Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
abdom

Dobdowa garażu a plan zagospodarowania przestrzennego

Recommended Posts

Witam
Stałem się właścicielem domu z wbudowany w bryłę budynku garażem na parterze. Niestety, żeby wjechać do garażu trzeba objechać praktycznie cały dom dookoła - już widzę to odśnieżanie zimą, no i garaż jest jednostanowiskowy. Postanowiłem więc dobudować garaż na zewnątrz, "przyklejony" jedną ścianą do istniejącego budynku. I tu pojawia się problem: Istniejący budynek mieszkalny, jak i położony obok gospodarczy mają dachy płaskie i poza drobnym remontem poszycia, nie mam zamiaru tego zmianiać. Natomiast, wgo planu zagospodarowania przestrzennego nowobudowane budynki (również garaże) muszą mieć dachy dwu- lub wielospadowe o nachyleniu 30-45 stopni. Ponieważ nie za bardzo wyobrażam sobie jak mógłby wyglądać jeden budynek z dwoma rodzajami dachów (no i inne sprawy z tym związane: różny rodzaj poszycia na tych dachach, odprowadzanie wody deszczowej, itp.) napisałem prośbę o odstąpienie w tym przypadku od planu. Niestety, otrzymałem odpowiedź odmowną. Czy w tej sprawie można jeszcze coś zrobić?
Nie wyobrażam sobie "potworka", który by powstał po zastosowaniu się do planu, a wybudowanie garażu wolnostojącego z wymaganym dachem kłóci się znowu z moją własną koncepcją "zagospodarowania przestrzennego" mojej działki. Dodam, że domy stojące wokół mają chyba wszystkie możliwe typy konstrukcji dachów.
Proszę bardzo o szybką pomoc, gdyż problem ten blokuje praktycznie wszystkie inne prace, jakie mam zamiar przeprowadzić przy remoncie, a czas ucieka...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nic w tym względzie nie można zrobić, gdyż plan zagospodarowania jest prawem lokalnym i dotyczy wszystkich nowo wznoszonych budowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...