Skocz do zawartości

Jakie rury do C.O


hombre

Recommended Posts

Witam

Będę robił ogrzewanie C.O. Z tym że kocioł elektryczny Kospel 4 KW lub eltom jeszcze sam nie wiem.

Krótki opis mieszkania w którym mieszkam:
Jest to kamienica która ma 120 lat, oczywiście jest wogóle nie ocieplona, mury są z cegły o grubości ok 50 cm ściany działowe ok 30 cm. Okna mam plastikowe. Pomieszczenie to kuchnia ok 15 m2 pokój 17 m2 komórka 7,5 m2 łazienka ok 2 m2. W sumie mieszkanie ok 40 m2


Oto moje pytania:

Jakich rur użyć miedzianych czy plastikowych. ( Jak patrzyłem to cenowo mnie wyjdzie prawie tak samo). Chodzi mi oto które są trwalsze.
Drugie pytanie to jak te rury mają być poprowadzone konkretnie chodzi mi oto że jedni znawcy tematu mówią że rury można wpuścić w mur tak aby ich nie było widać. A drudzy twierdzą że mają być przymocowane do ściany.

Pytam się bo w sumie co idę to sklepu z ogrzewaniem to inaczej mi mówią.

proszę o oponii których rur używać i jak je zamocować.
Link do komentarza
Jeśli zdecydujesz się na opcję z rurami na zewnątrz, to zdecydowanie miedziane. Są sztywniejsze,więc i wyglądają estetycznie.Plastykowe powyginają się niesamowicie.
Poza tym czasem poprowadzenie rur na ścianie ma swoje plusy w postaci dogrzewania przez nie jakichś kątów i zakamarków po drodze, gdzie ciepło normalnie nie dociera, np. za meblami.
Rury plastykowe i miedziane, chowane pod tynk, czy przechodzące przez mur, trzeba koniecznie ocieplać specjalnymi otulinami.
Ja bym wybrał miedziane i na zewnątrz.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...