Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Słowniczek kredytobiorcy

Recommended Posts

Gość Karol
dot. użytkowania wieczystego - szanowny autorze, użytkowanie wieczyste nie jest instytucją "specyficzną dla polskiego prawa cywilnego", bowiem występuje we Francji, belgii, Holamdii, Austrii, wielkiej Brytanii, w kilku stanach w USA a źródło tej instytucji bierze się z prawa rzymskiego, z czasów, gdy nasi pradziadowie biegali z dzidami po lasach.. - zanim coś napiszesz to może najpierw zorientuj się jak sprawa wygląda? WSTYD!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowny Panie, dziękujemy za zwrócenie uwagi na nieścisłość w tekście, został on poprawiony. Określenie "specyficzne dla polskiego prawa" było skrótem myślowym wynikającym z intencji będącej podstawą wprowadzenia wraz z kodeksem cywilnym, w miejsce własności czasowej istniejącej w prawie rzeczowym (bardzo podobnej), instytucji użytkowania wieczystego - ograniczenia obywatelom prawa własności przy zachowaniu możliwości zabudowy gruntów w miastach i na terenach objętych miejskimi planami zagospodarowania (głównie).

Oczywiście istnieją podobne uregulowania w innych systemach prawnych, nie mniej słowniczek prezentowany na stronach BudujemyDom.pl ma na celu jedynie przybliżenie pojęć w nim prezentowanych.

Bogumił Sójka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...