Skocz do zawartości

Mój projekt kuchni


Recommended Posts

No kolorystyka dołująca...

Poza tym będziecie musieli skakać po blacie by umyć okno. A gdzie będziecie mieli suszarkę na talerze? czy wszystko w zmywarce będziecie myć? Ja bym zrobiła podręczną suszarkę jeszcze nad zlewem... wiadomo jakiś kubeczek czy talerzyk szybko można opłukać icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Dostałem wizualizację z moją przyszłą kuchnią. Nie podoba mi się. Wydaje mi się szara i nijaka, ale z kolei jakbym miał powiedzieć, co bym chciał tam widzieć to naprawdę nie wiem.

Może coś doradzicie?



Ta kuchnia, pomijając kolory bo to rzecz gustu, jest źle zaprojektowana. Jeśli się da, a u Ciebie się da, bo masz dużą kuchnię powinno wyglądać to tak:
lodówka, za nią blat roboczy, za blatem zlew, za zlewem znów blat roboczy, za blatem kuchenka a za kuchenką jak jest miejsce znowu blat. Piekarnik można dać oczywiście na wysokości oczu w jakimkolwiek miejscu byłe nie przy lodówce.
To co Ci zaproponowali jest karygodne: kto daje lodówkę koło piekarnika?? lodówka chłodzi a piekarnik grzeje. Nawet każdy dobrze zaizolowany piekarnik w czasie pracy oddaje ciepło a stojąc koło lodówki, tak jak u Ciebie, będzie ją grzał, przez co Twoja lodówka będzie musiała pobierać więcej prądu.
W tej kuchni trzeba całkowicie zmienić układ poszczególnych sprzętów.
Link do komentarza
Zgadzam się z "Kingaj" ta kuchnia to pomyłka, niech Ci ją jeszcze raz przeprojektują zgodnie z zasadami ergonomii, a kolor to nie problem wystarczą dodatki, choć ja bym na pewno wybrała inne barwy, ale to rzecz gustu, a o tym się nie dyskutuje, Co do suszarki to na małe podręczne rzeczy starczy ociekacz, ja się tylko zastanawiam jak masz zamiar otwierać okno? Na zewnątrz? Bo do środka to raczej nie otworzysz kran Ci będzie przeszkadzał. W kuchni przydałaby się jeszcze wąska szafka typu cargo na potrzebne wiktuały - znacznie ułatwia życie. Kuchnia do poprawki!!!
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Dzięki za cenne uwagi. faktycznie nie zwróciłem uwagi na to okno. Zlew musi być na środku okna, wówczas skrzydła będą mijać kran.

Resztę uwag również wezmę pod uwagę. Jak będę miał nową wersję to pokażę.

Cytat

W kuchni przydałaby się jeszcze wąska szafka typu cargo na potrzebne wiktuały - znacznie ułatwia życie. Kuchnia do poprawki!!!
Pozdrawiam.



Jedna tak szafka jest zaplanowana (przy lodówce).
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ja wymarzyłam sobie kuchnię drewnianą, z mnóstwem suszących się ziół, skośnym dachem. W dachu może być ono, oczywiście nie jedyne w pomieszczenia i wszystko w odcieniach brązu z drewna z dużymi słojami:) Taki jest mój plan i kiedyś go zrealizuję. Trzeba tylko uzbierać odpowiednie środku finansowe;) Póki co wynajmuję mieszkanie, więc budowanie własnego na razie tylko rozmyślam. Wydajemy się jednak, że żadna inna kuchnia nie mieści w sobie tyle ciepła i domowej atmosfery, co w drewnianym wystroju:)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
kurcze sam plan całkiem ok. nie zgadzam się z tym jak ktoś powiedział "trzeba będzie skakać po blatach, żeby umyć okno". ja z racji małej kuchni też mam taki układ blatu pod oknem i na prawdę nie utrudnia on życia tylko ułatwia bo dodatkowa powierzchnia. co do samej kuchni to bym takiej nie chciała-moda na nowoczesność aż w tak ostrej formie szybko się przeje i takie kuchnie za pare lat będą wyglądać jak te u naszych mam z czasów prl. może zostanę potępiona, może nie ale jak kuchnia to tylko z Ikea!
Link do komentarza
ja mam blat dokładnie pod oknem w taki sam sposób i zlew pod oknem, zawsze chciałam tak miećicon_smile.gif Bardzo mi się takie rozwiązanie podoba. Nie mam żadnego ociekacza szafkowego (po co? przy zmywarce?). Kwestia frontów to rzecz gustu, każdemu podoba się coś innego, ja mam fronty bardzo proste ale drewniane. Mój projekt kuchni jest wynikiem naszych rozmów z panem ze studia które kuchnię nam robi, konsensus bardzo nam się podoba i nie wiem po co miałabym płacić za architekta wnętrz?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

