Skocz do zawartości

akwarium w domu


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
mój wujaszek ma swira na punkcie rybek dla niegopodstawowe kryterium to z dala od pomieszczeń gdzie ciągle się coś dzieje i tak powiększył łazienke i ma całą scianę w akwariach w łazience po to żeby nikt zwłaszcza jakieś dziecko przez przypadek nie zniszczyło tego wszystkiego.

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam,


Bardzo podoba mi się cos takiego jak na obrazku

Brak obrazka

Ktoś ma pojęcie jak wytrzymały musi być strop żeby to znieść icon_smile.gif ??

Kacha



"Na oko" to jakieś 200-250l czyli tyle ile ważą dwa grubasy stojące obok barku i żrące kiełbasy..

Z drugiej strony włąsnie taka wielkość akwarium zaczyna być optymalna ze względu na mozliwość utrzymania w nim jako takiej równowagi biologicznej co potem pozwala zdecydowanie rzadziej wykonywać jakieś prace przy akwarium. Wystarczy raz na dwa tygodnie wyczyścić filtr i szyby.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

tak sobie czasem myślę jakbym się czuł gdybym był taką ryba w akwarium wyobraźcie to sobie twój cały swiat ogranicza się do tak małego terenu i widzisz jakiś inny ale dostac się tam nie możesz.



Dwie rybki w akwarium dyskutują nad tym czy istnieje Bóg... i jedna mówi do drugiej:
- na ale przecież ktoś zmienia nam wodę w akwarium!!!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Moim zdaniem takie akwarium robi niesamowite wrażenie, może posłużyć jako bardzo ciekawy dodatek do pokoju;) Kiedyś byłam u mojej koleżanki, która miała akwarium w swoim pokoju, a w nim pływały małe rekiny. Wyglądało to super;)
Sama bym sobie zamontowała taką dekorację, gdyby nie to, że chyba nie chciałoby mi się go sprzątać;/ Ot taka lekko leniwa jestem;)
Link do komentarza
Gość stach
Akwarium chyba musi mieć jakieś własności antykoncepcyjne icon_biggrin.gif , bo moi znajomi długi czas byli bezdzietni, a w niecały rok po zlikwidowaniu wielkiego i pięknego, wspaniale utrzymanego akwarium dorobili się pierwszego dziecka, a potem kolejnych dwoje bobasów icon_lol.gif icon_biggrin.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Akwarium chyba musi mieć jakieś własności antykoncepcyjne icon_biggrin.gif , bo moi znajomi długi czas byli bezdzietni, a w niecały rok po zlikwidowaniu wielkiego i pięknego, wspaniale utrzymanego akwarium dorobili się pierwszego dziecka, a potem kolejnych dwoje bobasów icon_lol.gif icon_biggrin.gif icon_lol.gif





he he he
o takiej antykoncepcji jeszcze nie słyszałam....
ale kto wie ... może działa
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
[quote name='Katarzyna1967' date='31.05.2009, 21:22 ' post='48459']
Witam,

planuję ustawić akwarium słodkowodne w salonie.
Czy ktoś może mi coś doradzić?

Ktoś ma doświadczenia jak i co wybrać?

