Skocz do zawartości

Mrówki maszerują...


Recommended Posts

Przenieś domek icon_lol.gif - to oczywiście żart, ale mrówki są bardzo uparte i raczej nie rezygnują ze swoich ścieżek, możesz kupić specjalny środek i wysypać go na ich ścieżce, ale to ich nie zniechęci tylko zabije, ale skutek ten sam twój domek nie będzie już stał na ich drodze.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Ja na działce też miałam mrówki wiem, że zabijanie nie jest humanitarne, ale niestety na mrówki nie ma sposobu humanitarnego, one po prostu już takie są, że jak znajdą sobie drogę to z niej nie rezygnują. W sklepach ogrodniczych są takie specjalne granulki, które się rozsypuje na stałych ścieżkach mrówek i one potem zanoszą je do gniazda, a tam to już wiadomo icon_sad.gif . Możesz też w sklepie zapytać o jakieś repelenty (odstraszacze) na mrówki na pewno coś jest.Tylko na te, które już znają drogę przez Twój domek może to nie zadziałać.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Taaaa, a wyobrażasz sobie jaki smród z tego będzie? Mrówki przecież wydzielają jad.



Taaa, jest to kwas mrówkowy, może Ci się pomylił z masłowym, który śmierdzi...

Prędzej bym się bał, że te mrówki się rozejdą po mieszkaniu, jeśli nie wyrzuci się ich z worka w odkurzaczu icon_smile.gif niż, że zaczną śmierdzieć.........
Link do komentarza
W ogrodzie to trzeba zlikwidować gniazdo mrówek, jeśli czynią nam szkody, a można to zrobić stosując preparat ANT-STOP, Mrówkiller, AgrEvo lub POLCYP 0,4 SL.

Stosuje się też rozsypywanie cynamonu lub proszku do pieczenia w odległości ok. 15 cm od sadzonek roślin. Podobno skutecznie odstrasza to mrówki.
Link do komentarza
Cytat

Pamiętajcie jednak, że mrówki są też bardzo pożyteczne w ogrodzie, bo niszczą przecież pasożytnicze owady żerujące na roślinach ogrodowych.

Z drugiej strony zgadzam się, że kolonie mrówek mogą być powodować szkody w roślinach.



A niby jakie owady mrówki niszczą?
Link do komentarza
Mrówki mogą utrudniać dostęp owadów-szkodników do roślin. Oprócz tego mrówki zjadają mszyce (są dla nich łatwo dostępnym pokarmem).

Trzeba jednak przyznać, że zapewniają za to mszycom pewną ochronę przed pasożytami, biedronkami, deszczem i wiatrem (budują im bowiem osłony ze szczątków roślin lub ziemi).
Link do komentarza
Cytat

Mrówki mogą utrudniać dostęp owadów-szkodników do roślin. Oprócz tego mrówki zjadają mszyce (są dla nich łatwo dostępnym pokarmem).

Trzeba jednak przyznać, że zapewniają za to mszycom pewną ochronę przed pasożytami, biedronkami, deszczem i wiatrem (budują im bowiem osłony ze szczątków roślin lub ziemi).



Mrówki wcale nie zjadają mszyc, tylko je doją icon_smile.gif . Mrówki żyją z mszycami w symbiozie, mszyce poją je słodką wydzieliną, a mrówki je chronią przed takimi owadami jak biedronki. Mrówki traktują mszyce jak swoistą hodowlę i naprawdę im nie zagrażają wręcz przeciwnie. Biedronki jedzą mszyce i tym samym są naszymi sprzymierzeńcami nie mrówki.
Link do komentarza
Cytat

Hej,

A co zrobić z leśnymi, dużymi mrówkami? Mam dosyć duże mrowisko na działce przy lesie. Trzy razy było rozgrabiane, ale wracają. Wprawdzie dopiero zaczynam budowę, ale później mogę mieć z nimi problem, bo te mrówki gryzą.


Gryzą i chyba są pod ochroną, więc obawiam się, że nic nie zrobisz, a tak na marginesie to wszystkie mrówy gryzą taka ich natura.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Hej,

A co zrobić z leśnymi, dużymi mrówkami? Mam dosyć duże mrowisko na działce przy lesie. Trzy razy było rozgrabiane, ale wracają. Wprawdzie dopiero zaczynam budowę, ale później mogę mieć z nimi problem, bo te mrówki gryzą.



Mrówki leśne na pewno są pod ochroną icon_wink.gif ,a raczej ich mrowiska. Niektóre zwierzęta nacierają się mrówkami lub tarzają w mrowisku, żeby na ich ciele pozostał kwas mrówkowy odstraszający pasożyty!!!
Link do komentarza
Cytat

Ciekawe jest to, że mrówki leśne są wrogami dla zwykłych mrówek!!!!
Niektórzy praktykują więc odstraszanie ich leśnymi mrówkami (a raczej ich zapachem - wystarczy kilka osobników icon_wink.gif ).



Hehe!!!

Niepotrzebnie męczyliśmy te biedne mrówki. Budowa trwa od miesiąca, a mrówki się wyniosły.........do sąsiada:)))

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Czy znacie jakieś sposoby na mrówki faraonki?
Pozdrawiam!



Witam,

Nie wiem czy u Ciebie poskutkuje, ale kiedyś dawno temu, że o mało co nie zapomniałem, te wszędzie obecne malutkie mrówki Faraona żeśmy zwalczyli środkiem o nazwie boraks, sypiesz ten środek ( bezpieczny dla czlowieka) na ścieżkę mrówek i spokojnie czekasz, - albo padną , albo się wyniosą.

pozdrawiam;

Darek
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...