?.

pozdrawiam:

Darek



A ja wybraøem Moduøowy osprzét instalacyjny TEM, jest tanszy od Berkera, w najwieksza ramke mozesz zainstalowac 7 modolow przy czym ramka ma ok 20 cm, mozesz ja sobie dowolnie konfigurowac, np. moze tam byc tylko 7 wlacznikow swiatla albo 3 gniazda elektryczne i gniazdo antenowe, internetowe hdmi itp. Kofigurujesz jak chcesz, instalowanie jest banalnie proste. Link do youtube dla zainteresowanych wklejam ponizej

TEM MODUL

Lączniki i gniazdka można konfigurować ze sobą w jednej ramce w dowolny sposób czego efektem może być uzyskanie trzy-,pięcio- , a nawet siedmioprzyciskowego łącznika. Do tych jakże ważnych czynników decydujących o tym, że produkty słoweńskiej firmy są tak wszechstronne i elastyczne należy dodać ciekawe wzornictwo które jest dobrze dobrane do aktualnie obowiązujących trendów, a mnogość kolorów wymiennych ramek zewnętrznych bardzo ułatwia nam konfigurację z meblami i ścianami. Można więc w dowolny sposób łączyć przyciski z gniazdami w jednej ramce. Dla przykładu mamy możliwość uzyskania w jednej ramce trzech wyłączników sterujących trzema niezależnymi strefami bądź jeden wyłącznik i gniazdo elektryczne. Jak skonfigurujemy sobie elementy w danej ramce zależy tylko i wyłącznie od nas.
Stronka to www.tem.com.pl

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 lata temu...
I jeszcze zapewne z sukienka żony się dobrze komponuje icon_biggrin.gif
A tak na serio to powiedz z czym się tak bardzo komponuje, bo ta Sonata to żaden jakiś wymyślny styl retro czy awangarda, po prostu stylistycznie wygląda jak większość popularnych serii innych producentów.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Cytat

I jeszcze zapewne z sukienka żony się dobrze komponuje :icon_biggrin:
A tak na serio to powiedz z czym się tak bardzo komponuje, bo ta Sonata to żaden jakiś wymyślny styl retro czy awangarda, po prostu stylistycznie wygląda jak większość popularnych serii innych producentów.

 


Po tak twardym komentarzu trochę boje się wyrazić swoje zdanie :icon_biggrin: Ale raz kozie śmierć...

My wybraliśmy Berker Seria Glass. Okrągły osprząt to lekkie ryzyko, ale mamy dość nowoczesne wnętrze (no, mało standardowe w każdym razie) z szynoprzewodami i ruchomymi reflektorami na suficie zamiast tradycyjnego centralnego klosza, z zaoblonymi futurystycznymi meblami zamiast tradycyjnych "sześcianów" więc stwierdziliśmy - że co, gniazdka mogą być okrągłe :icon_biggrin:

 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 3 miesiące temu...
59 minut temu, Marian55 napisał:

Wybrałem Ospela ze względu na kilka rzeczy : raz ,ze badzo dobre wykonanie . Dwa -polski producent , w zwiazku z czym wspieram polski a nie zagraniczny rynek . Trzy przystępne ceny . No i 4 -bogate wzornictwo oraz zagwarantowane bezpieczeństwo ;)

Nie rozśmieszaj mnie, bo mi się zajady porobią. Se wybrałeś, bo nie wiesz co czynisz, więc jesteś usprawiedliwiony. Ja, będąc elektrykiem, który osprzęt niejednej firmy trzymał w rękach, miałbym wielki grzech gdybym polecał komuś Ospela.

Link do komentarza
19 minut temu, retrofood napisał:

Nie rozśmieszaj mnie, bo mi się zajady porobią. Se wybrałeś, bo nie wiesz co czynisz, więc jesteś usprawiedliwiony. Ja, będąc elektrykiem, który osprzęt niejednej firmy trzymał w rękach, miałbym wielki grzech gdybym polecał komuś Ospela.

Musisz mnie przekonać i chociaż w dwóch zdaniach uzasadnić. Inaczej będę miał w głowie mętlik

Link do komentarza
2 godziny temu, bobiczek napisał:

Musisz mnie przekonać i chociaż w dwóch zdaniach uzasadnić. Inaczej będę miał w głowie mętlik

Polecam post #9.

9 minut temu, uroboros napisał:

I ja też :zalamka:...

Jaki lepszy polecisz - ten osprzęt?

Zależy z jakiej półki. Z popularnych i tanich nawet "Karlik" jest lepszy.

I tańszy.

Link do komentarza
19 godzin temu, uroboros napisał:

 

Jaki lepszy polecisz - ten osprzęt?

 

Ja wybrałem do całego domu Berkera. Nie wiem jak dzisiaj z ceną (pamiętam że nie należy do najtańszych, ale wstrzeliłem się wtedy w jakąś ekstarhipersuper promocję w "Platformie" i kupiłem hurtem ilość na cały dom.

Chwalę sobie użytkowanie. Do dnia dzisiejszego nie mam i nie miałem najmniejszych problemów. Poza tym wciąż wyglądają jak nówki sztuki

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

szukam właśnie gniazdek do siebie do domu i trafiłem przypadkiem na ten temat.

troche chciałem go rozbudować.. w sumie jestem zdecydowany na berkera, tani nie jest ale zakładam że kolejna wymiana za 20 lat więc jakoś odżałuję :) Pytanie gdzie kupowaliście osprzęt do siebie?

ja mam jeden sklep www zaufany gdzie kupilem wczesniej oświetlenie a maja tez wlasnie gniazdka i mysle czy zamówić u nich (ceny maja jedne z lepszych na rynku) czy lepiej szukac po marketach?

 

Edytowano przez MichałNow (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Gdzie taniej. Przecież producent nie produkuje innego osprzętu do hurtowni A i innego do hurtowni B. 

Natomiast retrofood miał najprawdopodobniej na myśli, że w marketach nie ma osprzętu z górnej półki (jeśli taki cię interesuje).

 

Ja mam marketowego Ospela As bo akurat przypasował mi stosunek ceny do designu

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...