Skocz do zawartości

Co dać pod podłogę?


rgal

Recommended Posts

Witam.
Sytuacja wygląda tak, że jest pomieszczenie w stanie surowym, i chcę położyć w nim płytki gresowe, ale przedtem należy podnieść poziom podłogi o ok 10cm. Nie jest wymagana izolacja cieplna, akustyczna też nie jest koniecznością (dolne pomieszczenie jest ogrzewane ale służy jako magazyn więc dźwięki nie przeszkadzają). Jak najsensowniej rozwiązać ten problem? Najtaniej byłoby wykorzystać niepotrzebne już pustaki ceramiczne i ułożyć z ich fragmentów warstwę i zalać zaprawą. Z drugiej strony jest to dość czasochłonne. Może jednak jest sens zastosować jakąś tanią warstwę izolacyjną? ale jaką w takiej sytuacji? w takim rozwiązaniu bardziej zależałoby mi na izolacji akustycznej.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Sytuacja wygląda tak, że jest pomieszczenie w stanie surowym, i chcę położyć w nim płytki gresowe, ale przedtem należy podnieść poziom podłogi o ok 10cm. Nie jest wymagana izolacja cieplna, akustyczna też nie jest koniecznością (dolne pomieszczenie jest ogrzewane ale służy jako magazyn więc dźwięki nie przeszkadzają). Jak najsensowniej rozwiązać ten problem? Najtaniej byłoby wykorzystać niepotrzebne już pustaki ceramiczne i ułożyć z ich fragmentów warstwę i zalać zaprawą. Z drugiej strony jest to dość czasochłonne. Może jednak jest sens zastosować jakąś tanią warstwę izolacyjną? ale jaką w takiej sytuacji? w takim rozwiązaniu bardziej zależałoby mi na izolacji akustycznej.


zalej betonem z granulkami styropianu bedzie ciepło cicho niedrogo i nie obciązy za bardzo całej konstrukcji.

pzdr.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Sytuacja wygląda tak, że jest pomieszczenie w stanie surowym, i chcę położyć w nim płytki gresowe, ale przedtem należy podnieść poziom podłogi o ok 10cm. Nie jest wymagana izolacja cieplna, akustyczna też nie jest koniecznością (dolne pomieszczenie jest ogrzewane ale służy jako magazyn więc dźwięki nie przeszkadzają). Jak najsensowniej rozwiązać ten problem? Najtaniej byłoby wykorzystać niepotrzebne już pustaki ceramiczne i ułożyć z ich fragmentów warstwę i zalać zaprawą. Z drugiej strony jest to dość czasochłonne. Może jednak jest sens zastosować jakąś tanią warstwę izolacyjną? ale jaką w takiej sytuacji? w takim rozwiązaniu bardziej zależałoby mi na izolacji akustycznej.


wysypac suchy beto ale bradzo słaby i gorna warstwe zalac nrmalnym i tyle albo wrobic cały jednolity z dosypka czegos
np styropianiu
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Witam

Jeżeli róznica poziomów między pierwszym, a ostatecznym ma być tak duża i żeby unknąć kosztów - proponuję położyć płytę OSB lub położyć styropian co spowoduje również dodatkowe ocieplenie podłogi. Nie są bardzo drogie konstrukcje więc może warto się nad tym zastanowić.

Nie chcę zajmować tutaj wiele miejsca i rozpisywać się:

Zobacz moze sobie tutaj temat styropianu:
http://www.austrotherm.com/imperia/md/cont...katalogi/12.pdf
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...