Skocz do zawartości

dezynfekcja wanny z hydromasażem


Recommended Posts

W folderach reklamowych firmy pięknie opisują prostotę i skuteczność systemu dezynfekcji.
Ale na forach czytałam różne opinie na ten temat, nie zawsze przychylne.
Czy jak się będę stosować do instrukcji dezynfekcji, to w 100% ustrzegę się przed zanieczyszczeniem wody glonami czy bakteriami?
Link do komentarza
Wyczytałam niedawno, że są wanny z dezynfekcją ręczną i automatyczną, więc wolę tą ostatnią, bo jest wygodniejsza. Wystarczy uzupełniać płyn dezynfekujący w zbiorniku i potem tylko wciskać właściwy przycisk na panelu sterowania. Wtedy system sam dozuje odpowiednią ilość płynu, potem wystarczy spuścić wodę i opłukać wannę.
Link do komentarza
Jeszcze trzeba pamiętać, jak się ma wannę z masażem powietrznym, o osuszaniu. Jeśli wanna ma system automatycznego osuszania, nie trzeba o tym zabiegu pamiętać, uruchomi się automatycznie. Jeśli nie - pół godziny po spuszczeniu wody i opłukaniu wanny samemu trzeba uruchomić na kilka minut dmuchawę powietrzną.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Bardzo często mamy do czynienia z hasłem "Dezynfekcja ozonowa", lecz wszystko również zależy od tego, ile ozonu i do jakiej pojemności wanny się go dozuje. Działanie generatora ozonu w wannie jest dwojakie - bakteriobójcze oraz zdrowotne, nie można jednak mówić iż dezynfekcja ozonowa jest lekiem na całe zło - niezależnie od mocy, jest to jedynie dodatek do pomysłów na utrzymanie wanny w czystości.

Projektując układ, bierze się pod uwagę potężną ilość założeń, natomiast laik patrząc na dwie wanny, może nie zauważyć detali, które wpłyną na brak brzydkich zapachów itp...

Magistralę wodną się płucze bieżącą wodą, wypłukując pozostałości po kąpieli - czasami stosuje się tabletki dezynfekujące, natomiast pozostaje magistrala powietrzna, do której także woda się dostaje. Tutaj rozwiązaniem jest osuszanie po kąpieli, powietrzem ogrzanym i... ozonowanym właśnie. Istnieją konstrukcje, które razem posiadają trzy generatory ozonu, umieszczone w różnych miejscach - my jednak dalej zauważymy "Wanna A - dezynfekcja ozonowa" oraz "Wanna B - dezynfekcja ozonowa". Większość nowych aut wyposażona jest w klimatyzację, jednak różnie taki system jest zbudowany - spotkałem się już z układem klimatyzacji również osuszanym 20min od wyłączenia auta.

Znaczenie w utrzymaniu wanny w czystości mają również inne elementy - przewody wodne, powietrzne, dysze nawet konstrukcja wirnika pompy - nie bierzemy tego pod uwagę, ale często ktoś o tym pomyślał.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam niewiem czy dobry wątek wybrałam ,ale mam pewien problem odnośnie wanny z hydromasażem posiadam taką firmy victory SPA i pewnego pięknego dnia wpadłam na pomysł strasznie głupi. Wyprać sobię bluzkę w wannie gdzie najpierw wlałam wodę , później proszek i po 2 dniach chcąc włączyć hydromasaż powietrzny (dolny) - nie zadziałał. Na dniach będzie u mnie pan z obsługi takich wanien chciałabym się dowiedzieć czy to może być coś takiego że tą pompe zepsułam czy tylko jakieś zapchanie a może to nie to?? przeraża mnie koszt nowej pompy z tego co słyszałam to ok 2-3 tys. Dziękuje za odpowiedźi.
Link do komentarza
Cytat

