Skocz do zawartości

Uni-Grunt - Smugi po malowaniu : ( Pomóżcie


Recommended Posts

Mam wyjechała na wakacje, więc chciałem zrobić Jej niespodziankę i pomalować pokój.

Przy użyciu Uni-Gruntu firmy Atlas, zagruntowałem wszystkie ściany.

Farbą emulsyjną firmy Dekoral pomalowałem raz i zauważyłem, że na ścianie jest mnóstwo smug (wybrzuszeń).
Wyglądało to tak jakbym niedokładnie zagruntował ściany lub nie poczekałem aż dokładnie wyschnie, choć druga możliwość raczej wykluczam.

Pomalowałem drugi raz, łudząc się, że smugi zejdą, jednak się przeliczyłem.

Mamy niedziele, mama wraca w piątek, więc mam mało czasu.

Link do zdjęcia ściany:
http://img268.imageshack.us/img268/9913/dsc02196c.jpg

Ściana schnie już ponad 4 godziny. Nie wiem czy to może jeszcze schnie i jutro będzie lepiej, czy może trzeba będzie zeszlifować ściany i ponownie je pomalować?

Jaki jest powód tych smug?
Co mam zrobić żeby zlikwidować smugi?


Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
UNI-GRUNT Atlas nie nadaje się do gruntowania pod malowanie. Tworzy się efekt szklenia co powoduje, że malowanie staje się koszmarem. On jest dobry np. pod płytki. Jeśli już gruntujemy to w rozcieńczonu z wodą i z dodatkiem farby (tak jak napisał talar).
O doborze metody gruntowania decyduje producent farby. Producent farby podaje w informacji na opakowaniu, czy należy - a jeżeli tak, to czym - zagruntować ścianę pod konkretną farbę. Jeśli producent dopuszcza, że może to być rozwodniona farba, to powinna to być farba na takiej samej bazie, jak farba ostateczna, którą pomalujemy później ścianę.
Link do komentarza
Cytat

Mam wyjechała na wakacje, więc chciałem zrobić Jej niespodziankę i pomalować pokój.

Przy użyciu Uni-Gruntu firmy Atlas, zagruntowałem wszystkie ściany.

Farbą emulsyjną firmy Dekoral pomalowałem raz i zauważyłem, że na ścianie jest mnóstwo smug (wybrzuszeń).
Wyglądało to tak jakbym niedokładnie zagruntował ściany lub nie poczekałem aż dokładnie wyschnie, choć druga możliwość raczej wykluczam.

Pomalowałem drugi raz, łudząc się, że smugi zejdą, jednak się przeliczyłem.

Mamy niedziele, mama wraca w piątek, więc mam mało czasu.

Link do zdjęcia ściany:
http://img268.imageshack.us/img268/9913/dsc02196c.jpg

Ściana schnie już ponad 4 godziny. Nie wiem czy to może jeszcze schnie i jutro będzie lepiej, czy może trzeba będzie zeszlifować ściany i ponownie je pomalować?

Jaki jest powód tych smug?
Co mam zrobić żeby zlikwidować smugi?


Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam


Poniosło cię z tym gruntem... Masz dwa wyjścia : albo zeszlifować ścianę , albo przeszpachlować. I nie zlewać gruntem ściany!!! Jeżeli nie masz doświadczenia - gruntuj rozcieńczoną farbą w stosunku 1:1. Do piątku jest dużo czasu - wyrobisz się. Powodzenia!
Link do komentarza
Przyczyna problemu jest prawdopodobnie stara farba która potraktowana gruntownikiem po prostu pomarszczyła się. Nie wiadomo czym były poprzednio malowane ściany, a gruntownika używa się jedynie na surowe podłoże w celu wyrównania chłonności i zwiększenia wytrzymałości tynku. Prawdopodobnie całe ściany trzeba będzie oczyścić z farby metodą skrobania, szlifowania lub jeśli powłoka mocno przylega do tynku - wyrównać gładzią gipsową.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Zostaw tak wygląda jak kreatywne wykończenie icon_razz.gif
A tak na serio to te ściany były wcześniej malowane? Jak tak trzeba było sprawdzić najpierw czy pylą i jak się trzymają podłoża, wydaje mi się że było ok i niepotrzebnie gruntowałeś tą ścianę, wystarczyło ją umyć i malować.

Grunt dajemy tylko na powierzchnie pylące , niespójne. Używamy do tego lepszych gruntów niż shit atlasa, i zazwyczaj rozcieńczamy z wodą. Potem nakładamy farbę podkładową i dopiero nawierzchniową ale to oczywiście przy nowych albo pylących powierzchniach. Metody typu 1:1 z farbą nawierzchniową są dobre dla magików którzy uważają się za chemików pierwszej klasy i nie wiedzą do czego służy, z czego się składa i co ma na celu farba podkładowa. Niestety dużo jeszcze takich jest.

Co dalej z tą ścianą?


Redakcja Portalu Budujemy Dom -> Prawdopodobnie całe ściany trzeba będzie oczyścić z farby metodą skrobania, szlifowania lub jeśli powłoka mocno przylega do tynku - wyrównać gładzią gipsową.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...