Skocz do zawartości

ile za stan zero???


Recommended Posts

Witam wszystkich, poszukiwania działki juz zakończone (mam nadzieję ze nic nie wyniknie). Teraz wgrayzam się w projekty... juz od 4 miesięcy... może to jeszcze potrwać. Ale zastanawiają mnie kosztorysy przy projektach a mianowicie koszt np stanu zero. Wybrałam projekt Muratora (na dziś dzień) pt Nasz dom. Prosty, bez wygibasów, dach dwuspadowy. Koszt stanu zero... 40 tyś! Nikt mi nie wmówi że wykopanie dołów i zalanie betonem to taki koszt. JEstem laikiem ale mój mąż który nie jest budowlańcem ale coś tam wie o budowaniu, wytrzeszczył oczy jak tą kwotę zobaczył i postukał sie w czoło. Jak to jest z tym stanem zero?
Link do komentarza
Cena za stan zero zależy od tego gdzie sie budujesz, kiedy, przez kogo (np. jedna ekipa, u mnie 2 lata temu, będzie chciała za wymurowanie 20 tys., inna 60, inna 100 tys. - za same ściany i fundamenty). U mnie najwięcej pieniędzy wyszło na dach (więźba, deskowanie, dachówka najtańsza ceramiczna, 4 okna połaciowe). Nie tarktuj na poważnie wyliczeń Muratora lub kogoś innego (mam truskawkę wersja z garażem).

Pozdrawiam,

Jarek
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...