Skocz do zawartości

drzwi przesuwane?


Magg

Recommended Posts

Witam,
chciałam rozpocząć dyskusje o drzwiach przesuwanych - o samym rozwiązaniu i o producentach. Rozmyślam nad wstawieniem takich drzwi do salonu, ale nie mam doświadczenia z takimi systemami i nie wiem czy da się je wstawić w każde dość szerokie miejsce?
Jak się takie systemy sprawują i do kogo najlepiej się zgłosić po montaż icon_smile.gif
I jeszcze jedno pytanie: z jakich materiałów najlepiej wykonać takie drzwi?
Link do komentarza
Cytat

Witam,
chciałam rozpocząć dyskusje o drzwiach przesuwanych - o samym rozwiązaniu i o producentach. Rozmyślam nad wstawieniem takich drzwi do salonu, ale nie mam doświadczenia z takimi systemami i nie wiem czy da się je wstawić w każde dość szerokie miejsce?
Jak się takie systemy sprawują i do kogo najlepiej się zgłosić po montaż icon_smile.gif
I jeszcze jedno pytanie: z jakich materiałów najlepiej wykonać takie drzwi?




Takie dzrwi generalni wykonuje sie z plyty wiorowej, z okleina czy cos podobnego. Moj kuzyn sie ty trudnil (trudnil bo wylecial za ocean) jak robilismy je u tesciow w domu to zamowil plyte pocista na wymiar, do tego obramowania, rolki szyny i tp, moze w Twojej okolicy jest ktos taki kto to robi.
Z szerokoscia generalnie nie ma problemu, wazne ze bedziesz miala miejsce gdzie beda mogly one nachodzic na sciane. Zobacz w komandorze, oni specjalizuja sie w roznego rodzaju zabudowach, przegrodach i szafach wnekowych, maja w ofercie dosc oryginalne rozwiazania.
POzdr
Link do komentarza
W okolicy żaden stolarz nie robi takich systemów, bo już się orientowałam. W zasadzie to nie wiem czy do stolarza powinnam się zgłosić czy poszukać ogólnie jakiegoś speca od wszystkiego heh bo to więcej pracy chyba przy tych szynach itp.
Od Komandora mam już szafę, z której jestem bardzo zadowolona wiec może to by był najlepszy wybór. Widziałam, że mają wypełnienia z jakiejś maty bambusowej bądź z rattanu, ciekawe jak to wygląda. Widzieliście może coś takiego?
Link do komentarza
Cytat

Systemy przesuwne ma w tej chwili każdy producent drzwi, np. PORTA. Kupuje się standardowe drzwi + system przesuwny naścienny.



wiem, że tak też można ale mi bardziej się podobają takie drzwi przesuwane dwuskrzydłowe - jak w szafie icon_smile.gif bo mam dość duże wejście do pokoju. Zastanawia mnie jeszcze cena takich drzwi, skoro szafy kosztują ok 3-2 tys. to chyba drzwi powinny byc tańsze? icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Porta o której tu była mowa robi także drzwi podwójne przesuwne są w systemie chowanym w ściane czyli masz wtedy kawał otworu w który wstawiasz odpowiedni stelaż udajcy ścianę do środka drzwo suwane i obudowuje sie specjalnie przygotowana tzw. ościeznica do kasety na pierwszy rzut oka wyglądaja jak normalne drzwi otwierane a tymaczsem rozsuwają się na boki . jest jeszcze jeden systemtzw. nasicenny czyli system przesuwny montowany do ściany + dwa skrzydła + tunel czyli obudowa otworu wszystko wygląda naprawdę ładnie a najważniejsze drzwi suwane wyglądają tak samojak rozwierne ponieważ każdy model możesz zrobic i taki i taki.

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Ja nawet takie trzwi z systemu Porta Nowa będę moztowac u siebie, dwuskrzydłowe.


Akurat bratu zamontowaliśmy drzwi Porta Nova gr.5.5 szybka matowa kolor orzech 3 + do tego okucia w chromie bardzo ładnie to wyszło.
Jak ktoś chce miec coś fajnego za niedużepieniądze to te dzrwi moim zdaniem są idealne.
Link do komentarza
Cytat

Akurat bratu zamontowaliśmy drzwi Porta Nova gr.5.5 szybka matowa kolor orzech 3 + do tego okucia w chromie bardzo ładnie to wyszło.
Jak ktoś chce miec coś fajnego za niedużepieniądze to te dzrwi moim zdaniem są idealne.



