Skocz do zawartości

UPS do komputera


Recommended Posts

Zaznaczam od razu, że na moje potrzeby wystarczy UPS, który zapewni zasilanie przez 2-3 minuty, tak żeby można było zapisać pliki i bezpiecznie zamknąć system. Chodzi tylko o to by nie stracić aktualnych danych (np. wpisanego tekstu) i oczywiście by takie elementy jak dysk "nie sypnęły się" od nagłego zaniku napięcia w trakcie pracy.
Czy są jeszcze jakieś inne sposoby na zabezpieczenie komputera przy chwilowym zaniku napięcia?
Link do komentarza
Czy to prawda, że jak będą to dwa różne dyski (pojemność i szybkość) to całość będzie działała z szybkością tego powolniejszego i pojemność dysku też będzie równa tej mniejszej (mniejszego dysku)?
Trochę mi szkoda kupować dyski i równać z jego parametrami do mojego starego "twardziela". A niestety takie informacje znalazłem.
Link do komentarza
Cytat

Czy to prawda, że jak będą to dwa różne dyski (pojemność i szybkość) to całość będzie działała z szybkością tego powolniejszego i pojemność dysku też będzie równa tej mniejszej (mniejszego dysku)?
Trochę mi szkoda kupować dyski i równać z jego parametrami do mojego starego "twardziela". A niestety takie informacje znalazłem.


Niestety tak icon_sad.gif Dlategpo najlepiej kupić na raz dwa identyczne dyski. Ale skoro prędkość starego dysku jest dla Ciebie wystarczająca, to nie wiodzę tu wielkiego problemu. W końcu dysk to nie są teraz jakieś potworne pieniądze, więc nawet jeśli częśćć jego pojemności będzie nie wykorzystana, to też nie jest to tragedia. Prawdopodobnie i tak zwykle różnica w prędkościach nie będzie specjalnie wyraźna, jeśli pracujesz głównie z programami biurowymi.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ciekłokrystaliczne tanieją z czasem, a pewnie stanieją jeszcze bardziej. Ciekawi mnie jakie będą ceny, gdy upowszechnią się diody z materiałami organicznymi (OLED). Producenci niedawno podawali, że udało im się osiągnąć wreszcie równomierne podświetlenie przy b. dużych powierzchniach. Jak ich ceny znormalnieją, to mogą sporo namieszać na rynku.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...