Ciekawe czy nie zapuźno odpisuje może już masz bo widze wątek dośc stary.
Jeżeli akwarium ma stanąć na parterze bez piwnicy to chyba bez obaw mozna poszalec z wielkością. Wszystko zalezy od portwela.
I moje rady to takie Filtry tylko zewnętrzne prosta obsługa z czyszczeniem i niezamulają akwarium w trakcie mycia.
Unikaj mycia gąbek z filtrów w wodzie z chlorem takiej z wodociągu najlepiej by odstała dzień wcześniej a następnego dnia wypłukać. Dobre naświetlenie jest potrzebne tylko roślinkom rybki moga miec listwę led jezeli planujesz np pielegnice wśród skał. Ale bez roslinnosci trzeba pomysleć o natlenianiu. Z duża flora roslin o dobrym swietle moze byc owiele mniejsze natlenianie . Słodkowodne akwarium jest dośc tanie w eksploatacji . Filtr powinien przemielic zbiornik 2-3 razy w ciagu godziny i to min jezeli jest mocniejsza pompka nie zaszkodzi wazne by niekładła roślin.
Gdy masz akwarium zalej je woda i niech tak postoi jak małe to woda moze odstac w jakims wiaderku lub innym. łatwiej sie dekoruje kamyczki i roślinnosc gdy niema jeszcze wody. Woda powinna odstac dla odparowania chloru . Ja osobiscie tej zasady nie stosuję . Jak na razie mam 5 akwarium w życiu. Teraz takie mini 40 l bo w bloku to szkoda wieksze zakładać. I po zalaniu woda stosowałem " antychlor. claryst, bio nitriver , Troszkę chemi rybką nie zaszkodzi icon_eek.gif
Jak narazie za każdym razem efekt murowany czyszczenie filtra raz na 1 tydzień podmiana wody ok 1/3 zbiornika raz na 6 mies podczas odmulania dna tyle się wyleje. Po dolaniu nowej dolewam tylko troszkę antychloru. Aha i filtry zawsze czyścic w zimnej wodzie, nigdy nie gotowac , i nie czyścić chemią ani nie czyścić super dokładnie . Woda zawsze klarowna oprócz pierwszych 3 dni:)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Osobiście uważam, że akwarium to ciekawa ozdoba danego pomieszczenia, jednak z doświadczenia wiem, że jeśli np dzieci zapragną mieć takowe, bądź jest to ich zachcianka tak akwarium często nie postoi dłużej niż pół roku ze względu na konserwacje tego "upiększacza".

Jeśli natomiast, ktoś od zawsze marzył o takim czymś i ma trochę czasu na zaopiekowanie się tak doradzam poczytanie for w poszukiwaniu poradników dla początkujących, jakichś złotych zasad itp.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Wszystko zależy czy chcemy mieć akwarium "dla dzieci" czy dekoracyjne icon_smile.gif

Sama parę razy próbowałam zrobić akwarium ale wychodziły z tego ciągłe tragedie...
jak tak sobie policzyłam to troszkę mnie ta zabawa kosztowała więc przestałam się bawić. Ostatnio odbierając z przedszkola córkę zobaczyłam super akwarium, zielone i czyste. Zdobyłam namiary na człowieka który to robił i właśnie mam zamiar zacząć robić z nim akwarium. Może nie wychodzi to tanio ale na pewno mniej niż włożyłam sama moją metoda prób i błędów.
No ale cóż Polak mądry po szkodzie ;)

Jak ktoś chce zobaczyć to Pan Tomasz ma swój blog na www.dropofnature.pl
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Miałem akwarium panoramiczne 200l ,stało właśnie w salonie .
Czy dużo pracy?
Raz na dwa tygodnie poświęcałem dwie godziny.
Musiałem oddac bo akurat w tym miejscu będe budował schody na poddasze ,ale mam nadzieje że kiedyś jeszcze wróce do hodowli ryb słodkowodnych.
Jak ktoś ma jakieś dylematy to chętnie je rozwiąże ,akwarium miałem przez 12 lat ,także małe doświadczenie mam.

DSC01446.jpg

Edytowano przez tokio04 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

No top też racja,jeżeli damy do takiego akwarium 200L to strukturalne,to optycznie będzie wydawało się nieco mniejsze,więc to już kwestia gustu. Tak czy inaczej sam pomysł jest super,trzeb tylko o nie odpowiednio dbać



200 litrów to nie jest szał, znam gościa co ma bzika na punkcie ryb i ma zrobiony specjalne powieszenie gdzie są same akwaria i jest utrzymywana stała temperatura. Wszystko zależy jakie będziemy trzymać rybki w tym akwariu, jak będą palety to na pewno będzie robić wrażenie, tylko wtedy jest potrzebne duże akwarium, podstawą tez jest architektura wnętrz, aby nie było dużo ruchu wokół akwarium, bo rybki moga się stresować icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...