Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
gosia-architekt

Projekty: wnętrza i architektura

Recommended Posts

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Pompę ciepła wykluczasz na starcie?
    • Czy warto doplacac za sama nazwe? Moim zdaniem dobrze spojrzec po opiniach od ludzi i w sklepach - i wybrac zloty srodek jakosc/cena. Troche przejrzalem sklepow i patrzac po parametrach, cenach i opiniach zdecydowalem sie na ten produkt jbpartner https://jbpartner.pl/zestawy/527-10-naped-bramy-uchylnej-2-skrzydlowej-hb5.html#/28-rozmiar_silownikow-12_cali_stosowane_do_bramy_do_4m  Wysoka klasa szczelności IP65, dobre komponenty i na co warto zwrocic uwage - w razie braku napiecia centrala moze byc zasilana awaryjnym zasilaniem np. za posrednictwem UPSa
    • możesz połozyć folie paroprzepuszczalną ale nie ma konieczności jej układania. Osobiście zrobiłbym szczeline między osb/mfp  a wełną. Nastepnie ułożyć warstwy podłogi. Rozumiem że pomieszczenie nad izolowanym stropem będzie użytkowe ?  
    • JA również uważam że plamy nie wskazują na przeciek membrany. Wygląda to na typowe zjawisko wykraplania sie pary wodnej. Nie musisz się niczego obawiac. Wykonasz izolacje poddasza z folią paroizolacyjną od środka i zjawisko zniknie.  Polecam natomiast zastosowanie jako izolacji hydrofobizowanej wełny skalnej TOPROCK SUPER +SUPERROCK  ktore zostały zabezpieczone dodatkowo w procesie produkcyjnym przed wilgocią.  www.rockwool.pl/produkty/toprock-super www.rockwool.pl/produkty/superrock 
    • Witam, z żoną mamy kupiony projekt: https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-2-m16021fa4e5575 Ogrzewanie będzie podłogowe raczej w całym domu + grzejniki w łazienkach. Teraz mamy problem z wyborem rodzaju ogrzewania. Pierwsze to ogrzewanie gazowe z butli przydomowej ( ziemnego w okolicy brak),  i teraz czy kupić butlę samemu, czy dzierżawić od dostawcy gazu, przyjmując jego warunki do do płatności za gaz. Drugi rodzaj to kocioł na ekogroszek/pellet. Oczywiście do tego zasobnik na wodę. Nie możemy się zdecydować, którą opcję wybrać. Poczytałem na tym forum już trochę, ale może jeszcze za mało. Wiem, że dużo zależy od ocieplenia budynku.  Czy ktoś może mi coś doradzić, czy to raczej wróżenie z fusów w tym momencie? Pozdrawiam, Mateusz.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...