ja mam blat dokładnie pod oknem w taki sam sposób i zlew pod oknem, zawsze chciałam tak miećicon_smile.gif Bardzo mi się takie rozwiązanie podoba. Nie mam żadnego ociekacza szafkowego (po co? przy zmywarce?). Kwestia frontów to rzecz gustu, każdemu podoba się coś innego, ja mam fronty bardzo proste ale drewniane. Mój projekt kuchni jest wynikiem naszych rozmów z panem ze studia które kuchnię nam robi, konsensus bardzo nam się podoba i nie wiem po co miałabym płacić za architekta wnętrz?


Ja też nie widzę powodu, dla którego trzeba by było wzywać architekta wnętrz, jedna uwaga mi też bardzo podoba się zlew pod oknem, ale doszłam do wniosku, że go troszkę przesunę tak żeby kran nie przeszkadzał w otwieraniu okna. Chcę taki z wyciąganą wylewką, a one są dość wysokie i potem chyba szlak jasny by mnie trafił gdybym nie mogła otworzyć okna choćby nawet żeby je umyć. Ogólnie Twoja kuchnia bardzo mi się podoba, chociaż ja wolę piekarnik w słupku (tak żeby nie trzeba było się schylać przy zaglądaniu do środka), no i tak jak wcześniej pisałam zwróć uwagę na kran czy nie będzie kolidował z oknem.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Dostałem wizualizację z moją przyszłą kuchnią. Nie podoba mi się. Wydaje mi się szara i nijaka, ale z kolei jakbym miał powiedzieć, co bym chciał tam widzieć to naprawdę nie wiem.

Może coś doradzicie?




Hej, to może pooglądaj sobie jak najwięcej zrealizowanych kuchni, żebyś wiedział co powiedzieć icon_smile.gif
Na przykład tu masz kolorową: www.domoklik.pl/vtour/1147
a tu www.domoklik.pl/contest/type_kuchnia jest w ogóle konkurs na najładniejszą kuchnię, więc już na pewno jakąś ciekawą obejrzysz!

Powodzenia, i nie dawaj się przerobić projektantowi, tylko dlatego że on ma wykształcenie architektoniczne, a Ty nie!
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Mi wszystko zaprojektowali tak, że nie musiałam się martwić o nic, a na pierwszy rzut oka kuchnia wychodziła jak zwykły kwadrat, który pod ścianami będzie miał meble. Na początku myślałam, że nawet stołu nie będę miała gdzie postawić. Pomyślałam, że skoro nie mam żadnego ciekawego pomysłu, co z tym wnętrzem zrobić, to może warto byłoby skorzystać z pomocy jakiegoś projektanta. Fajny projekt mi zrobili, mi zostało tylko kupno wykończenia typu naczynia, rolety i takie tam inne mniej ważne rzeczy. Generalnie wszystko wyszło znakomicie.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Ta kuchnia, pomijając kolory bo to rzecz gustu, jest źle zaprojektowana. Jeśli się da, a u Ciebie się da, bo masz dużą kuchnię powinno wyglądać to tak:
lodówka, za nią blat roboczy, za blatem zlew, za zlewem znów blat roboczy, za blatem kuchenka a za kuchenką jak jest miejsce znowu blat. Piekarnik można dać oczywiście na wysokości oczu w jakimkolwiek miejscu byłe nie przy lodówce.
To co Ci zaproponowali jest karygodne: kto daje lodówkę koło piekarnika?? lodówka chłodzi a piekarnik grzeje. Nawet każdy dobrze zaizolowany piekarnik w czasie pracy oddaje ciepło a stojąc koło lodówki, tak jak u Ciebie, będzie ją grzał, przez co Twoja lodówka będzie musiała pobierać więcej prądu.
W tej kuchni trzeba całkowicie zmienić układ poszczególnych sprzętów.


