Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
KonradK2

ogrodzenie a planowana droga

Recommended Posts

Witam,
przejrzałem już różne fora i nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi (m.in. https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=2882).
Sytuacja jest następująca: w 2007 r. uchwalono MPZP, w tym czasie nowy pas działek budowlanych był dużym prostokątnym obszarem, dlatego zaplanowano przez środek 1. drogę oraz 2. na "krawędzi" tego obszaru. W 2008 r. jedna z działek została podzielona, z tym że okazało się, że ta "środkowa" droga wypada na nowopowstałej działce (która kupiliśmy).
I teraz moje pytania:
- czy gmina może przystąpić do budowy tej drogi, co spowoduje znaczne zmniejszenie działek mojej i sąsiada (ich obszar nie będzie wtedy zgodny z min. powierzchnią nowowydzielancyh działek - a przecież podział byl wykonany przy istniejacej juz na planie drodze); na marginesie, pani w urzędzie gminy stwierdziła, że ona nigdy nie powstanie, m.in. ze względu na ukształtowanie terenu oraz bliskość drugiej drogi;
- czy możemy wnioskować o zmianę planu zagosp. i ew. przesunięcie/rezygnację z tej drogi;
- czy możemy ogrodzić działkę w granicy (tam gdzie planowana jest ta droga);
- inne rozwiązania?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawa jest dość skomplikowana, gdyż zgodnie z przepisami trudno będzie uzyskać pozwolenie na budowę, jeśli MPZP wymaga zachowania określonej powierzchni działki pod zabudowę. Również ogrodzenia nie można formalnie postawić, gdyż jego budowa od strony drogi (nawet nieistniejącej) wymaga zgłoszenia takiego zamiaru i oczywiście nie może stać ono na środku tej drogi. Jedyne wyjście to wymóc na gminie zmianę w MPZP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Te za linkowane, może zwrócić do 14 dni, jednak za przesyłkę zwrotną zapłaci ona troszkę więcej.  5 negatywów na 500 zawartych ofert, to przyzwoita liczba, można spróbować kupić.   Boję się, że Baszka obejrzy ten okap wyłącznie od kątem estetycznym, a cuda dopiero wyjdą w trakcie użytkowania.   Białe kolory to spory problem, mogą żółknąć i łatwiej je zarysować, okap obudowę trzeba myć zarasta trudniejszą do czyszczenia mazią, zwłaszcza od gazówki.  
  • Raczej zastanów się.   Oba mogą być porysowane, pogięte - bez możliwości zwrotu.   W takich widłach cenowych kupisz pełnosprawny sprzęt z ustawową gwarancją (minimum 24 miesiące) - w tym okapy teleskopowe (które polecam z przyczyn praktycznych).   Ps. Z uwagi na to, że wentylacja kuchni jest przez łazienkę (co jest dozwolone), okap kominowy?wyciągowy raczej odpada.   Ps.2. Sugeruję wycieczkę do sklepu z AGD i tam pooglądać, popytać, wybrać typ/rodzaj i dopiero wtedy poszukać najtańszego "dostawcę" takiej maszyny.   Tak na zachętę:  
  • Zaczynasz wreszcie myśleć , jak zrobisz otwór na zewnątrz, to raz kupujesz okap  i  myjesz filtry siatkowe w zmywarce, jak nie robisz otworu na zewnątrz,  to walisz wilgotne powietrze na kuchnię, myjesz filtry siatkowe w zmywarce  i co jakiś czas dokładasz kasę do okapu na filtry węglowe, też je reanimują - myją, ale najlepiej zapachy neutralizuje nowy.
  • Filtry aluminiowe to takie gęste, zbierające opary tłuszczu, a węglowy - zapachowy jest istotny przy pracy cyrkulavyjnej okapu. A przy wywiewowej jest niepotrzebny.
  • Więc życzę powodzenia!!! Mógłbyś pisać w formie jakiegoś "dziennika" jak leci...
 • Popularne tematy

×