Skocz do zawartości

Budowa chodnika , a granica dzialki..


Recommended Posts

Witam..
Mam pytanie: maja budowac chodnik przy istniejacej drodze gminnej. Moja dzialka jest ogrodzona, a ogrodzenie znajduje sie wedlug pomiarow geodety na granicy dzialki. Granica dzialki od kraweznika istniejacej drogi wynosi 2 m. Byl gosc ktory mowil ze musze pod budowe chodnika cofnac ogrodzenie o 1 m. Nie wiem jaka jest szerokosc chodnika na projekcie, ale jesli bedzie 3 m to jak sie ma ten 1 m mojej dzialki. Czy gmina ma mi zaplacić za 1 m mojej dzialki i ewentualnie kto ponosi koszty przeniesienia ogrodzenia.

R.K.
Link do komentarza
Jeśli w WZ lub (i) pozwoleniu na budowę nie było wzmianki o linii rozgraniczającej, to wszelkie koszty związane z budową chodnika, w tym koszty przesunięcia ogrodzenia, ponosić będzie gmina.
Natomiast, jeśli linia rozgraniczająca była określona. A ogrodzenie nie stoi w tej linii, to koszt przesunięcia ogrodzenia będziesz musiał ponieść sam.
Jeśli budowany chodnik będzie wchodził w granice Twojej działki, to gmina jest zobowiązana do wykupu po cenach rynkowych (na dzień wykupu) tego terenu i poniesienia wszelkich innych kosztów (geodezyjne, mapka, wpis do KW).

Ps. Linia rozgraniczająca nie musi pokrywać się z granicą działki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...