Skocz do zawartości

instalacja grzewcza


elza

Recommended Posts

jesli chodzi o przyziemna półke grzejników to płytowe buderus ,cosmonova ,itp
jesli alu to jakis calidor ,czy tez idmar w róznych kolorach (byle nie kupowac w markecie)
jesli chodzi o dekoracyjne to panelowe poziome ,typ wertikal-gorgiel,czy tez podobne firmy
jesli chodzi o imitacje zeliwnych to juz koszt około 250zł za zeberko wygląda jak przedwojenny zeliwiak naprawde godny polecenia robi to tylko jedna firma w europie wiec okresl sie w jakich kwotach chcesz miec te grzejniki czy wydac około 5000zł na dom czy tez 140000zł na same grzejniki
Link do komentarza
Cytat

Poradzicie jakie grzejniki zainstalować w małym domku 220 m² żeby były dobre i jednocześnie ładne.
Gdzie kupić takie grzejniki?




Ja polecam grzejniki regulus. Jestem dopiero na etapie zalewania stropu icon_biggrin.gif ale grzejniki mam wybrane od dawna. Są ładne, z dobrego materiału (miedziano-aluminiowe), producent daje na nie 25 lat gwarancji, porównywałam ceny - bardzo przystepne, a dodatkowo teraz mają jakąś promocje i kolorowe są bez żadnych dopłat. Bardzo fajnie wyglądają w wersji srebrnej metalicznej. U nich na stronce znajdziesz wykaz skleopów www.regulus.com.pl
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Ja polecam grzejniki regulus. Jestem dopiero na etapie zalewania stropu icon_biggrin.gif ale grzejniki mam wybrane od dawna. Są ładne, z dobrego materiału (miedziano-aluminiowe), producent daje na nie 25 lat gwarancji, porównywałam ceny - bardzo przystepne, a dodatkowo teraz mają jakąś promocje i kolorowe są bez żadnych dopłat. Bardzo fajnie wyglądają w wersji srebrnej metalicznej. U nich na stronce znajdziesz wykaz skleopów www.regulus.com.pl
Pozdrawiam


tych grzejników juz nikt kto je miał lub miał jaką kolwiek stycznosc to ich z dopłatą nawet nie załozy wiec nie proponuj tej przestazałej i niewydajnej technologi chyba ze do warsztatu ,
Link do komentarza
Cytat

tych grzejników juz nikt kto je miał lub miał jaką kolwiek stycznosc to ich z dopłatą nawet nie załozy wiec nie proponuj tej przestazałej i niewydajnej technologi chyba ze do warsztatu ,




Nie zgadzam się z tobą, znam wiele osób, które maja te grzejniki zamontowane ( nie w warsztacie!) i bardzo sobie chwalą. Jesli ty masz jakieś złe wspomnienia lub skojarzenia to jest to twój problem.
Link do komentarza
Cytat

Największą wadą tych grzejników jest sposób oddawania przez nie ciepła, czyli konwekcja. Zakurzone ściany i sufit, mocno zwiększone unoszenie się kurzu w pomieszczeniu.
No i późniejsza trudność z wymianą na np. płytowe, bo podejścia są odwrotnie.


