Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
wioloama

opinia specjalisty w sprawie zmiany przepisów dotyczących warunków zabudowy

Recommended Posts

Witam,
szukam kontaktu do profesjonalnej porady prawnej z osobą posiadającą uprawnienia inspektora budowlanego lub innego specjalisty, który może się podeprzeć dokumentem. Oczywiście za wynagrodzeniem. a sprawa dotyczy rzeczowej informacji, czy w latach 2003 i 2004 lub w okolicy były takie przepisy, że warunki zabudowy nie musiały być podane do wiadomości sąsiadów przed uprawomocnieniem.
Bardzo pilnie potrzebuję tej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki jest początkowy zapis w tej sprawie Dz.U. z 10 maja 2003r. nr. 80 poz. 717 (ustawa z dnia 27 marca 2003r.) i w zasadzie nie dotyczy trybu wydawania WZ dla domów jednorodzinnych ? bo cytowany Art.. nie został przywołany w Art. 64.1. - co najwazniejsze te zapisy dalej obowiazują.
Cytat

Art. 53. 1. O wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz postanowieniach i decyzji kończącej postępowanie strony zawiadamia się w drodze obwieszczenia, a także w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości. Inwestora oraz właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości, na których będą lokalizowane inwestycje celu publicznego, zawiadamia się na piśmie.


W sumie, urząd nie jest zobowiazany do informowania w tym zakresie sąsiadów. Sąsiedzi maja jednak prawo do otrzymania zawiadomienia o wydanej decyzji PnB, a zwłaszcza, kiedy inwestycja taka "oddziałowywuje" na działkę sąsiadującą - np. przez zmniejszenie "ustawowych" odległości budynku od granic. Tak było i tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...