Skocz do zawartości

Koszt budowy domu jednorodzinnego


Recommended Posts

polecam jako bardzo pomocną lekturę kosztorys Czytelnika, zamieszczony w marcowym numerze BUDUJEMY DOM str 36

oprócz bardzo szczegółowego zestawienia wszyskich kosztów, zamieszczono komentarze i zdjęcia z poszczególnych etapów budowy

bardzo pożyteczne źródło informacji

pzdr.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Może się nie znam, ale jak dla mnie jakikolwiek dom pod klucz za 200 tys. to fikcja. U mnie stówka zeszła na samo wykończenie bez fajerwerków (np. kuchnia 15 tys., sprzęty raczej tanie, kafle były od 40 do 80 zł/m2). Za 200 tys. to chyba można zrobić przy dobrych wiatrach stan deweloperski systemem gospodarczym, ale nie pod klucz.
Link do komentarza
Witam,

Przy dobrych negocjacjach z wykonawcami od samego początku budowy można się zmieścić w tym konkretnym projekcie w kwocie 200 tys zł. Ja bym się zmieścił . Wybudowłem chatę ponad dwa razy większą i zmieściłem się w kwocie 450 tys zł z wykończeniem , przyłączami ( w tym kanalizacją 100 mb) kuchnią i częścią mebli - komplet wypoczynkowy i sypialnia.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
za około 100 tys to ja wykańczam ale 200 m2! Kuchnia za 15 tys (meble) jest bardzo droga, moja w drewnie jest wyceniona na 13 tys (8 m zabudowy) a gdybym robiła w mdf około 7 tys. Żadne płytki w moim domu nie przekroczyły 50 zł/metr- jasne szukałam promocji, ostro negocjowałam ceny, wykorzystywałam wszelkie kontakty. Zmieszczę sie się w podobnej cenie jak tukaj z domem calkowitej powierzchni prawie 200 m2, z dachem z dachówki i budowanym przez firmę.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Moim zdaniem jest to realne, ale trzeba bardzo uważać i oszczędzać. Z tym, że te oszczędności czasami "wychodzą bokiem" po kilku latach icon_sad.gif



Witam,

Bo oszczędzać należy zdecydowanie tylko tam, gdzie można ( mam na myśli materiały budowlane), ale negocjować cenę trzeba zawsze i to do bólu - to się naprawdę opłaca !!!

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Witam! Mam pytanie w sprawie budowy domu przedstawionego na stronie http://galeriaprojektow.pl/kr_tarot.htm
Czy jest możliwe zbudowanie i wykończenie pod klucz takiego domu do kwoty 200000 zł?


Moim zdaniem jest to mało realne jeśli chcesz utrzymać nowoczesny standard materiałowy i nie przeprowadzać remontu po dwóch latach. Chyba, że prace budowlane i inne wykonasz sam. To znacznie zbije końcową cenę.
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem jest to mało realne jeśli chcesz utrzymać nowoczesny standard materiałowy i nie przeprowadzać remontu po dwóch latach. Chyba, że prace budowlane i inne wykonasz sam. To znacznie zbije końcową cenę.




My planujemy budowę domu z projektów archi-projekt dom APS139 118,5 m2, podobno koszt to 135 000 tyś, ale czy to możliwe? Jak bardzo różnią się ceny w projekcie od tych realnych i tzn. jaki? Pomóżcie prosze.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...