Tak sobie myślę, że każdy grzejnik oddaje ciepło przez konwekcję, no bo jak ma inaczej to robić? Ja wymieniałem grzejniki stalowe (z lat 90- tych) i nie zauważyłem żeby podejścia w miedziano-alu były odwrotne, może coś Ci się pomyliło? Stare były grubsze, ale listewka załatwiła sprawę, smug kurzu też nie zauważyłem, a już na suficie? - to brzmi jak straszenie dziecka baba-jagą i końskim łbem naraz. Trochę rzetelności. Po co wymieniać grzejniki X na Y. Kupuje się dobre i ma na dziesięciolecia. Na marginesie: Jestem alergik, więc pewnie tylko na kwiatki bo zimą czuję się doskonale mimo że sprzątamy standardowo raz w tygodniu i grzejniki "konwektorują" . Pozdrawiam. icon_smile.gif
Link do komentarza
naszczescie nie mam konwektórów zadnej firmy ale mam przyjemnosc je wywalac za okno po kilku latach eksploatacji ,a wady zauwazone przezemnie i wytykane przez uzytkowników to pierwsze zbyt mała ilosc wody ciagłe problemy ze ekonomicznym sterowaniem,ciagłe załaczanie sie kotła gazowego (kilkukrotnie czesztrze niz w innych rodzajach grzejników ),mnustwo kurzu ,smugi do sufitu,trzaski grzejników po roku eksploatacji ,cieknace wiecznie odpowietrzniki po kilkunastu odpowietrzeniach,dosc wysoka temp aby uzyskac sprawnosc ,wieksze zuzycie gazu przez niestabilna prace układu ,nadajace sie pod tym wzgledem do układów stałopalnych takich jak miał wegiel co powoduje ze pod tym wgledem ekonomia jest podobna jak przy kazdym innym grzejniku to by było tyle bynajmniej w 100% klientów jak ktos je mieł to juz ich nie chce widziec i tyle, zreszta moje zdanie jako instalatora jest podobne i nie chce tu nikogo przekonywac ale dobrze miec wiedze zanim sie kupi taki grzejnik do instalacji
a tak z ciekawosci to u siebie mam porządne zeliwo i troche alu
Link do komentarza
Pisząc o tych odwrotnych podejściach miałem na myśli grzejniki z dolnym podłączeniem.
Grzejnik panelowy oddaje ciepło również przez promieniowanie. Tak jak podłogówka. Grzejniki konwektorowe są najgorszym wyborem dla alergików, bo powodują największe wzbijanie kurzu.
Podpisuję się obiema ręcyma pod tym, co powyżej napisał janekluki.
Link do komentarza
Witam,

Moim zdaniem jakość grzejników tych wszystkich firm ze średniej półki będących na polskim rynku jest porównywalna i tak naprawdę można wybrać każdy który odpowiada nam wzornictwem, ja wziąłem Purmo i jest OK. Chyba większe znaczenie ma jaki osprzęt kupimy ( głowice termostatyczne , itp ) i oczywiście jakść i wydajność naszego systemu grzewczego - kotła.

Pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Pisząc o tych odwrotnych podejściach miałem na myśli grzejniki z dolnym podłączeniem.
Grzejnik panelowy oddaje ciepło również przez promieniowanie. Tak jak podłogówka. Grzejniki konwektorowe są najgorszym wyborem dla alergików, bo powodują największe wzbijanie kurzu.
Podpisuję się obiema ręcyma pod tym, co powyżej napisał janekluki.


Zatem - idąc twoim tokiem rozumowania szanowny Admisie regulusy nie są konwektorami, bo:
1/ podłączenia w grzejniku zasilanym z podłogi - takim oddolnym są takie same jak miałem w starych stalowych
2/ grzejniki dają uczucie ciepła jak stanę przy nim blisko z przodu czyli promieniują
3/ moje uczulenie przy ich pracy nie zwiększa się

Jestem szczęśliwy, że zakupiłem takie a nie inne. Zrobiłem to rozmyślnie bo przy stalowych czytałem że są PŁYTOWO-KONWEKTOROWE i mają mało wody, więc pewnie bym kichał całą zimę i malował dom co wiosnę. A propos , wyjaśnij mi co znaczy określenie: "panelowy".
Link do komentarza
Cytat

