Skocz do zawartości

jaki kolor do salonu??


Recommended Posts

Witam:)właśnie zabieramy się z narzeczonym za remont domu.I wszystko byłoby ok gdyby
nie olbrzymi jak dla mnie pokój.Wymyśliłam że zrobimy tam jadalnie i
salon.Niestety nie potrafię się zdecydować co do koloru ,gdyż jedna połowa
pokoju jest jasna a do drugiej światło ledwo dociera.Jak mam pomalować ściany
żeby pokój nie był ponury??nie chce go malować tylko na biało:( strasznie
podoba mi sie ciemny fiolet i np.kolor śmietankowy albo kremowy...
Link do komentarza
zalezy co lubisz- wydaje mi się że jasne kolory są bezpieczne bo delikatne i do wszystkiego pasują. Ja bede malowac dom na pastelowo bo nie lubię mocnych, ciemnych barw na scianach. Poza tym mam stosunkowo nieduże pomieszczenia i chce je powiekszyc optycznie. Ale widziałam u znajomych opcję podobną do tej o której piszesz, jedna sciana była wiśniowa w takim wysyconym kolorze czerwonego wina a pozostałe jasno kremowe i bardzo ładnie to wygląda- na tle tej ciemnej ściany stał jasny, kremowy wypoczynek. Z drugiej strony do jasnej ściany łatwiej dobrac jakis obraz, kinkiet czy cokolwiek- wszystko przed Tobą. Jesli scianę dobrze oświetloną pomalujesz na jasno, odbije światło i jeszcze bardziej rozswietli pomieszczenie.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Dziękuję:)zaczynam się zastanawiać tylko nad kremowym kolorem i ewentualnie jakąs ozdobną tapetą .Mam nadzieję że wyjdzie fajnie:)



Witam,

Ja wlaśnie taki kolor wybrałem z Żonką do całej chaty, oczywiście bez sufitów bo te są białe, zresztą cała kolorystyka domu wewnątrz i na zewnątrz jest pastelowa. W kilku miejscach dla podkreślenia zostawiliśmy także białe skosy: na poddaszu, i przy kominku. Fotki:

IMG_3371.jpg

IMG_3370.jpg

IMG_3340.jpg


Pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Mnie bardzo podobają się salony w kolorach słonecznych, miodowych. Można wykorzystać przecież tyle odcieni żółci czy pomarańczu! Aby uniknąć monotonii kolorystycznej na dużej powierzchni, radzę wykorzystać rozbicie innym odcieniem. Bardzo podoba mi się zestawienie żółtego z zielonym, fioletowym lub brązowym. Nie musi to wynikać z koloru mebli, ale przykładowo - kafli dekoracyjnych na ścianach, dywanu, naprzemiennie pomalowanych ścian lub maz na farbie z innego koloru. Pomysłów może być jeszcze więcej, grunt, aby nie było nudno.
Link do komentarza
Muszę przyznać, że jak przeczytałam z początkiem, że a niektórych miejscach pozostał biały kolor, to przeraziłam sięicon_smile.gif Ale...Nieźle to wygląda, naprawdę! Szczególnie przy kominku mi się to podoba, jest takie inne odbicie. Niemniej jednak, osobiście połączyłabym ten słoneczny kolor z innym, dla kontrastu, ale to wynika chyba z tego, że lubię kombinować i ciągłe zmiany oraz nie lubię monotonii kolorystycznej. Dlatego pewnie u mnie w dominują wszelkie barwy i ciągłe remonty...icon_smile.gif Przyznać musze, ze podoba mi się ten salonik, wydaje się bardzo przestronny i z tym połączenie przy kominku naprawdę nieźle wygląda. Pozdrawiam.
Link do komentarza
proponuję na ściany i sufit dać jakieś ciepłe i jasne kolory np.beż, żółty lub inne tu polecam gotowe farby np.Dulux Kolory świata lub Dekoral a na jedną ścianę proponuję jakiś mocny kolor jako akcent np.czerwony ,fiolet lub inny.
W sklepach z farbami mają ulotki różnych producentów znajdziesz tam dobór kolorów i różne aranżacje.
Polecam też gotowe farby z tego względu że są nie wiele droższe niż mieszane a kolor pewny.
Link do komentarza
ja z kolei nie lubie zółtych czy pomarańczowych salonów, te kolory wydają mi się niezbyt eleganckie. Jasny pomarańcz mam w sypialni (łosoś dekorala, bardzo ładny kolor) połączony z deską podłogową jatoba z baltic wood- efekt jest super, bardzo to pasuje. Jesli ktoś lubi bardzo ciepły, słoneczny kolor to ładny jest miodowy pastelowy z dekorala, tez mam go z jednym pokoju. A ja salon zrobiłam sobie inaczej niż większośc osób, bo mam harmonię (tez dekoral, u mnie wszystko tej firmy) czyli kolor takiej kawy cappucino. I powiem wam że jest oryginalnie i elegancko, naparwdęicon_smile.gif W jadalni, hallu i kuchni mam jasny beż- kolor o ton ciemniejszy niż kolor tukaja i minimalnie bardziej bezowy. Ogólnie ładnie to wyszło i jestem zadowolona. Skosy i sufity tylko białe! Dla mnie np pomarańczowy sufit wygląda okropnie:) Białe skosy tak jak pokazał tukaj bardzo rozjasniają wnętrze, u mnie jest podobny efekt.
ja tez polecam gotowe farby i to najpierw kupi jedną mała puszkę i spróbowac, ja zmieniałam prawie wszystko:)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

