Skocz do zawartości

Sąsiedzkie kłótnie


Recommended Posts

Gość marianka
Ja miałam podobny przypadek - przez moją (jeszcze bez domu) działkę sąsiad postanowił ustanowić sobie "drogę konieczną" oczywiście sądownie. Do jego działki był dojazd, ale trzeba było ponieść koszty tej drogi z trzema innymi sąsiadami. Chciał nam udowodnić, że płacił to on nie będzie. Ale niestety zdołałam obronić swojej racji (ale co mnie kosztowało to zdrowia i czasu... 3 lata przepychanek) w końcu sprzedał działkę. Przyszedł nowy właściciel - normalny człowiek, już mieszka w nowym domu, jeździ po drodze wspólnej i można? Ja wiem,że sąsiad to czasami bliższy rodziny - ale cwaniakowi trzeba pokazać jego miejsce w szeregu. Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Dorota
Nasz dom znajduje się 2m 40cm od granicy z sąsiadem .Od jego strony znajduje się również łazienka bez wentylacji (stare budownictwo).Założyliśmy okienko z matową szybą 54x36 aby nie raziło sąsiada a mimo to napisał skargę do inspekcji budowlanej .Mimo rozmowy nie udało nam się przekonać sąsiada aby zgodził się na to okienko.Może ktoś poradziłby nam co zrobić abyśmy nie musieli zamurowywać tego okienka?
Link do komentarza
Cytat

Nasz dom znajduje się 2m 40cm od granicy z sąsiadem .Od jego strony znajduje się również łazienka bez wentylacji (stare budownictwo).Założyliśmy okienko z matową szybą 54x36 aby nie raziło sąsiada a mimo to napisał skargę do inspekcji budowlanej .Mimo rozmowy nie udało nam się przekonać sąsiada aby zgodził się na to okienko.Może ktoś poradziłby nam co zrobić abyśmy nie musieli zamurowywać tego okienka?


jedyne co mozesz miec to naswietle scienne typu luksfer ,bo niew chodzi o to ze nie mozesz miec naswietla tylko o to zebys nie miał okna
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
ja się z sąsiadem ostatnio o płot pokłóciłem. Stary zardzewiał, porobiły się dziury. Ani ja ani on nie chcieliśmy się za to wziąć. Aż tu nagle przyjeżdżam po delegacji do domu a tu patrzę, stoi nowa siatka. Okazało się, że nasze małżonki się zgadały, przyszedł pan i założył. I to nawet dobrą, ocynkowaną. Nie wiedziałem, że żona się na czymś takim zna!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Nie ma nic gorszego niż zły sąsiad icon_sad.gif
Mój nie pozwolił mi pomalować mojego płotu! bo muszę wejść na jego działkę (jeszcze nie ogrodzoną, na której nie ma żadnego budynku, a na jej zabudowanie szybko się nie zanosi), ale chodzi o to, że będę jego trawę wydeptywać! Z kolei drugiemu swojemu sąsiadowi nie pozwolił postawić ogrodzenia w granicy! Musiał się z nim sporo cofnąć.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
z sąsiadami faktycznie bywa ciężko, szczególnie jeżeli oddziela was jedynie siatka i trzeba ja wymienić. Chciałem wymienić na betafence, ale on nie chciał się zgodzić, na szczęście po wielu tłumaczeniach, że to dobra siatka i tak szybko nie zardzewiej, zgodził się. Ale ile się trzeba było nagadać to moje :/
Link do komentarza
A ja mam super sąsiada, budujemy się prawie w tym samym czasie i chętnie sobie pomagamy, razem załatwialiśmy prąd budowlany, razem wykładamy rów kostką ażurową i razem będziemy stawiać płot między naszymi posesjami. Nie spotykamy się towarzysko, ale myślę że będziemy dobrymi sąsiadami bo po prostu nie robimy sobie na złość tylko pomagamy sobie nawzajem. Kupą raźniej i łatwiej.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...