Nie pisz tak kategorycznie, że ta kuchnia jest źle zaprojektowana!!! I że projekt jest karygodny!!!
Proponowany przez Ciebie układ jest teoretycznie prawidłowy, blaty robocze powinny być wokół stanowisk roboczych, takich jak kuchenka, zlewozmywak, ale to gospodyni ma zaproponować miejsca, gdzie ma ona najczęściej najwięcej pracy wymagającej dużo miejsca. Inaczej sobie urządzi miejsce gospodyni zwykle kupująca 15 deko szynki pokrojonej w sklepie, a inaczej ta, która kupuje półtusze i przerabia je na swoje produkty!!!
A co do ustawienia lodówki obok piekarnika - nie przesadzaj z tą izolacją i tak złym wpływem pracującej kuchenki na pracę lodówki... Wbudowywane piekarniki zą odpowiednio izolowane i konstruowane i ciepło z nich wyprowadzane jest raczej od przodu kuchenki - wywietrznik chłodzący po pieczeniu wydmuchuje chłodzące powietrze i tak do kuchni - wpływ na pracę lodówki jest podobny jak kuchenki oddalonej od niej o metr czy półtora. Żaden producent produkujący agd do wbudowywania w meble kuchenne nie umieszcza zastrzeżenia, aby nie montować ich produktów obok siebie. Bezpośredni wpływ jest prawie żaden, bo oprócz izolacji w sprzętach, pomiędzy nimi jest dwie warstwy materiału, z którego konstruowane są szafki.
Osobiście uważam, że ten pierwszy projekt nie jest najgorszy icon_razz.gif Zamieniłbym tylko kolejność - lodówka w kącie, a słupek z piekarnikiem bliżej blatu roboczego obok zlewozmywaka.
Link do komentarza
Cytat

Marcin123 -a nie chcialbys kuchni z polwyspem albo inny kolor mebli ... ? blink.gif


Inny kolor mebli będzie. Fronty będą ciemne, prawie czarne a blat biały w kwiaty (nie widoczne z daleka). Zobaczymy jak to wyjdzie.

A gdzie ten wyspa mogła by być Twoim zdaniem?

Cytat

Wbudowywane piekarniki zą odpowiednio izolowane i konstruowane i ciepło z nich wyprowadzane jest raczej od przodu kuchenki - wywietrznik chłodzący po pieczeniu wydmuchuje chłodzące powietrze i tak do kuchni - wpływ na pracę lodówki jest podobny jak kuchenki oddalonej od niej o metr czy półtora.


Dzięki za te słowa, bo się martwiłem, a innego sensownego rozwiązania w mojej kuchni nie widzę.
Link do komentarza
Cytat

Inny kolor mebli będzie. Fronty będą ciemne, prawie czarne a blat biały w kwiaty (nie widoczne z daleka). Zobaczymy jak to wyjdzie.
A gdzie ten wyspa mogła by być Twoim zdaniem?



Uwazaj z tymi ciemnymi frontami w tak malej kuchni... icon_confused.gif

Wyspa wejdzie (na moje oko) - i moze nawet fajnie wygladac icon_cool.gif
(mialbys akurat miejsce do picia kawki(albo innego trunku) dla dwoch osob icon_wink.gif)
...i jeszcze odnosnie mebli :
Nowoczesne meble kuchenne sa juz raczej bez uchwytow (super sprawa ,jesli masz male dzieci )- i takie wlasnie mebelki polecam jak najbardziej icon_smile.gif
i ten pochlaniacz ....
...powinien byc zintegrowany z meblami ,ukryty -pod szafkami (przy gotowaniu sie wysuwa) - zajmuje wtedy mniej miejsca i ladniej wyglada w mniejszych kuchniach !