naszczescie nie mam konwektórów zadnej firmy ale mam przyjemnosc je wywalac za okno zadzwoń jak będziesz to robił następny raz, stanę pod oknem icon_biggrin.gif po kilku latach eksploatacji ,a wady zauwazone przezemnie i wytykane przez uzytkowników to pierwsze zbyt mała ilosc wody ciagłe problemy ze ekonomicznym sterowaniemjak mało wody to chyba łatwiej sterować? no nie? mi się łatwiej steruje kajakiem niż stutysięcznikiem, motocyklem niż tirem itd,ciagłe załaczanie sie kotła gazowego co konia obchodzi że się wóz wywrócił?- to wina kotła - bo to on się załancza(kilkukrotnie czesztrze niz w innych rodzajach grzejników ),mnustwo kurzu ,smugi do sufitu,już pisałem że nie mam tego, ciekawe, moje grzejniki są popsute?trzaski grzejników po roku eksploatacjimam 4 zimy i cisza ,cieknace wiecznie odpowietrzniki po kilkunastu odpowietrzeniachto spieprzona instalacja, TU PIES [PIEC] POGRZEBANY, ja odpowietrzałem trzy razy w pierwszą zimę i 1 raz w trzecią,dosc wysoka temp aby uzyskac sprawnosc- grzeję na maksymalnie 50 stopni i mam ok ,wieksze zuzycie gazu przez niestabilna prace układu tak miałem dokładnie przy stalowych jak było ciepło, jak był mróz to szły lepiej i szło mniej gazu, serwisant od kotła powiedział że mogło się tak dziać, teraz przyzwoite mam zużycie, przedtem miałem jazdę, teraz mam miej ( kubików, kasy też - bo gaz nam drożeje),nadajace sie pod tym wzgledem do układów stałopalnych takich jak miał wegiel ciekawe,zapamiętam icon_biggrin.gif co powoduje ze pod tym wgledem ekonomia jest podobna jak przy kazdym innym grzejniku to by było tyle bynajmniej w 100% klientów jak ktos je mieł ja i paru kolegów i koleżanek, razem ze 6 rodzin je mamy i nie zamieniamy!!bo mamy dobre, bez wad które opisałeś zrobione instalacjeto juz ich nie chce widziec i tyle, zreszta moje zdanie jako instalatora jest podobne powiedz że nie jesteś krawcem z zawodu- plizi nie chce tu nikogo przekonywac ale dobrze miec wiedze zanim sie kupi taki grzejnik do instalacji -
a tak z ciekawosci to u siebie mam porządne zeliwo i troche alui gratulacje, ja mam cu-al i jestem zadowolony, z twojej wypowiedzi wynika że poprawiasz instalacje na których ktoś się uczył ( jakiś górnik albo krawiec pewnikiem- z góry przepraszam urażonych fedrowników i sztrykaży robiących instalacje CO), jeżeli nie trafiłeś do mnie to znaczy, że mi robił ktoś kto to umiał robić, i chwała panu Jankowi, mimo że się zapije pewnie niebawem to fachura jest starej szkoły i nowoczesnych technologii (on mi doradzał regulusy) i basta

Link do komentarza
Cytat

Zatem - idąc twoim tokiem rozumowania szanowny Admisie regulusy nie są konwektorami, bo:
1/ podłączenia w grzejniku zasilanym z podłogi - takim oddolnym są takie same jak miałem w starych stalowych
2/ grzejniki dają uczucie ciepła jak stanę przy nim blisko z przodu czyli promieniują
3/ moje uczulenie przy ich pracy nie zwiększa się

Jestem szczęśliwy, że zakupiłem takie a nie inne. Zrobiłem to rozmyślnie bo przy stalowych czytałem że są PŁYTOWO-KONWEKTOROWE i mają mało wody, więc pewnie bym kichał całą zimę i malował dom co wiosnę. A propos , wyjaśnij mi co znaczy określenie: "panelowy".


ad.1 Racja, pomyliłem Regulusy z grzejnikami f-my Convector - te mają odwrotnie.
ad.2 Nikt nie twierdzi, że nie promieniują, ale to znikomy procent oddawania ciepła przez te grzejniki.
ad.3 Wznoszenie kurzu przez ogrzewanie konwekcyjne jest sprawą oczywistą, ale nie naszą rzeczą jest tutaj analizować twoją alergię pod kątem ogrzewania. Skoro czujesz się dobrze, to ok.
Dalszego ciągu nie rozumiem. Co ma ilość wody w grzejniku do kichania???
Grzejniki płytowo-konwektorowe, wytwarzają zdecydowanie mniejszy ruch powietrza, niż typowe konwektory, które mają jeszcze mniej wody od płytowych.
Grzejnik panelowy, to po prostu grzejnik płytowy. Po dodaniu użebrowania z tylu płyty staje się on grzejnikiem płytowo-konwektorowym.
Link do komentarza
Cytat

