Skocz do zawartości

Jaki kociół elektyczny


hombre

Recommended Posts

Witam wszystkich.


Otóż muszę zrobić ogrzewanie w mieszkaniu które wynajmuje. Nie stery w tym mieszkaniu nie mam możliwości aby pomyśleć o ogrzewaniu gazowym czy węglowym. Pozostało mi tylko ogrzewanie elektryczne ( wiem że jest najdroższe rozwiązanie). icon_sad.gif Chcę założyć normalne centralne ogrzewanie i do tego kocioł elektryczny.

Krótki opis mieszkania w którym mieszkam:
Jest to kamienica która ma 120 lat, oczywiście jest wogóle nie ocieplona, mury są z cegły o grubości ok 50 cm ściany działowe ok 30 cm. Okna mam plastikowe. Pomieszczenie to kuchnia ok 15 m2 pokój 17 m2 komórka 7,5 m2 łazienka ok 2 m2. W sumie mieszkanie ok 40 m2

Wybrałem takie kotły elektryczne:

http://www.instal-market.pl/index.php?p493...utm_content=493

http://www.ogrzewanie.pl/product_info.php?...;products_id=75

w związku z tym mam pytanie który z tych kotłów jest lepszy, lub możne znacie innych producentów takich urządzeń.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Link do komentarza
Witam.
Osobiście mam w mieszkaniu (105m2) kocioł ELTERM - 12kW, 3f.
Nie mam żadnych uwag do niego. Pracuje u mnie już 5 lat - bezawaryjnie. Sterowany jest sterownikiem temperatury.
Pobór prądu - w granicach rozsądku - ale mam docieplone mieszkanie, więc nie ma strat ciepła i zainwestowałem w kaloryfery.
Co do KOSPELA nie słyszałem żadnych negatywnych opinii.
Który polecić ????.........hmmm.................

Pozdrawiam.

Paweł
--------------
INSTALACJE ELEKTRYCZNE I CENTRALNEGO ODKURZACZA BEAM
Link do komentarza
Kocioł elektryczny to niepotrzebne zawyżanie kosztów. Zamontuj grzejniki elektryczne (są i przenośne i stacjonarne). Instalacja dużo tańsza - przewody elektryczne i nowa rozdzielnica, bo pewnie "elektryka" jest tam stara. Nie warto się wpędzać w koszty ogrzewania wodnego, jeśli i tak będziesz korzystać z prądu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...