a jakie np. te efekty można stworzyć jeśli wolno spytać. Bo ja bym sobie jedynie drogę mleczną na korytarzu z LED-ów zrobił ale ściany wolałbym malować niż tapetować pokładać płytą czy nie daj boże drewnem


Cichy nie bądż śmieszny(piszesz zawsze konkretnie i na temat),jakie LEDY.....jaka droga mleczna.....???
Pozdrawiam
Link do komentarza
ja przeszłam temat glinki od podszewki bo miałam miec glinkę na kominku. Koszmarna była ta glinka szczerze mówiąc. Ale możliwe że trafiłam na jakąs taka brzydką, może sa inne, ta firma miała paskudne kolory. Mam pomalowany dom na delikatne, ciepłe kolory- i niczego nie zepsuliśmy:) Z tym dekorowaniem ścian trzeba zachowac ostrożnosc, jasne, można coś spróbowac, czemu nie, ale dobrze to przemyślec zeby nie przesadzić.
Link do komentarza
Nie ma "koszmarnych" glinek.Wszystko to kwestia gustu i miejsca gdzie mają być położone.
Widać "fachowiec"który je robił nie przedstawił pełnej palety kolorystycznej.
Powinien przynieść próbki(nie jakieś fotki kolorów)najlepiej na tablicach.
Bardzo istotne jest czy są to glinki naturalne(tu najlepszym wyznacznikiem jest cena)oraz jakiej są firmy.
Ja osobiście stosuję orginalne włoskiej firmy Rivedil.

Link do komentarza
Cytat

Kolego dekorlid co to są LEDY to ja doskonale wiem!!!
Trzeba czytać uważnie odpowiedzi i myśleć przy tym.
Kontekst odpowiedzi dotyczył zastosowania tego"ustrojstwa"jako dekoracji.
Poprzednik po prostu zakpił z takiego typu walorów estetycznych-z resztą bardzo słusznie.




Nie ma co się irytować.. zapytałeś to odpowiedziałem.... Medal platynowy za znajomość tematu....
Link do komentarza
Cytat

a tynki japonskie mozna klasci kolo kominka??? nie sa one latwopalne?




Nie spotkałem się z sytuacją, zeby były przeciwskazania przy jego kolo kominka. Są to mieszanki naturalnych składników – strzępków bawełny, jedwabiu, włókien mineralnych lub celulozowych.

