Skocz do zawartości

Głośna praca kotła - sygnał ostrzegawczy


Recommended Posts

Gość Edward D
Z tego co pan napisał ,wnioskuję ze kocioł kondensacyjny to złom , a tak naprawdę to nie widzialem jeszcze kotła CO. który miał wymiennik aluminiowy .I znowu bzdury pan wypisuje.Proponuje zmienić temat na łatwiejszy.
Link do komentarza
Cytat

Z tego co pan napisał ,wnioskuję ze kocioł kondensacyjny to złom , a tak naprawdę to nie widzialem jeszcze kotła CO. który miał wymiennik aluminiowy .I znowu bzdury pan wypisuje.Proponuje zmienić temat na łatwiejszy.


Oj Panie Edwardzie, coś sie Pan uparł i znowu chyba źle zrozumiał. Ja po przeczytaniu tego artykułu nie wywnioskowałem, że "kocioł kondensacyjny to złom" , tylko to że instalacja niezależnie od rodzaju kotła wymaga wymaga regularnej konserwacji i czyszczenia. Ma Pan chyba zły dzień. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Tak jak napisał mark01 – każdy kocioł wymaga właściwej konserwacji, by działał prawidłowo i osiągał parametry deklarowane przez producenta. Niestety często się o tym zapomina, i wzywa serwisanta nie na przegląd, ale dopiero do naprawy. Kotły kondensacyjne to bardzo dobre, oszczędnie gospodarujące paliwem, urządzenia o parametrach wyższych niż kotły tradycyjne. Jednak, jak każdy zaawansowany technicznie sprzęt, mogą być wrażliwe na niektóre uszkodzenia, wynikające z braku fachowej konserwacji czy wyjątkowo trudnych, nietypowych warunków pracy.

Wnioski, że są „złomem”, są równie bezsensowne jak zdziwienie posiadacza samochodu z nowoczesnym silnikiem Diesla (z turbodoładowaniem i common rail) , że ten nie pracuje prawidłowo gdy zaniedbuje się przeglądów i korzysta z paliwa podłej jakości.

Jarosław Antkiewicz
Link do komentarza
  • 14 lata temu...
Komentarz dodany przez Janek:
Mam piec MCR3 Evo 24T jednofunkcyjny z zasobnikiem 100l.Zainstalowany w marcu 2023r.Jak piec grzeje wodę w zasobniku to bardzo szumi w rurkach tak jakby się woda gotowała.Instalator odpowietrzał go już raz ale to na krótko pomogło.Nadal to występuje tylko przy grzaniu wody w zasobniku.Co to może być za przyczyna. Serwisant wymienił zasobnik i problem z głośnym grzaniem wody w zasobniku nadal istnieje.Głośno bulgocze i szumi tak jakby się woda w nim gotowała.Może to problem ze złym odpowietrzaniem układu?Sam już nie wiem co to może być.Poprzedni Junkers co i cwu pracował 20 lat i nie było żadnych problemów.Trzeba było jeszcze kilka lat go trzymać.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...