Skocz do zawartości

Studnia - wybór i lokalizacja


Recommended Posts

Doprowadzić wodę do domu można albo z zewnętrznej sieci wodociągowej, albo z własnego ujęcia (studni). Bywa, że z konieczności lub w celu obniżenia kosztów korzysta się z obu tych źródeł. Często warto się zdecydować na własną studnię, choćby prowizoryczną, nawet jeśli planuje się skorzystanie z sieci wodociągowej. Wodociąg doprowadzamy zwykle dopiero do gotowego domu. Tymczasem woda potrzebna jest już przy jego stawianiu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/470-studnia-wybor-i-lokalizacja

Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie czy mogli byście wykopać taką studnie właśnie u mnie?



Witam ja tez jestem bardzo zainteresowana studnia głębinowa. Czy ktoś ma do polecenia jakąś ekipę i jakę koszty .Będę wdzięczną za namiary okolice warszawy -Raszyn ,Lesznowola
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość marcelli
ja tez szukam informacji na temat pogłebienia studni kopalnianej a dokładnie w jaki sposób zabezpieczyć pog łebiona studnie jesli ma ona juz 5 kregów i nie ma możliwosci ich obnirzenia po pogłebieniu tej studni .jak dołorzyć dodatkowe kregi i czy musza to być kregi ?
Link do komentarza
Cytat

ja tez szukam informacji na temat pogłebienia studni kopalnianej a dokładnie w jaki sposób zabezpieczyć pog łebiona studnie jesli ma ona juz 5 kregów i nie ma możliwosci ich obnirzenia po pogłebieniu tej studni .jak dołorzyć dodatkowe kregi i czy musza to być kregi ?


Może lepszym rozwiązaniem będzie wstawienie tam studni wierconej? Teoretycznie można też pogłębić ją przez wstawienie kręgów o mniejszej średnicy, ale z czasem górne kręgi mogą opaść zasypując ją ziemią z powierzchni.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Wszystko zależy od tego do czego woda będzie używana i jakie jest zapotrzebowanie. Jeżeli potrzeba jest nieduża ilość (parę wiaderek do umycia rąk) to można próbować pogłębiać studnie kręgami o mniejszej średnicy takie rozwiązanie jest najtańsze. Jednak w rezultacie otrzymuje się niewielką ilość wody jaką można na dobę pobrać. Do tego "stara" studnia mysi być wykonana idealnie, nie może być skrzywiona ani porozrywana gdyż mniejsze kręgi zwyczajnie nie wejdą w środek. Wykonanie w środku studni wierconej zapewni nieprzerwany dostęp do wody. Jest to rozwiązanie droższe ale zdecydowanie wydajniejsze.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość STUDNIE WIERCONE TANIO,MAŁOPOLSK
Witam serdecznie Nasza firma posiada bogate doświadczenie w wykonywanych studniach,a stale rosnąca liczba klientów potwierdza solidnosc i rzetelnosc Naszych usług. Wszelkie informacje udzielimy Państwu pod nr.tel.664-663-759
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
witam mam pytanie studnia ma 13,5 m głębokości na dnie jest skała wapienna woda wudajnośc ok.35l/1min studnia kopana kręgi 1000 jak jest dłógo susza to wysycha CZY MAM PRZEBIĆ WAPIEŃ proszę o jakąś kolwiek pomac mam małe dziecko a na miejską nie ma szans [wstyd]..
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 lata temu...
Gość Krystyna
Mam pytanie ile by kosztowało wywiercenie studni głębinowej na potrzeby gospodarstwa domowego do 30 m na działce ROD w szczecinie chce kupić działkę lecz nie ma na niej wody cło rocznej cena za wywiercenie jest dla mnie bardzo ważna przy zakupie działki Krystyna

mój e-mai Krystynab8@o2.pl
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Czemu pokazujecie ludziom takie bzdety na tych rysunkach z poziomami wody. Ludzie się nie znają i myślą ze na dnie są ławice wód , nic tylko kopać. A to nieprawda, 35 lat szukam i kopie studnie i nie potwierdzam waszych wyobrażeń. Każde miejsce jest inne, nawet w tym samym rejonie. Artezyjska studnia trafi się raz na 10 tysięcy i to tylko między dwoma wzniesieniami czy górami! Nie ma czegoś takiego jak przekopanie drugiej warstwy nieprzepuszczalnej i mamy jezioro wody jak na waszym zdjęciu, chyba ma głębokości pokładu 150 metrów a do tej głębokości na ciek trzeba trafić jak kula w tarcze. Są żyłki poziome , pionowe , w skałach ukośne a sa miejsca gdzie nie ma nic itp. Praktyk wam to mówi.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
Ja również mam sąsiadów, którzy pompują ze sttudni chłonnej, przy z przydomowej oczyszczalni ścieków wodę pod płot i na trawnik. \podnieśli grunt przy budowie i zalewaja nas własnymi odchodami. To jest legalne !!!!! gmina daje zgody na takie działania.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...