Skocz do zawartości

No własnie - ile trzeba wydać od zera po lustro w łazience?


Recommended Posts

Witam,

Prosze o informację od osób, które w ostatnim czasie skończyły budowe domu. Interesuje mnie koszt całkowity (sposobem gospodarczym) od zera po klucz.
Mam działke nieogrodzoną, nieuzbrojoną. Prąd jest na słupie na działce, gaz 25 m, wody nie ma i będzie studnia.
Ile będzie mnie kosztowac budowa domu o pow ok110-120m+garaż , bryła raczej nieskomplikowana. Interesuje mnie całowity koszt, ze wszystkimi pozwoleniami, przyłączami, różnymi magikami itp.
Wiem, że rozrzut cen może byc bardzo duży, dlatego dodam, ze raczej będe starał sie używać standardowych materiałów, beż żadnych ekstrawagancji.
Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Prosze o informację od osób, które w ostatnim czasie skończyły budowe domu. Interesuje mnie koszt całkowity (sposobem gospodarczym) od zera po klucz.
Mam działke nieogrodzoną, nieuzbrojoną. Prąd jest na słupie na działce, gaz 25 m, wody nie ma i będzie studnia.
Ile będzie mnie kosztowac budowa domu o pow ok110-120m+garaż , bryła raczej nieskomplikowana. Interesuje mnie całowity koszt, ze wszystkimi pozwoleniami, przyłączami, różnymi magikami itp.
Wiem, że rozrzut cen może byc bardzo duży, dlatego dodam, ze raczej będe starał sie używać standardowych materiałów, beż żadnych ekstrawagancji.
Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam




450-500tys icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Ja na razie jestem na finiszu stanu surowego otwartego. Dom parterowy - 106 m2 pow. użytkowej. Sam stan surowy otwarty to obecnie około 90 tys. zł. Wszystkie wydatki (włącznie z kosztami kredytu, podziałem działki, zrobieniem drogi dojazdowej itp.) to 105 tys. zł.

Celuję w to, żeby zamieszkać za 250-270 tys. zł.
Link do komentarza
Cytat

Ja na razie jestem na finiszu stanu surowego otwartego. Dom parterowy - 106 m2 pow. użytkowej. Sam stan surowy otwarty to obecnie około 90 tys. zł. Wszystkie wydatki (włącznie z kosztami kredytu, podziałem działki, zrobieniem drogi dojazdowej itp.) to 105 tys. zł.

Celuję w to, żeby zamieszkać za 250-270 tys. zł.



No, ten koszt podoba mi się dużo bardziej... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
napewno nie 500 tys:) bez przesady:) Ja mogę coś powiedziec bo lustra do obu łazienek juz mam!
Mój dom- 137 m2 plus podwójny garaż (realnie 180-190m) beton komórkowy i dachówka ceramiczna, bryła powiedzmy średnia,- nie bardzo prosta, ale nie strasznie skomplikowana tak około pod klucz ale bez mebli (licze tylko kuchenne i szafy do zabudowy) będzie kosztował około.... 420 max do 450 tys może. Budowany przez firmę ale nie bardzo drogą. Wykańczany chyba troszkę powyżej średniej, ale nie bardzo drogo. (to zalezy jak kto liczy średnią..). Liczę bez kostki, ogrodzenia i bez wykończenia tarasu który u mnie jest duży, drogi i będzie z granitu:) Moim zdaniem taki mały domek jestes w stanie pod klucz postawić za około 350 tys i to jest realne bez jakichś drastycznych oszczedności.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...