ad.1 Racja, pomyliłem Regulusy z grzejnikami f-my Convector - te mają odwrotnie.
ad.2 Nikt nie twierdzi, że nie promieniują, ale to znikomy procent oddawania ciepła przez te grzejniki.
ad.3 Wznoszenie kurzu przez ogrzewanie konwekcyjne jest sprawą oczywistą, ale nie naszą rzeczą jest tutaj analizować twoją alergię pod kątem ogrzewania. Skoro czujesz się dobrze, to ok.
Dalszego ciągu nie rozumiem. Co ma ilość wody w grzejniku do kichania???
Grzejniki płytowo-konwektorowe, wytwarzają zdecydowanie mniejszy ruch powietrza, niż typowe konwektory, które mają jeszcze mniej wody od płytowych.
Grzejnik panelowy, to po prostu grzejnik płytowy. Po dodaniu użebrowania z tylu płyty staje się on grzejnikiem płytowo-konwektorowym.


tak się zastanawiam czy to co mam to konwektory? bo wygląda to mniej więcej tak patrząc z góry -[[[[[[[[[- te myślniki to rurka co se zapycha między blaszkami, a [ to mniej więcej kształt blaszki, no i grzeje jak na piecu jest 50 st, może toto to konwektorowo- płytowy grzejnik? icon_biggrin.gif tak dla odmiany poprzestawiałem słówka, icon_smile.gif bardziej mi przypomina chłodnicę z auta- bo konwektor to dla mnie nagrzewniczka, czyli _____________________
- IIIIIIIIIIIIIIIIII--
_____________________
sorki za brak symetrii, ale chodzi o to że blaszki ze środka nie dotykają obudowy. Co powiesz?
Link do komentarza
W Regulusie sami upierają się żeby nie traktować ich grzejników jako konwektorowych, choć podobieństwo jest ogromne (jak dla mnie). Problem wynika raczej z braku precyzyjnej definicji konwektora. Przy jakim procencie ciepła oddawanego przez konwekcję uznać grzejnik za konwekcyjny? A zmienia się to wraz ze zmianą temp. wody, więc sprawa wcale nie jest prosta.

Regulusy faktycznie mają stosunkowo niewiele ożebrowania i jest połączone z obudową, która "promieniuje". Jak dla mnie jednak, to czy u nich ożebrowanie styka się z obudową czy nie jest mniej ważne - w grzejnikach Convectora obudowa też się nagrzewa i oddaje ciepło.

Z tym unoszeniem kurzu przez konwektory to raczej przesada. Ruch powietrza nie jest specjalnie szybki - oczywiście jak ktoś ma b. nasiloną alergię to być może odczuje różnicę. Problemem jest prędzej trudne czyszczenie ożebrowania.

Konwektory szybciej reagują na zmiany temperatury, bo mało wody w instalacji to mała bezwładność cieplna. Trzeba to umieć wykorzystać i do tego dostosować kocioł i instalację. Jeśli to kocioł gazowy ze zmienną mocą palnika, to w czym problem? Ja mam chyba z 15 lat elektrycznego Convectora i ten problem zupełnie mnie nie dotyczy, a szybkość reakcji grzejnika bardzo się przydaje, jeśli nie chcemy utrzymywać stałej temp. w pomieszczeniu przez całą dobę.

Jeśli odpowietrzniki ciekną to już ew. problem z jakością u konkretnego producenta, a nie powód żeby od razu potępiać wszystkie grzejniki konwektorowe.

Nie wiem czemu oddawanie ciepła przez konwekcję ma być od razu "be"? To co dopiero powiecie o ogrzewaniu powietrznym?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...