Poproszę o zdjęcia. Ja właśnie muszę wybrać czy zewnętrzne okucia ALU, czy dziurawić ściany i zrobić dzwi chowane. Decyzja trudna badziej jestem za schowaniem, ale szkoda mi tynków. Lub alternatywnie zmniejszenia przedpokoju, w przypadku robienia stelarza pod zabudowę drzwiową.
Link do komentarza
Dawno nie zaglądałam do tego wątku:) drzwi zamówiłam ale w Komandorze, mam od nich dwie szafy, wiec firmę już znałam i byłam z nich zadowolona - a że okazało się że drzwi też montują to zamówienie złożyłam u nich icon_smile.gif
Nie chodziło mi o coś takiego jak robi Porta tylko coś w tym stylu jak na zdjeciu
Do siebie zamówiłam półprzezroczyste.
Polecam takie drzwi, strasznie pożyteczne do tego super wyglądają

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Poproszę o zdjęcia. Ja właśnie muszę wybrać czy zewnętrzne okucia ALU, czy dziurawić ściany i zrobić dzwi chowane. Decyzja trudna badziej jestem za schowaniem, ale szkoda mi tynków. Lub alternatywnie zmniejszenia przedpokoju, w przypadku robienia stelarza pod zabudowę drzwiową.


ups dawno tun nie zaglądałem a u brata jakiś czas mnie nie będzie zamiast zdjęć wybierz się do jakiegoś diealera Porty na stronie masz ich listę warto wcześniej zadzwonić czy mają na wystawie to co Cie interesuje.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...
Mnie się podobają zarówno z Komandora, jak i z Porty. A na targach wdziałam również piękne drzwi szklane z różnymi ozdobnymi wzorami. Tak mnie to wszystko zainteresowało, że prawie spóźniłam się na prezentację z programów CAD, która była głównym celem mojej wizyty. icon_wink.gif Te szklane zwłaszcza dobrze by się sprawdziły jako drzwi sypialni bez okien, bo wtedy dopuszczałyby światło z zewnątrz, ale zapewniały prywatność.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Drzwi suwane to coraz częściej idealne rozwiązanie, jest nie tylko estetycznie, ale i pozwala zaoszczędzić dużo miejsca.
Warto je kupić zwłaszcza ze oferta modeli jest szeroka, każde otwierane mogą być też przesuwne. Porta ma w swojej ofercie także drzwi suwane do szaf wnękowych dzięki czemu wszystkie w domu można mieć w tym samym kolorze i z tymi samymi wykończeniami.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

drzwi przesuwane to bardzo dobre rozwiazanie, oszczednosc miejsca, ale nie tylko, pozwalaja na bardzo ciekawe aranzacje



Moja koleżanka w domu rodziców miała niefortunną sytuację, że jej pokój wychodził na salon/sypialnię rodziców tak, że rozłożona sofa całkowicie zagradzało drogę. Gdyby nie przesuwane drzwi, nie miałaby pola do manewru. W ogóle uważam, że z powodzeniem sprawdzą się też w innych warunkach, np. kiedyś zaprojektowałam takie w cad kuchnie jako oddzielenie salonu od kuchni. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Jakbym czytała zapis rozmów z mojej pracy icon_smile.gif Też ostatnio się sporo osób ode mnie zastanawia nad takimi drzwiami. Koleżanka nawet zrobiła już pierwszy krok i wzięła dane firmy, która może jej te drzwi wstawi. Alkon plus polecił jej z kolei jej znajomy, który jest bardzo zadowolony z ich usług – robili mu zabudowę balkonu, ale podobno drzwi przesuwne też mogą wstawić. Tyle że firma mieści się w Warszawie-Jelonki, więc nie wiadomo, czy do Łodzi przyjadą, ale warto spróbować. W razie czego tu masz adres trony inernetowej: alkonplus.com.pl.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Z reguły na górze, drzwi "wiszą" na rolkach (lub są ograniczone ruchem w "poziomie"), a od dołu, "stoją" na rolkach (w prowadnicach).

