Skocz do zawartości

Piwnica - izolacje - prosze o rady


Recommended Posts

Witam!
Jestem nowym użytkownikiem. Rok tem rozpoczałem budowe małego domu (ok 150m2). Na razie prace prowadzimy sami (ojciec i syn), jestesmy na etapie wykańczania piwnicy, tzw "wychodzenie z ziemi". Proszę o wszelkie porady dotyczące izolacji przeciwwilgociowej i termicznej piwnicy.
Piwnica zajmuje 1/3 powierzchni domu, tak że dwie jej ściany są jednoczesnie zewnętrznymi scianami budynku. Na tych dwóch ścianach połozylismy styropian (6cm) + siatka z klejem. Na cały budynek (piwnice) dookoła położylismy izolację Siplast Primer (grunt) + Siplast Fundament firmy Icopal. Słyszałem że to dobry materiał.... dlatego zastosowałem. Zanim obsypię ściany piwnicy zastanawiam się czy cos jeszcze moge zrobić....????
Czy np położyć jeszcze folie kubełkową?
Czy drenaz ma sens? (grunt nie jest podmokły ale 1 m od powierzchni zaczyna sie glina)
Czym obsypać ściany? Czy mój pomysł jest dobry żeby zasypac piachem a na powierzchni pod kątem położyc warstwe gliny aby nie przepuszczała wody opadowej do scian i fundamentów?
Za wszelkie opinie i porady bardzo dziękuję!!!
marrcin
Link do komentarza
Żeby nie mieć ewentualnego problemu z wodą i kosztów z zazbrojeniem i izolacją, zrobiłem u siebie "bieda" piwnicę w garażu, do wysokości pasa, 5x3 metry, 2 sciany są ścianami zew. domu (tj. scianami fundamentowymi). Zaizolowałem je dobrze dysperbitem ociepliłem styrodurem 12, obłożyłem folia kubełkową, obsypałem ziemią jaką miałem (glina), ok. 30 cm od pow. gruntu (głębokość) wsypałem piasek (został mi po budowie), wyłożyłem agrowłókniną(żeby utrudnić roślinom porastanie), wyłożyłem kamieniami (opaska)- tak mam zresztą całe fundamenty zrobione. W piwnicy miałem przez podłogę wywiercony otwór fi 150 (rura PCV na zew. budynku - wentylacja). Zauważyłem, że czasami zbierała mi się wilgoć (grunt mam średni, to nie są tereny podmokłe, ale też nie jakieś super suche), dlatego po przeciwległej stronie wywierciłem jeszcze jeden otwór fi 100 (wyjście tylko w wewnątrz garażu) i problem z wilgocią ustał. To tyle odnośnie moich doświadczeń z piwnicą.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...