Witam niewiem czy dobry wątek wybrałam ,ale mam pewien problem odnośnie wanny z hydromasażem posiadam taką firmy victory SPA i pewnego pięknego dnia wpadłam na pomysł strasznie głupi. Wyprać sobię bluzkę w wannie gdzie najpierw wlałam wodę , później proszek i po 2 dniach chcąc włączyć hydromasaż powietrzny (dolny) - nie zadziałał. Na dniach będzie u mnie pan z obsługi takich wanien chciałabym się dowiedzieć czy to może być coś takiego że tą pompe zepsułam czy tylko jakieś zapchanie a może to nie to?? przeraża mnie koszt nowej pompy z tego co słyszałam to ok 2-3 tys. Dziękuje za odpowiedźi.



nigdy wcześniej nie słyszałam, by ktoś postanowił wyprać cokolwiek w wannie z hydromasażem - jesteś pierwszą osobą która o tym pisze icon_smile.gif
nie jestem ekspertem ale być może to właśnie ten proszek coś tam zapchał albo uszkodził. Wiadomo proszek ma jakąś tam swoją gramaturę...
Spróbowałabym odnaleźć instrukcję obsługi albo lepiej w sieci spróbować poszukać co może powodować uszkodzenie hydromasażu albo o przeciwskazaniach...
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam niewiem czy dobry wątek wybrałam ,ale mam pewien problem odnośnie wanny z hydromasażem posiadam taką firmy victory SPA i pewnego pięknego dnia wpadłam na pomysł strasznie głupi. Wyprać sobię bluzkę w wannie gdzie najpierw wlałam wodę , później proszek i po 2 dniach chcąc włączyć hydromasaż powietrzny (dolny) - nie zadziałał. Na dniach będzie u mnie pan z obsługi takich wanien chciałabym się dowiedzieć czy to może być coś takiego że tą pompe zepsułam czy tylko jakieś zapchanie a może to nie to?? przeraża mnie koszt nowej pompy z tego co słyszałam to ok 2-3 tys. Dziękuje za odpowiedźi.



Katy89, jeśli masz wannę Victory Spa z pompą wodną firmy Grunfoss, to taka pompa może tyle kosztować, ale pompa (kompresor) powietrzny nie kosztuje aż tyle.
Ale pierwszą czynnością w takich momentach, jest wyłączenie wanny z prądu na 15-30 minut i powtórne jej włączenie.
Serwisuję tego typu urządzenia od 12 lat , i myślę iż mam jakiekolwiek pojęcie na ten temat.
Nie ty pierwsza i ostatnia prałaś w wanie z hydromasażem. Pocieszę Ciebie- niektórzy nawet kwiatki tam myją.
Więcej na www.hydromontaz.pl
Link do komentarza
Cytat

Wyczytałam niedawno, że są wanny z dezynfekcją ręczną i automatyczną, więc wolę tą ostatnią, bo jest wygodniejsza. Wystarczy uzupełniać płyn dezynfekujący w zbiorniku i potem tylko wciskać właściwy przycisk na panelu sterowania. Wtedy system sam dozuje odpowiednią ilość płynu, potem wystarczy spuścić wodę i opłukać wannę.



Szanowna iza11, dezynfekcji automatycznych są dwa rodzaje- na pustej wannie i pełnej.
Te pierwsze nie dezynfekują górnych partii orurowania wodnego, zaś ta druga nie podaje wystarczającej ilości płynu dezynfekującego do wody. Czyli nikt nie uniknie raz w miesiącu typowej dezynfekcji(czyli zalanie wanny wodą i podanie środka dezynfekującego do wody). Automatyczna dezynfekcja jest skierowana do osób, które mają problemy zdrowotne skórne, gdzie muszą po sobie lub przed sobą dezynfekować układ.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Jeżeli wybierze się wannę dobrego, renomowanego producenta oraz systematycznie się wannę czyści, nie ma mowy o awarii lub zanieczyszczeniach. Moja znajoma ma wannę Scandispa i nie ma z nią żadnych problemów. Dużo zależy od marki!



To rozkręć sobie te rurki co masz pod wanną a ,którymi przepływa woda w trakcie hydromasażu i opowiadaj co tam znajdziesz ciekawego .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...