Skocz do zawartości

budunek bez odbioru


Recommended Posts

witam proszę o pomoc,sprawa wygląda tak,rodzice jakieś 28 lat tamu rozpoczęli
budowę domu,która trwała kilka lat,budowa była zgłoszona projekty,mapki
wszystko zgodnie z prawem,jednak do dnia dzisiejszego nie ma odbioru tego
budynku,po prostu nikt tyle lat nic z tym nie zrobił a już mieszkam tam jakieś 25 lat, nie wiem co trzeba teraz zrobić gdzie i z czym uderzyć jakie mogą być
kary za coś takiego?z dokumentów posiadam pozwolenia na budowę jakieś mapki więcej
dokumentów nie ma.boje się że jak coś zacznę w tym kierunku robić to narobię więcej złego niż dobrego,z drugiej strony nic nie mogę zrobić bo do wszystkiego potrzeba zezwolenia.pozdrawiam. proszę o rade
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Moim zdaniem powinieneś pójść do architekta, który poradzi Ci jak tę sprawę ugryźć. Będzie Ci potrzebny projekt domu, musi on być zgodny z MPZP, a więc niekoniecznie dom w którym mieszkasz jest wybudowany z obowiazującym prawem.

W tej chwili tamte pozwolenia na pewno wygasły i jak zaczniesz grzebać w urzędach to może okazać się, że musisz rozebrać samowolę budowlaną, dlatego lepiej zacząć nie od urzędu gdzie się na prawie nie znają tylko od architekta.
Link do komentarza
Rozumiem, że przez te 28 lat nie mieli prawa meldunku? pytam bo jesli sa zameldowani to ozacza że budynek był odebrany i może po prostu rodzice są tego "nieswiadomi".
Jeśli budnek nie był odebrany a udowodni się wam że był zamieszkały to będzie naliczona kara administracyjna, niestety nie wiem jakie to są kwoty. Najlepiej zapytać inspektora nadzoru budowlanego jak z tego wybrnąć, ale jeśli budynek jest postawiony zgodnie z prawem to byłabym dobrej myśli, przecież prawo nie narzuca ile lat ma trwać budowa, prawda?
Link do komentarza
Cytat

Rozumiem, że przez te 28 lat nie mieli prawa meldunku? pytam bo jesli sa zameldowani to ozacza że budynek był odebrany i może po prostu rodzice są tego "nieswiadomi".
Jeśli budnek nie był odebrany a udowodni się wam że był zamieszkały to będzie naliczona kara administracyjna, niestety nie wiem jakie to są kwoty. Najlepiej zapytać inspektora nadzoru budowlanego jak z tego wybrnąć, ale jeśli budynek jest postawiony zgodnie z prawem to byłabym dobrej myśli, przecież prawo nie narzuca ile lat ma trwać budowa, prawda?


meldunku nie ma do dzisiaj bo nie ma odbioru:(,mieszkamy tam ponad 25 lat normalnie,z papierów jakie posiadam to jest pozwolenie na budowe tylko ze z 79 roku ale pozwolenie bylo wiec chyba jest legalnie postawiony.a jak mogą udowodnic mi ze mieszkałem [code][/code]
Link do komentarza
temat jest bardzo sliski bo tamte rozwiązania z lat 80 niestey nie podlegają odbiorowi z dzisiejszym prawem ,tak wiec jesli nie było zgłoszone ze budowa jest zakonczona do urzedu to jest wielki problem ,ostania amnestia była jakies 12lat temu i nie sadze zeby jeszcze cos takiego było ,ze wszytko co stoi zostało wrysowane na mapki i oddane do uzytku ,teraztotak jak radza poprzednicy musisz troche od tyłu pokopac poprzez zaufanych ludzi jak to przejsc ,bo w urzedzie na dzien dzisiejszy w najłagodnieszy sposób to przeprojektowac do warunków zgodnych z obecnmi przepisami ,przebudowac i odac do uzytku ,jest jeszcze jedno małe ale ktore mozesz przejsc ale musisz miec zaufanego kierownika budowy
robisz tak dziennik budowy jak masz zaprowadzony to idziesz do kierownika (oczywiscie bedzie to kosztowac)i musi robic wpisy ze w styczniu 90roku zalano strop,w lipcu 91 wymurowano kondygnacje ,w kwietniu 92 zalano strop,...................................w lipcu 2008 wykonano tynki zewnetrze i utwardzenie gruntu w okół posesji
w marcu 2009 zakonczono budowe jednoczesnie zgłaszajac oddanie do uzytku
i takim sposobem na 100% jestesw stanie przejsc bo przypomniało mnie sie ze tak mój znajomy robił i wzioł za taka impreze około 2000zł ale wazne zeby dziennik był zaprowadzony i troche zmeczony zyciem tak jak ta budowa
a i jeszcze jedno przerwa miedzy wpisami nie moze byc dłuzsza niz dwa lata ale kierownicy takie rzeczy wiedza
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...