Skocz do zawartości

Wjazd na działkę z drogi powiatowej


megjawa

Recommended Posts

Witam wszystkich,

planuję budowę domu i rozpoczynam procedurę zbierania pełnej dokumentacji potrzebnej do wydania pozwolenia na budowę. Wiem ze do wydanie decyzji będę potrzebowała dokument zaopiniowany przez Zarząd Dróg i Komunikacji dot. wjazdu na działkę.
Juz pisze w czym jest problem ( o ile będzie to problem). Jestem właścicielką działki, która dłuższym bokiem przylega do drogi powiatowej, krótszym bokiem do drogi gminnej (droga narazie istnieje jedynie na planach ). Działka ma 1925 m2 , chce ją podzielić na dwie działeczki, ale normatyw w gminie wynosi 1 000 m2. Więc żeby dokonać podziału działki niezależnie od ustaleń planu zagospodarowania, muszę zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami art.95 pkt. 7 wystawić budynek mieszkalny, celem wydzielenia dwóch działek. Taką możliwość potwierdziłam w urzędzie gminy. Chciałabym, aby działki po podziale posiadały dwa niezależne wjazdy. Dzieląc działkę prostopadle do drogi powiatowej, będę mieć dwie działki,gdzie tylko jedna z nich będzie miała dostęp do drogi gminne( tej z planów), druga działka będzie przylegała jedynie do drogi powiatowej.
PYTANIE:
Czy będę mieć problem z otrzymaniem zezwolenia na zrobienie wjazdy na wydzielona działkę od drogi powiatowej?
Jaką kolejność zachować, czy juz teraz złożyć wniosek o pozwolenie na wjazd na działkę od drogi powiatowej, jeszcze przed podziałem działek? Czy może rozpocząć budowę i z chwilą wystawienia domu, po zatwierdzeniu podziału działki, złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na wjazd na działkę?
Proszę o pomoc

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...