Mając to na uwadze nie wystąpi problem "pływającej" podłogi - przy czym można "schować" prowadnice w podłodze i suficie - często praktykowane w drzwiach chowanych w ścianie.

dopisałem:

W zasadzie, tak samo "działają" drzwi w kabinach prysznicowych. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
11 godzin temu, jan niezbędny napisał:

 

Dnia 27.06.2017 o 10:54, Slawek9 napisał:

Gdzie kupowaliście swoje drzwi? Znajdę coś poniżej 5 stówek? 

500zł to chyba raczej coś w okolicy samego skrzydła jesteś. Musisz doliczyć jeszcze do tego szynę z maskownicą. Ewentualnie do tego odbój lub ościeżnicę tunelową. Możesz jeszcze dokupić zamek hakowy i jakiś pochwyt. Cena raczej przybliży się do 1200zł brutto za 1 komplet.

Zobacz przykładowe wyliczenia abyś się nie pogubił w tym wszystkim:

http://erkado.pl/wp-content/uploads/2016/03/ERKADO-katalog-2016-www.pdf

To jest najprostszy system naścienny. Masz jeszcze chowany w ścianę. Od biedy możesz zaoszczędzić trochę i kupić samo skrzydło + szynę z obojem. Wtedy wyjdzie Ci jakieś 880zł za komplet (bez ościeżnicy tunelowej i zamka hakowego), ale to nie będzie aż tak dobrze wyglądało.

Link do komentarza
Dnia 25.05.2009 o 10:01, Magg napisał:

 

Dnia 25.05.2009 o 10:01, Magg napisał:

Witam,
chciałam rozpocząć dyskusje o drzwiach przesuwanych - o samym rozwiązaniu i o producentach. Rozmyślam nad wstawieniem takich drzwi do salonu, ale nie mam doświadczenia z takimi systemami i nie wiem czy da się je wstawić w każde dość szerokie miejsce?
Jak się takie systemy sprawują i do kogo najlepiej się zgłosić po montaż :icon_smile:
I jeszcze jedno pytanie: z jakich materiałów najlepiej wykonać takie drzwi?

 

Z mojej strony mogę jedynie powiedzieć że to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie w małych pomieszczeniach. W dawnym mieszkaniu  mieliśmy pokój przejściowy, takie drzwi zapewniły dużo prywatności. Drzwi mieliśmy z płyty ale w kwestii producenta systemu nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ panowie montujący drzwi mieli wszystko wliczone w cenę więc nie dopytywałam.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Dlaczego? Drzwi przesuwne mają sporą ilość zalet. Oczywiście trzeba pamiętać o ich mankamentach, a raczej różnicach w porównaniu do zwykłych drzwi do których każdy jest przyzwyczajony.

Drzwi przesuwne zawsze pokazywane są w katalogach w sposób taki, że są one otwarte. Przy zamkniętym skrzydle wygląda tu zupełnie inaczej.

Drzwi-Przesuwne-Erkado-Nascienne.jpg

Źródło: http://podlogiidrzwi.com.pl (drzwi Erkado)

Zobaczcie jak wyglądają podobne drzwi zamknięte lub przymknięte:

http://uslugi-biznes.felcia.co.uk/londyn/greenford-ub6/img/advert/polskie-drzwi-wewnetrzne-porta-dre-pol-skone-erkado-265623-1.jpg

(na fotce chyba Pol-skone) Zupełnie inaczej wyglądają.

W tym względzie lepsze są systemy przesuwne chowane w ścianę, bo tam wygląda elegancko wszystko niezależnie od tego czy drzwi są otwarte czy zamknięte.

erkado-system-przesuwny-chowany-w-sciane

Źródło: jak wyżej (znowy Erkado na fotce).

