Skocz do zawartości

jak to jest z tym kredytem???


papuch

Recommended Posts

Witam, mam dużą ochotę zamieszkać kiedyś we własnym domku i zaczęłam czynić ku temu kroki ale mam zamieszanie w głowie odnośnie kredytu: Mam mieszkanie wł o wartości około 250 tyś, teraz kupuje działkę bud o wartości 100 tyś i to tyle na co mi wystarczy kasy... teraz miałam nadzieję że dostanę łatwo kredyt na budowę bo mam jako wkład wł działkę i mieszkanie ale znajomi mnie straszą że bank nie da mi kasy na rozpoczęcie budowy tylko wypłaci pierwszą transzę kiedy już będą widzieć że jakieś prace budowlane będą w toku. Ale ja nie mam już kasy na jakiekolwiek działania. Czy w przypadku posiadania takiego wkładu wł to może być problem??? Jak to u was wyglądało z kredytami?
Link do komentarza
Cytat

Witam, mam dużą ochotę zamieszkać kiedyś we własnym domku i zaczęłam czynić ku temu kroki ale mam zamieszanie w głowie odnośnie kredytu: Mam mieszkanie wł o wartości około 250 tyś, teraz kupuje działkę bud o wartości 100 tyś i to tyle na co mi wystarczy kasy... teraz miałam nadzieję że dostanę łatwo kredyt na budowę bo mam jako wkład wł działkę i mieszkanie ale znajomi mnie straszą że bank nie da mi kasy na rozpoczęcie budowy tylko wypłaci pierwszą transzę kiedy już będą widzieć że jakieś prace budowlane będą w toku. Ale ja nie mam już kasy na jakiekolwiek działania. Czy w przypadku posiadania takiego wkładu wł to może być problem??? Jak to u was wyglądało z kredytami?




wszystko zależny od tego ile zarabiasz i ile osób jest na utrzymaniu ........
Link do komentarza
Cytat

wszystko zależny od tego ile zarabiasz i ile osób jest na utrzymaniu ........


Dokładnie. Bank jako wkład własny zaliczy na pewno działkę, ale mieszkania już raczej nie. Najprościej pobiegać po bankach i sprawdzić. Podzwoń najpierw, umów się na rozmowy i będziesz miała jasność.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
miałam bardzo podobną sytuację. Mieszkania nie zalicza ci jako wkład własny, ale jak je sprzedaż na koniec budowy możesz nadpłacić kredyt.
Nam zaliczyli działkę bo kupiliśmy ją w tym samym roku. Podobnie jak Tobie, po kupieniu działki nic nam nie zostało:) Jednak bez wiekszego problemu dostaliśmy kredyt na całośc budowy z zaliczeniem działki jako elementu inwestycji. Kredyt był wypłacany w transzach z góry, nie z dołu, i pierwsza transza została przelana na konto naszej firmy budowlanej od razu. Potem kazdy kolejny etap trzeba było rozliczać - np- skończylismy fundament i dopiero poszła kolejna transza. Nasz główny wykonawca potem już wczesniej składał odpowiedni wniosek w banku i robota szła płynnie. Zresztą nie było problemu jak było jakies opóźnienie w wypłacie, oni poporstu robili według planu, i tak kupowali materiały w wiekszych ilościach na kilka domów naraz. Wysokosc transz zaplanował sam nasz główny wykonawca bo dokładnie wycenił każdy etap. U mnie jakoś bardzo gładko to wszystko poszło- więc Tobie też życzę powodzenia:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...