Skocz do zawartości

instalacja gazu


Recommended Posts

Witam!
Jaka powinna być cena instalacji gazowej w domku jednorodzinnym.
Chodzi o podciągnięcie gazu z granicy dzialki do domu, i dalej poprowadzenie instalacji na zewnatrz budynku do kuchni i do kotlowni, razem za 40 metrow.

Zaproponowali mi 80zl/metr cena zawiera robocizne, material, dwie skrzynki.
Duzo czy malo????
Link do komentarza
nie wiem, czy czasem nie zależy to od konkretnej gazowni. ja jak ubiegałam się o prąd, którego w końcu nie mam, bo dla ludzi było za drogo, powiedzieli mi dwie stawki. trzydzieści zł z kawałkiem, jeśli nawierzchnia utwardzona i dwadzieścia parę, jeśli miękka (za mb) - za robociznę - to było dwa lata temu. nie pamiętam, jak było z kwestią materiałów. ale z tego, co czytam, to tak może być.
Link do komentarza
Cytat

gazownia robi albo do ogrodzenia albo do ściany a konkretnie do licznika resztę robi inwestor a gazownia na koniec zakłada licznik.
80zł/m za wszystko jak piszesz to tanio, u nas do 15m koszt 1500 więc mnie 20mb wyszło prawie 2 tys.i to bez skrzynki.


Dziekuje za odpowiedz, kompletnie nie wiedzialam jakiego rzedu powinna byc cena. Jest ok, to dobrze.
Link do komentarza
Cytat

Dziekuje za odpowiedz, kompletnie nie wiedzialam jakiego rzedu powinna byc cena. Jest ok, to dobrze.



http://www.cire.pl/item,419,7.html - tutaj masz taryfy dla paliw gazowych. jeżeli wiesz jak długie ma być przyłącze i jakiej średnicy to sobie policz.

a swoją drogą powinieneś mieć WARUNKI przyłączenia do sieci gazowej. tam jest zawarty koszt inwestycji i opłata przyłączeniowa którą płaci Klient

pzdr
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...