Skocz do zawartości

Czym pomalować winylową tapetę ze spienionego PCV?


Recommended Posts

Pytanie jak w tytule. Chcę odświeżyć wygląd pokoju i go odmalować, ale ściany są strasznie nierówne, pewnie trzeba by je otynkować, więc chciałabym pomalować tapetę która już jest na ścianie. Tylko nie mam zielonego pojęcia, jaki rodzaj farby kupić i czy wcześniej jakoś przygotować powierzchnię. Niestety w ogóle się na takich sprawach nie znam icon_confused.gif??: Z góry dzięki za pomoc icon_smile.gif I przepraszam jeśli to niewłaściwe podforum.
Link do komentarza
Cytat

Pytanie jak w tytule. Chcę odświeżyć wygląd pokoju i go odmalować, ale ściany są strasznie nierówne, pewnie trzeba by je otynkować, więc chciałabym pomalować tapetę która już jest na ścianie. Tylko nie mam zielonego pojęcia, jaki rodzaj farby kupić i czy wcześniej jakoś przygotować powierzchnię. Niestety w ogóle się na takich sprawach nie znam icon_confused.gif??: Z góry dzięki za pomoc icon_smile.gif I przepraszam jeśli to niewłaściwe podforum.


Mi wydaje się, że na winylową tapetę to raczej żadnej farby nie położysz, (chyba, że olejną, ale chyba w pokoju nie chcesz mieć lamperii bo nie dość, że paskudna to nie modna) najlepiej to ją zerwać, wyrównać powierzchnię i pomalować dobrą farbą, albo zerwać starą tapetę i położyć nową.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Mi wydaje się, że na winylową tapetę to raczej żadnej farby nie położysz, (chyba, że olejną, ale chyba w pokoju nie chcesz mieć lamperii bo nie dość, że paskudna to nie modna) najlepiej to ją zerwać, wyrównać powierzchnię i pomalować dobrą farbą, albo zerwać starą tapetę i położyć nową.
Pozdrawiam.



Położysz położysz icon_smile.gif

http://www.majic.pl/pl/farby/przeznaczone_...ian/id_147.html

icon_smile.gif

Pozdrawiam
Adam
Link do komentarza
Cytat

Położysz położysz icon_smile.gif

http://www.majic.pl/pl/farby/przeznaczone_...ian/id_147.html

icon_smile.gif

Pozdrawiam
Adam


Z opisu produktu wnioskuję, że efekt będzie bardzo podobny do zastosowania farby olejnej, czyli będzie przypominać lamperię, ale mogę się mylić, ja osobiście wolałabym coś matowego na ścianie niż świecącego lub pół świecącego (opis produktu). Swoją drogą jak to wszystko idzie do przodu jeszcze parę lat temu nic podobnego nie było, a teraz...
Ciekawe ile to cudeńko kosztuje?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Z opisu produktu wnioskuję, że efekt będzie bardzo podobny do zastosowania farby olejnej, czyli będzie przypominać lamperię, ale mogę się mylić, ja osobiście wolałabym coś matowego na ścianie niż świecącego lub pół świecącego (opis produktu). Swoją drogą jak to wszystko idzie do przodu jeszcze parę lat temu nic podobnego nie było, a teraz...
Ciekawe ile to cudeńko kosztuje?
Pozdrawiam



Nie spokojnie nie jest efekt jak farba olejna , ta jest satynowa czyli lekko świecąca. Cena to ok 60 zł za 1 litr ale tym jedziesz 10m2 na 2x także jak przeliczymy do wychodzi 3zł za m2 widać nie jest drogo.

Parę lat temu było icon_smile.gif ale mało osób o tym wiedziało , to co ciągle powtarzam zachód wyprzedził nas w chemii o dobre naście lat.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...