Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Słowniczek kredytobiorcy

Recommended Posts

Gość Karol
dot. użytkowania wieczystego - szanowny autorze, użytkowanie wieczyste nie jest instytucją "specyficzną dla polskiego prawa cywilnego", bowiem występuje we Francji, belgii, Holamdii, Austrii, wielkiej Brytanii, w kilku stanach w USA a źródło tej instytucji bierze się z prawa rzymskiego, z czasów, gdy nasi pradziadowie biegali z dzidami po lasach.. - zanim coś napiszesz to może najpierw zorientuj się jak sprawa wygląda? WSTYD!!!!!

Szanowny Panie, dziękujemy za zwrócenie uwagi na nieścisłość w tekście, został on poprawiony. Określenie "specyficzne dla polskiego prawa" było skrótem myślowym wynikającym z intencji będącej podstawą wprowadzenia wraz z kodeksem cywilnym, w miejsce własności czasowej istniejącej w prawie rzeczowym (bardzo podobnej), instytucji użytkowania wieczystego - ograniczenia obywatelom prawa własności przy zachowaniu możliwości zabudowy gruntów w miastach i na terenach objętych miejskimi planami zagospodarowania (głównie).

Oczywiście istnieją podobne uregulowania w innych systemach prawnych, nie mniej słowniczek prezentowany na stronach BudujemyDom.pl ma na celu jedynie przybliżenie pojęć w nim prezentowanych.

Bogumił Sójka

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jaka polecacie farbę do sufitu i ścian ? 
    • Dziecko powinno mieć swój materac bo po pierwsze tak zdrowiej, po drugie chodzi o nawyki. Może się raz czy dwa zdarzyć spać z rodzicami ale to nie powinna być regułą. Można taki materac kupić nawet poniżej 200 zł choćby przez internet, np Hilding Dobranocka albo nawet w Ikei i to są normalne pianki, zdrowie dla kręgosłupa maleństwa i dla rodziców też na pewno wygodniejsze.
    • Z ptasich ciekawostek. Zaintrygowały mnie znajdywane w ogrodzie porozwalane muszle ślimaków. I wczoraj udało mi się zobaczyć, skąd się biorą. Usłyszałam dziwne stuki. Spojrzałam w kierunku, z którego dochodziły i zauważyłam drozda. Dzieliły nas jakieś 3 metry odległości, ale on  się zupełnie nie bał. Siadłam na schodku "piździka" i go obserwowałam. Otóż brał ślimaka w dziubek i uderzał o kamienień. I tak ileś razy. Tym razem miałam przy sobie aparat. Później miałam jeszcze jednego gościa...Pod dachem rośnie mi kolejne pokolenie kopciuszków, ale jeszcze nie mam zdjęcia.   Mam warzywniak. Został wyprodukowany z pozostałej płyty i obłożony folią. I wszystko pięknie, tylko temperatury dobrały się do folii. Czym to najprościej zaprawić? 
    • Bardzo dziękuję za uwagi merytoryczne .   Heniu, miło mi Cię znów widzieć u siebie . Uprzejmie donoszę, że cały czas walczę z instalatorem. Jak masz pomysł ,  w jaki sposób wyegzekwować dokończenie prac, to go zdradź. Sądzę ,  że nie jestem jedyną  osobą nabitą w butelkę przez wykonawcę, zatem jeszcze ktoś skorzysta. Ten instalator ma być na początku lipca i będę zachwycona, jak skończy spinać ogrzewanie. Jeśli natomiast chodzi o temat wody, to sądzę, że go to przerosło. Ja mimo rozlicznych talentów i wrodzonej pracowitości nie umiem pewnych rzeczy, więc nie będę regulować presostatu, zmieniać zaworów i zakładać zwrotnych. W przyszłym tygodniu ma być u mnie nowy instalator, może ogarnie.   Rysiu- abisynkę zawsze zdążę, wyprowadzić się też .   Demo- wytłumaczyłeś wszystko bardzo składnie, nie czepiaj się siebie .      
    • Pilnie poszukuje dobrej ekipy do remontu przeciekajacego tarasu nad czescią mieszkalną okolice Kazimierza Dolnego
  • Popularne tematy