 

Co do plusów drzwi przesuwnych to na pewno jeden największy jest taki, że zabierają mniej miejsca podczas otwierania zamykania. Z minusów trzeba powiedzieć o tym, że nie jest to maturalny sposób otwierania drzwi i raczej nie polecałbym montować ich w miejscu gdzie są one najczęściej używane - np w WC czy łazience. Takie drzwi będą wyglądały za to świetnie w salonie gdzie od wielkiego dzwonu zamyka się drzwi.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 25.05.2009 o 10:01, Magg napisał:

Witam,
chciałam rozpocząć dyskusje o drzwiach przesuwanych - o samym rozwiązaniu i o producentach. Rozmyślam nad wstawieniem takich drzwi do salonu, ale nie mam doświadczenia z takimi systemami i nie wiem czy da się je wstawić w każde dość szerokie miejsce?
Jak się takie systemy sprawują i do kogo najlepiej się zgłosić po montaż :icon_smile:
I jeszcze jedno pytanie: z jakich materiałów najlepiej wykonać takie drzwi?

Aktualnie są takie systemy i rozwiązania że można wstawić drzwi przesuwne wszędzie i praktycznie z każdego materiału. co do producenta to proponuję jakąś znaną firmę która nie zawinie się z rynku po dwóch latach, bo po latach  w przypadku ewentualnego uszkodzenia systemu żadna firma nie chcę się podjąć naprawy, trzeba wymieniać cały system a czasami nawet i drzwi, ale ogólnie dobre rozwiązanie polecam

Link do komentarza

Napisz na czym polegają Twoje złe doświadczenia i co to były za drzwi, jakiego producenta?

Migotka dobrze podpowiada aby wybierać raczej większych i bardziej znanych producentów przy zakupie takich drzwi. Nie są to proste konstrukcje jak ościeżnica + skrzydło. Tam system przesuwny musi być na prawdę wysokiej jakości. Obecnie dwa najpopularniejsze i najlepsze systemy (moim zdaniem) robią Leon i Eclisse. Najwięksi producenci jak Ekrado, Porta i DRE korzystają z ich systemów.

Link do komentarza

Ja już mam pewne doświadczenia z drzwiami przesuwnymi i myślę, że to dobre rozwiązanie, oszczędzające przestrzeń, ale trzeba zwrócić uwagę na jakość systemu, bo jest to bardzo ważne i może przysporzyć wielu problemów. Przede wszystkim prowadnice górne i dolne, z dobrych materiałów. Różnego rodzaju szczotki też warto wziąć. 

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...

A znacie system przesuwno-obrotowy, który łączy funkcje standardowych drzwi z przesuwnymi - RONDO? Tego typu drzwi otwierają się w obie strony i są bardzo wygodne w użyciu, nawet dla osób niepełnosprawnych. Potrzeba mniej miejsca na otwarcie skrzydła, więc minimalizujemy konflikt pomiędzy drzwiami umieszczonymi zbyt blisko siebie i zyskujemy więcej przestrzeni.  System jest łatwy w montażu, a przy tym wygląda oryginalnie i nowocześnie! To ciekawa alternatywa dla drzwi przesuwnych.

GIFMaker.org_l93D5Q.gif

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

Mi się podobają takie drzwi i w przyszłości mam zamiar wymienić drzwi do salonu na takie przesuwne. Jednak ja bym chciał mieć je ukrywane w ścianie. Widziałem kiedyś tak zamontowane drzwi i bardzo mi się to podobało. Poza tym nie ma wtedy takiego problemu, że spadają z rolek. Bo to jest największa bolączka tych drzwi.

Link do komentarza

Drzwi przesuwne same z siebie raczej nie spadają z role. Oczywiście zależy jaką masz kasetę. Obecnie na rynku masz 2 najciekawsze moim zdaniem firmy. Eclisse i Leon. Pierwszą ma seryjnie montowaną Porta, a drugą Erkado. Obaj producenci jak widzisz to ogromne firmy i raczej nikt tam nie pozwoliłby sobie na wsadzenie kasety z której notorycznie spada skrzydło - za dużo zabawy z reklamacjami itd.
Co do chowanych w ścianę to wyglądają o wiele lepiej. Raz, że znikają w ścianie, dwa, że system naścienny wygląda ładnie jak jest otworzone skrzydło (zazwyczaj masz takie foto w katalogu), a jak je zamkniesz to ni w 5 ni w 10 masz tą maskownicę od kasety zawieszoną na pustej ścianie.
Oczywiście w XXI wieku można systemy te montować w przedściankach z GK

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...