Skocz do zawartości

Przesunięcie budynku w inne miejsce....


ghost_adr

Recommended Posts

Witam. Chce postawic w innym miejscu budynek. niz zostało to zaplanowane w dokumantacji projektowej.
Geodetaa przyszedl mi na działke i wyznaczyl budynek, zaznaczyl punkty na mapie zktórymi mam sie udac do projektanta, zeby naniósł poprawki.... i tu moj dylemat sie zaczyna....

Ile trwa taka zmiana zagospodarowania działki ?

czy moge wykonywać juz prace i wylewać ławy w miejcu wyznaczonym przez geodete?

Projektant mowi ze spokojnie moge sobie budować a on w miedzy czasie zrobi zmiane tego planu. i zebym nic się nie bał...

Potrzebuje Opini moze ktos mial tez podobny problem. czy moge zacząc juz budować ?
Link do komentarza
1. Czy plan miejscowy lub warunki zabudowy dopuiszczaja taka zmianę?
2. Taka zmiana wymaga zmiany pozwolenia na budowę.
3. Zanim rozpoczniesz roboty musisz mieć kierownika budowy i zgłoszenie rozpoczęcia robót.
4. Projektant gda bzdury - bo to ciebie nadzór pociągnie za samowolę a nie jego.
Link do komentarza
Cytat

Mam działke cała przeznaczona na budowe , takze przesówac moge

chodzi o to czy juz moge zaczac kopac fundamenty....

Budynek mam wyznaczony tam gdzie pokazalem geodecie ... a nie tak jak bylo narysowane w planie...


To, że działka jest budowlana nie świadczy o tym, że możesz sobie budować gdzie chcesz. Po to masz pozwolenie na budowę, które powstało w oparciu o wykonany projekt budowlany Twojego domu. Jeśli nie naruszasz warunków planu miejscoweo i warunków zabudowy (linia zabudowy, odległości od granic działki) to projektant może uznać to za zmianę nie wymagającą nowego pozwolenia. Ale jest na to różna interpretacja. Wszystko zależy jak interpretuje to Nadzór budowlany.
Może się okazać, że musi być nowe pozwolenie na budowę.
Poza tym , czy masz kierownika budowy - co on na to? i czy zgłosiłeś rozpoczęcie robót budowlanych?
Link do komentarza
Pozwolenie na budowę obejmuje posadowienie budynku w miejscu. Dlatego to nieruchomość. Zmiana miejsca posadowienia wymaga zmiany w Decyzji Starosty, zatem NIE WOLNO NIC DO CZASU UPRAWOMOCNIENIA DECYZJI wykonywać. Nic. Projektanta zmień. Najlepiej już teraz bo wpuszcza Cię w maliny z niewiedzy lub cynicznie, narażając Cię na przykre konsekwencje w postaci samowoli budowlanej. A to może wiele kosztować. Powołując kierownika budowy ma on obowiązek zapewnić wytyczenie geodezyjne zgodnie z zatwierdzonym projektem. ZATWIERDZONYM. Jeżeli taki masz, to buduj, jeżeli nie-sam Pan wiesz.
Link do komentarza
Budynek został wytyczony przez geodete.. dokladnie i w ramach granic itd.... takze z lokalizacja mysle ze nie powinno być problemu.


Teraz tylko czekać az projektant nansiesie zmiany i zlozy do starostwa...

Wkoncu nie wiem czy czekać na decyzje o zmianie czy juz zacząc kopać....

Roboty mam zgłoszone....


Wg projektanta moge spokojnie budować w nowym miejscu....
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
No to i ja przypominam - pozwolenie na budowę oznacza, że można konkretny pudynek, opisany w projekcie, postawić w KONKRETNYM miejscu na działce. W końcu po to w projekcie są mapy w odpowiedniej skali, na które nanosi się obrys budynku. Wybudowanie domu w innym miejscu niż przewiduje to zatwierdzony projekt to samowola budowlana, i tyle. Dlatego trzeba wystąpić o zmianę pozwolenia na budowę, zanim zacznie się budowę.
Oczywiście może tak być, że projektant ma dobre układy w starostwie i zrobienie zmiany po fakcie przejdzie a nadzór się nie przyczepi ale to już gdybanie i liczenie na szczęście.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...