Skocz do zawartości

ogrodzenie a planowana droga


KonradK2

Recommended Posts

Witam,
przejrzałem już różne fora i nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi (m.in. https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=2882).
Sytuacja jest następująca: w 2007 r. uchwalono MPZP, w tym czasie nowy pas działek budowlanych był dużym prostokątnym obszarem, dlatego zaplanowano przez środek 1. drogę oraz 2. na "krawędzi" tego obszaru. W 2008 r. jedna z działek została podzielona, z tym że okazało się, że ta "środkowa" droga wypada na nowopowstałej działce (która kupiliśmy).
I teraz moje pytania:
- czy gmina może przystąpić do budowy tej drogi, co spowoduje znaczne zmniejszenie działek mojej i sąsiada (ich obszar nie będzie wtedy zgodny z min. powierzchnią nowowydzielancyh działek - a przecież podział byl wykonany przy istniejacej juz na planie drodze); na marginesie, pani w urzędzie gminy stwierdziła, że ona nigdy nie powstanie, m.in. ze względu na ukształtowanie terenu oraz bliskość drugiej drogi;
- czy możemy wnioskować o zmianę planu zagosp. i ew. przesunięcie/rezygnację z tej drogi;
- czy możemy ogrodzić działkę w granicy (tam gdzie planowana jest ta droga);
- inne rozwiązania?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Link do komentarza
Sprawa jest dość skomplikowana, gdyż zgodnie z przepisami trudno będzie uzyskać pozwolenie na budowę, jeśli MPZP wymaga zachowania określonej powierzchni działki pod zabudowę. Również ogrodzenia nie można formalnie postawić, gdyż jego budowa od strony drogi (nawet nieistniejącej) wymaga zgłoszenia takiego zamiaru i oczywiście nie może stać ono na środku tej drogi. Jedyne wyjście to wymóc na gminie zmianę w MPZP.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...