(nie mam dobrego programu z bajerami icon_sad.gif ale i tak zrobilam Ci nowa kuchnie w wersji SUPER...saxo icon_wink.gif)

(kolory mozna pozmieniac Of course -ale zostan raczej przy jasnych ...bedzie ladniej icon_wink.gif)





Cytat

Dzięki za te słowa, bo się martwiłem, a innego sensownego rozwiązania w mojej kuchni nie widzę.



Stach ma racje w tej kwestii icon_smile.gif
przy okazji : w mojej kuchni piekarnik tez stoi obok lodowki icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

[...]
i ten pochlaniacz ....
...powinien byc zintegrowany z meblami ,pod szafkami (przy gotowaniu sie wysuwa) - zajmuje wtedy mniej miejsca i ladniej wyglada w mniejszych kuchniach !
[...]


Tu pochłaniacz "rozbija" bryłę mebli i dobrze wygląda icon_biggrin.gif
Pochłaniacz , o którym piszesz, lepiej wygląda przy zwartej zabudowie ściany meblami - jak piszesz - w mniejszych kuchniach.
Ale wbrew pozorom nie zajmuje mniej miejsca, bo mechanizm pochłaniacza jest dość duży i zajmuje szafkę - ta widoczna część wysuwana to tylko niewielka część całego pochłaniacza icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale wbrew pozorom nie zajmuje mniej miejsca, bo mechanizm pochłaniacza jest dość duży i zajmuje szafkę - ta widoczna część wysuwana to tylko niewielka część całego pochłaniacza icon_sad.gif


-a ja jestem zdania ,ze jednak zajmuje mniej miejsca i wyglada bardziej estetycznie...
Pokazuje jak (na dzien dzisiejszy ) wyglada to w mojej kuchni icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Skoro tak już zaglądamy, to pokaż jaką przestrzeń zajmuje mechanizm okapu - masz wąską półeczkę na wspaniałe przyprawy, a dalej, ponad połowę szerokości szafki graty okapu icon_rolleyes.gif
Ale i tak jest tych gratów mniej, niż myślałem icon_redface.gif
Chodzi mi o to, że wbudowywałem okap, nie pamiętam jakiej marki, który zajmował ok. 20 cm wysokości szafki icon_eek.gif mimo, że na zewnątrz wystaje, tak, jak u Ciebie 3-4cm.
Link do komentarza
Cytat

Skoro tak już zaglądamy, to pokaż jaką przestrzeń zajmuje mechanizm okapu - masz wąską półeczkę na wspaniałe przyprawy, a dalej, ponad połowę szerokości szafki graty okapu icon_rolleyes.gif
Ale i tak jest tych gratów mniej, niż myślałem icon_redface.gif
Chodzi mi o to, że wbudowywałem okap, nie pamiętam jakiej marki, który zajmował ok. 20 cm wysokości szafki icon_eek.gif mimo, że na zewnątrz wystaje, tak, jak u Ciebie 3-4cm.


NO i musialam posprzatac -przez Ciebie ! icon_twisted.gif icon_wink.gif

Cala szafka (gora ,dol ) wyglada tak samo
- 61/ 60 cm - a glebokosc 9 cm.
Wysuwany "panel" okapu- 21 cm (!)

Fakt ,ze okap musi byc gdzies schowany (wbudowany ) -tutaj kosztem szafki (glebokosc tylko 9 cm. )
- ale mam za to w domu miejsce na moje przyprawy i mniej sprzatania , hehe icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
A pytanie z innej beczki gdzie znajde takie fajne programy do aranzacji kuchni lazienki itd. Wszystko ukladam w glowie i na jakis karteczkach ktore pozniej sie gubia i jak cos chce do czegos dopasowac to dupa! Dajcie namiar na jakis program najlepiej po polsku latwy do obslugi i z ladnymi mebelkami;D
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...