Tynki japońskie dobrze maskują wszelkie nierówności ścian. Ich zaletą jest również to, że w każdej chwili można usunąć je ze ściany (na mokro). Co więcej, tynk taki da się ponownie rozrobić z wodą i nanieść na przykład w innym miejscu.
Konserwacja tynków japońskich nie jest skomplikowana. Tynki lakierowane można czyścić wilgotną ścierką. Z tych pozostawionych bez wykończenia brud usuwa się odkurzaczem z miękką szczotką. Miejsca, które się trwale zabrudziły lub zniszczyły, można ponownie pokryć warstwą tynku.

podsumowujac uważam, ze nie będzie problemu...
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
alutka00 powrócę lekko do tematu. Kolory w salonie... Otóż ja zastosowałem połączenie dwóch zielonych kolorów. Na jedną ścianę położyłem ciemniejszą zieleń "szczypiorkową" a na pozostałe trzy rozjaśnioną zieleń "leszczynową". (Niestety kolor ze wzornika po położeniu na ścianę okazał się dużo ciemniejszy więc sporo go rozjaśniłem). Ta ciemniejsza znacznie urozmaiciła pokoik. Warto czasami posiedzieć w domku ze wzornikiem kolorów. Pozdrawiam!
Brak obrazka
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Ja nie decydowałabym się na tapety, bo potem trudno wybrać do nich dodatki. A jak Ci się znudzi to pomyśl ile jest zachodu przy jej ściąganiu. Jeśli miałabym coś doradzić to postawiłabym na żywe kolory na Twoim miejscu, może coś od żółci i pomarańczu? Ponadto ważne jest to jak chcesz urządzić potem pokój, jakie dekoracje wybrać. Wiadomo, że teraz nie ma problemu z kupieniem nowej lampy czy stołu, a sklepy internetowe oferują nawet dostawy w 2 dni, jednak może warto spojrzeć na to co się ma i dorobić do tego jakąś koncepcje koloru?icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

alutka00 powrócę lekko do tematu. Kolory w salonie... Otóż ja zastosowałem połączenie dwóch zielonych kolorów. Na jedną ścianę położyłem ciemniejszą zieleń "szczypiorkową" a na pozostałe trzy rozjaśnioną zieleń "leszczynową". (Niestety kolor ze wzornika po położeniu na ścianę okazał się dużo ciemniejszy więc sporo go rozjaśniłem). Ta ciemniejsza znacznie urozmaiciła pokoik. Warto czasami posiedzieć w domku ze wzornikiem kolorów. Pozdrawiam!
Brak obrazka


Naprawdę bardzo fajny pomysł! Gratuluję icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Tapety to w tym sezonie jeden z najmodniejszych sposobów na ciekawe ściany. Bzdurą jest to, że się szybko nudzą i źle się je ściąga. Tapete łatwiej ściągnąć, niż zamalować ścianę - uwierzcie mi, bo niedawno przechodziłam przez remont i doskonale wiem ile zajmuje zmienianie tapet i malowanie ścian. Jeżeli ktoś się juz naprawdę boi tapetowania całego pokoju, to radzę wykończyć w ten sposób jedną ścianę, kąty zamaskować listwami, a reszte pomalować na jakiś neutralny kolor. Są też w sprzedaży rozmaite tynki, tzw. groszki, farby strukturalne - jest dużo możliwości icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Tapety to w tym sezonie jeden z najmodniejszych sposobów na ciekawe ściany. Bzdurą jest to, że się szybko nudzą i źle się je ściąga. Tapete łatwiej ściągnąć, niż zamalować ścianę - uwierzcie mi, bo niedawno przechodziłam przez remont i doskonale wiem ile zajmuje zmienianie tapet i malowanie ścian. Jeżeli ktoś się juz naprawdę boi tapetowania całego pokoju, to radzę wykończyć w ten sposób jedną ścianę, kąty zamaskować listwami, a reszte pomalować na jakiś neutralny kolor. Są też w sprzedaży rozmaite tynki, tzw. groszki, farby strukturalne - jest dużo możliwości icon_biggrin.gif


a może farbę z brokatem - rozświetla
Link do komentarza
Alutka00 - a może coś takiego? http://www.flickr.com/photos/30392490@N06/2969244356/ Wprawdzie to bardziej kuchnia, ale z częścią jadalną. Mi osobiście bardzo podoba się ten fiolet - jest dosyc odważny, ale jednak niezbyt krzykliwy.
A tu masz kilka wskazówek, jak ożywic wnętrze - http://www.e-mieszkanie.pl/sciany,Postaw_na_akcent,5521.html
http://www.e-mieszkanie.pl/sciany,Niepowta...cyjne,3688.html
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...