Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
SeniorSklad

Zakończenie budowy i..

Recommended Posts

Witam!
Mam pare pytań dotyczących budowy

1).
Kiedy kończy się budowa i można zamknąć dziennik budowy ??

A pytam dlatego bo p.Kierownik budowy stwierdził że musze wykończyć cały budynek włacznie z ociepleniem ścian
i pomalowaniem ,wykończenie pomieszczeń wewnątrz na gotowo.
To nie jest typowy budynek ale dobudowane dwa pomiesczenia z przeznaczeniem na biura do budynku mieszkalnego.
projekt i pozwolenie na budowe obejmuje tylko i wyłacznie te dwa pomieszczenia .
W budynku przylegającym (budynek gospodarczy zamieszkany ) wys. śr 230 bedzie podniesiony tylko dach
ale projekt nie obejmuje podniesienia dachu tylko zmiane pokrycia dachu.

2).
Co z przyłączem elektrycznym dobudowanych pomieszczeń.
w budynku mieszkalnym jest prąd i licznik jednofazowy (chyba logiczne) i przeprowadziłem przewody elektryczne we własnym zakresie jak to się mówi Zgodnie ze sztuką budowlaną do nowo powstałych pomieszczeń co z tym się wiąże?? Czy musze wołać fachowca jesli tak to po co i ile zapłace za wizytę takiego fachowca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierbud ma rację – budowa musi być ukończona.
Masz jeszcze jeden problem. Do której kategorii zakwalifikują ten budynek.
Jest duże prawdopodobieństwo, że do XVI, a wtedy oprócz normalnie wymaganych, kwitów:
Art. 57.
1. Do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o
udzielenie pozwolenia na użytkowanie inwestor jest obowiązany dołączyć:
1) oryginał dziennika budowy;
2) oświadczenie kierownika budowy:
a) o zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym i
warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami,
b) o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także
– w razie korzystania – drogi, ulicy, sąsiedniej nieruchomości, budynku
lub lokalu;
3) oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych, jeżeli
eksploatacja wybudowanego obiektu jest uzależniona od ich odpowiedniego
zagospodarowania;
4) protokoły badań i sprawdzeń; (instalacji)
5) inwentaryzację geodezyjną powykonawczą;
6) potwierdzenie, zgodnie z odrębnymi przepisami, odbioru wykonanych przyłączy;
<7) kopię świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, z zastrzeżeniem
art. 5 ust. 7.>

to dojdzie jeszcze:
Art. 56.
1. Inwestor, w stosunku do którego nałożono obowiązek uzyskania pozwolenia na
użytkowanie obiektu budowlanego, jest obowiązany zawiadomić, zgodnie z
właściwością wynikającą z przepisów szczególnych, organy:
1) (uchylony),
2) Państwowej Inspekcji Sanitarnej,
3) Państwowej Inspekcji Pracy,
4) Państwowej Straży Pożarnej
– o zakończeniu budowy obiektu budowlanego i zamiarze przystąpienia do jego
użytkowania. Organy zajmują stanowisko w sprawie zgodności wykonania
obiektu budowlanego z projektem budowlanym.

A do tego jeszcze obowiązkowa kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Kierbud ma rację – budowa musi być ukończona.
Masz jeszcze jeden problem. Do której kategorii zakwalifikują ten budynek.
Jest duże prawdopodobieństwo, że do XVI, a wtedy oprócz normalnie wymaganych, kwitów:
Art. 57.
1. Do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o
udzielenie pozwolenia na użytkowanie inwestor jest obowiązany dołączyć:
1) oryginał dziennika budowy;
2) oświadczenie kierownika budowy:
a) o zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym i
warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami,
b) o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także
– w razie korzystania – drogi, ulicy, sąsiedniej nieruchomości, budynku
lub lokalu;
3) oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych, jeżeli
eksploatacja wybudowanego obiektu jest uzależniona od ich odpowiedniego
zagospodarowania;
4) protokoły badań i sprawdzeń; (instalacji)
5) inwentaryzację geodezyjną powykonawczą;
6) potwierdzenie, zgodnie z odrębnymi przepisami, odbioru wykonanych przyłączy;
<7) kopię świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, z zastrzeżeniem
art. 5 ust. 7.>

to dojdzie jeszcze:
Art. 56.
1. Inwestor, w stosunku do którego nałożono obowiązek uzyskania pozwolenia na
użytkowanie obiektu budowlanego, jest obowiązany zawiadomić, zgodnie z
właściwością wynikającą z przepisów szczególnych, organy:
1) (uchylony),
2) Państwowej Inspekcji Sanitarnej,
3) Państwowej Inspekcji Pracy,
4) Państwowej Straży Pożarnej
– o zakończeniu budowy obiektu budowlanego i zamiarze przystąpienia do jego
użytkowania. Organy zajmują stanowisko w sprawie zgodności wykonania
obiektu budowlanego z projektem budowlanym.

A do tego jeszcze obowiązkowa kontrola.



Dziękuję icon_smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×