Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Piotr18

Ocieplenie poddasza

Recommended Posts

Witam, firma ma mi robic ocieplenie poddasza ok. 210m kwadratowych,w woj. Malopolskim.Podali cene za material 7500zl.
Material: Deski , folia, welna mineralna 15cm., plyty gipsowe 12,5 mm.Robocizna bedzie mnie kosztowac 8200zl.,czyli razem 15700zl.
I mam takie pytanie czy to jest dobra cena.

Cytat

Witam, firma ma mi robic ocieplenie poddasza ok. 210m kwadratowych,w woj. Malopolskim.Podali cene za material 7500zl.
Material: Deski , folia, welna mineralna 15cm., plyty gipsowe 12,5 mm.Robocizna bedzie mnie kosztowac 8200zl.,czyli razem 15700zl.

moim zdaniem przystępna w okolicach warszawy około 100-130 jeśli z fakturą

Cytat

Witam, wychodzi 40 pln za m2, podejzewam ze bez szpachlowania. za szpachlowanie zaplacisz najmniej 10pln za m2.
Wydaje mi sie ze to sporo w sumie. U nas biora od 30 do 35 pln za m2 (zalezy od konstrukcji dachu) i 10pln za szpachlowanie.
Nie wiem jak ceny u was w Malopolsce
POzdr

Cytat

Witam, wychodzi 40 pln za m2, podejzewam ze bez szpachlowania. za szpachlowanie zaplacisz najmniej 10pln za m2.
Wydaje mi sie ze to sporo w sumie. U nas biora od 30 do 35 pln za m2 (zalezy od konstrukcji dachu) i 10pln za szpachlowanie.
Nie wiem jak ceny u was w Malopolsce
POzdr

Witam, konstrukcja dachu jest prosta ,i ta cena wychodzie ze szpachlowaniem.
Pozdrowienia

Cytat

Witam, konstrukcja dachu jest prosta ,i ta cena wychodzie ze szpachlowaniem.
Pozdrowienia

Jezeli ze szpachlowaniem to cena dobra, jeszcze jak ekipa jest sprawdzona (polecona) albo widziales ich robote (nieraz wykonawcy zabieraja potencjalnego klienta na budowe gdzie robia) to tym bardziej.
A moze wypowie sie ktos z Malopolski.
Pozdr

Cytat

Jezeli ze szpachlowaniem to cena dobra, jeszcze jak ekipa jest sprawdzona (polecona) albo widziales ich robote (nieraz wykonawcy zabieraja potencjalnego klienta na budowe gdzie robia) to tym bardziej.
A moze wypowie sie ktos z Malopolski.
Pozdr

Ekipa jest nie sprawdzona tylko polecona przez firme ktora robila mi wylewki.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Kolejne brednie i to napisane niechlujnie. Śmieszna jesteś pisząc, że dom jest dla tego kogo na niego stać, a mieszkania to za darmo rozdawają i mieszkań ogrzewać nie trzeba.    Przyznam się bez bicia, że o piwnicy nie pomyślałem  
    • W sumie rury które są przeznaczone na zewnątrz nie są tanie i jak piszesz, nie ma co na tym oszczędzać. W sumie miałem napisać  o foli bąbelkowej  tylko zapomniałem. Spokojnie możesz owijać, zawsze to trochę ociepli rurę i możesz owinąć na całej długości. Żadnego suchego betonu sie nie daje. Zagęścić możesz, jeżeli miałbyś dojście do skoczka to byłby to najlepszy wybór. Rury poleciłbym Ci abyś układał po zamontowaniu szamba i zaczął kopać od szamba do domu, wtedy łatwiej będzie Ci uzyskać pożądany spadek a i przy okazji jak wykopiesz dół pod szambo to za jednym zamachem wykorzystasz koparkę. Wtedy po wykonaniu pod rury wykopu za pomocą skoczka ubijając ziemię nadasz odpowiedni spadek. Szambo zamów sobie z płytą najazdową a głębokość od górnej płyty szamba od powierzchni ziemi to około 0,5 m (tyle ile przeważnie ma wysokość kominka włazowego)  wtedy nie ma obawy że zamarznie Ci zima szambo.
    • To jakies legendy o tych schabowych, mieszkam juz kilka lat w roznych blokach ale jeszcze nie slyszalam. A dom jest dla tego, ktorego na to stać i nie ma co jęczec na ogrzewanie . Po prostu.
    • jak widać na fotce tam jest prawie sam piach tak ze z tym nie ma problemu  ,  Rury kanalizacyjne chce zamówić w "WiPlast"  PVC-U 160x4,7x2000mm SN8 LITA , - drogo ale moim zdaniem w tych sprawach nie ma co szukać oszczędności , szczególnie ze będzie się po powierzchni jeździło samochodami  . - tam gdzie będzie płycej owinąć rury folia bąbelkową , podsypkę z piachu zagęścić  lub suchy beton , jak rozumie dobrze zaczynać od układania rur ? dzięki , pozdrawiam wszystkich i dziękuje wam  bardzo za wszystkie wskazówki.
    • Czarne kuchnie robią wrażenie.  Albo chociaż czarne elementy. Zawsze przykuwają uwagę. Bo przecież można pójść na kompromis i przełamać czymś tę czerń, jak tutaj - https://www.globalo.pl/portfolios/lagardio-90-2-black/ , co sądzicie? Mi się mega podoba to połączenie.
  • Popularne tematy