Skocz do zawartości

ceny robót wykończeniowych


Recommended Posts

ile płaci sie u was wykończeniowcom- mówię tak średnio, około?
u mnie (to są ceny nie takie "pierwsze lepsze", ale negocjowaliśmy trochę i porównywaliśmy róznych- póki co bardzo solidni majstrzy godni polecenia odpukać)
metr ułożenia płytek- około 30 do 35 zł metr
za całą łazienkę niezbyt dużą (i nie jakąs koszmarnie skomplikowaną) około 1500 zł
metr ułożenia paneli lub deski podłogowej - 10-15 zł (mniej w dużych pomieszczeniach, więcej tam gdzie trzeba dużo przycinać)
montaż parapetów - 15 zł za godzinę pracy (zajęło około dwóch dniówek)
montaż kaloryferów- 20 zł/sztuka
malowanie z gładziami- około 12 zł/metr
samo malowanie (np sufity z regipsów na biało) około 5 zł/metr
wykonanie prostej obudowy kominkowej- bez ceny wkładu - dodtaków marmurowych- materiał i robocizna- 3 tys.
Wszystkich tych speców zamawiać trzeba było minimum 3-4 miesiące wcześniej (poza montażem kaloryferów naprzykład ale to był jeden dzień)
Link do komentarza
U mnie
płytki - 30zł m,
panele - 10 zł m,
parapety wew i zew razem z oknami 500 zł za wszystkie w domu (16 szt)
tynki gipsowe (na gładko) - 12zł m
malowanie - 5zł m.
Jeszcze nam nie robią icon_smile.gif ale mamy na wszystko umowę, a jak na razie wszystko jest z nią zgodne.
Ps "Kropeczko" jakie masz kominy systemowe czy murowane? Jeśli systemowe to ile płaciłaś (ile metrów, szt i jaka firma)
Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam,

Widzę że ceny na rynku się utrzymują, prawie identyczne byly u mnie , myślę że są OK!

pozdrawiam:

Darek


witam jestem z poznania i u nas ceny za poszczegulne usługi kształtują się troche inaczej naprzykład szpachlowanie +grunt +malowanie na biało to bez faktóry około 15 zł za 1 m2 ,połorzenie płytek jeśli ściany nie wymagają prostowania to 40 zł za 1m2 ,panele wyglądają podobnie od 14 do 18 zł .oczywiście mówimy tu o usługach wykonanych przez firmy ,które działają wpełni legalnie i jeśli coś jest nietak to jest się do kogo zwrucić z reklamacją ,bo firmy,które robią bardzo tanio niezawsze mają ochote przyjżdżać w związku z jakąś reklamacją ,ale to tylko moja opinia i nie karzdy musi się z nią zgadzać lecz takie są realia polskich ''pseudo wykonawcóe''
Link do komentarza
Tamb, niestety u nas przynajmniej parkiet wychodzi koszmarnie drogo! Tam gdzie pytałam, najtańszy, bukowy chyba kosztował 120 zł /metr (materiał plus ułozenie) a jesionowy czy dębowy około 140 zł- i to są ceny za zwykła klepkę, nie za takie wypaśne z dużej deski. Ja płaciłam za deskę batic wood w hurtowni 65-70 zł/metr a ułozenie bedzie kosztowało 10 zł. To jest na takiej powierzchni duża róznica..
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...