Skocz do zawartości

Słuchawki


Recommended Posts

Przede wszystkim parametry dźwięku. Dużo łatwiej uzyskać tam szerokie pasmo przenoszenia, lepszą dynamikę i mniej zniekształceń. Przy głośnikach pierwotny sygnał trzeba bardzo wzmocnić, i tu kłania się jakość wzmacniacza. Przy znikomych mocach w słuchawkach łatwiej się z tym uporać. Oczywiście potem idzie cena - dobry wzmacniacz i głośniki to duży wydatek. Jak Cię to interesuje, to poszperam w domu, gdzieś mam wydrukowany z Internetu parę lat temu fajny tekst o głośnikach i słuchawkach.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Ja używam Kossów TD85, jest to doskonały sprzęt, dostępny w granicach 300 zł. Parametry zależą też od tego, gdzie chcesz słuchawek używać. "Wykonane z wysokiej jakości plastiku pokrytego miękką wykładziną okalającą głowę i uszy. Po założeniu słuchawki wygodnie leżą na głowie, za co możemy podziękować wielopunktowemu zakresowi regulacji. Muszla tworzy szczelną komorę, w której ucho odizolowane jest od pasożytniczych dźwięków otoczenia." Tak napisali w opisie na 3kropki - jak widać dobrze izolują. Mnie za bardzo nie mają co izolować, bo mieszkam na spokojnym osiedlu, gdzie czasem pies zaszczeka albo pociąg przejedzie. Ale tych odglosów nie słyszę. Aha no i bas mają miękki a soprany czyste. Nic nie dudni i nie ogłusza.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
El-instalator ja Ci polecę te oto słuchawki: www.electro.pl/produkt-SONY_Sluchawki_MDR_XD100-20919,51.html. Mój chłopak je dostał w prezencie i jest bardzo zadowolony. Są lekkie i idealne zarówno do słuchania muzy jak i oglądania filmów. Poza tym cena jak na taki sprzęt wydaje mi się, ze jest przystępna. Jeśli natomiast interesuję Cię sprzęt z wyższej półki to looknij sobie na te bezprzewodowe: www.electro.pl/produkt-SONY_Sluchawki_Sony_MDR_RF800RK_2B_NOTATNIK_magnetyczny_GRATIS-30547,54.html. Może i trochę więcej kosztują, ale to chyba wydatek w który warto zainwestować icon_smile.gif Co do firmy, to nie wiem jak Ty, ale ja jestem wierna sprawdzonym markom i Sony wydaje mi się dobrym wyborem.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Ogólnie to sennheiser to bardzo dobra firma. Praktycznie co by się nie wybrało to będzie się zadowolonym - no mmoże poza ceną...



Dobrze odizolowujące dźwięki z zewnątrz to takie które zakrywają całe ucho i dobrze izolują, później tylko jakość i pasmo przenoszenia dźwięku. Ja polecam tak jak remkoo i inni sennheiser . wiadomo za co się płaci.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Sennheisery to najpewniejszy wybór.
Co prawda trzeba za zamknięte słuchawki ponieść koszt rzedu 200-300zł, ale jakość dźwięku będzie bezblędna i z pewnoscia usatysfakcjonuje cię słuchanie na nich muzyki klasycznej icon_smile.gif
Rock progresywny brzmi niesamowicie, więc i z Bachem nie będzie problemów icon_biggrin.gif



Zgodzę się, Sennheisery to dobry wybór. Jednak wygoda takich słuchawek może pozostawiać wiele do życzenia, więc raczej nadają się tylko do domu. Ostatnio testowałem bardziej mobilne słuchawki kossa: http://www.hihawa.pl/produkty/Słuchawki/Ko...%20Pro-131.html

Można z pewnością polecić, dobrze dopasowują się do ucha, są wygodne i jakość dźwięku jest bardzo zadowalająca.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Zgadzam się z poprzedniczką. Też mam słuchawki od Tracera (RETO TRS-750M). Mają na uszach szerokie poduszki, które świetnie wygłuszają hałasy z zewnątrz. Jakość dźwięku bardzo dobra. Mają też mikrofon, korzystam z nich nie tylko do słuchania muzyki, ale także do rozmów na skype. Polecam, za taką cenę to bardzo przyzwoity sprzęt.

Brak obrazka
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Zgadzam się z poprzedniczką. Też mam słuchawki od Tracera (RETO TRS-750M). Mają na uszach szerokie poduszki, które świetnie wygłuszają hałasy z zewnątrz. Jakość dźwięku bardzo dobra. Mają też mikrofon, korzystam z nich nie tylko do słuchania muzyki, ale także do rozmów na skype. Polecam, za taką cenę to bardzo przyzwoity sprzęt.

Brak obrazka




Zaciekawiły mnie te słuchawki, tylko w sieci znalazłam, że kosztują ponad 40 złotych. Czy to faktyczna cena za którą można je kupić?

I ile byście byli w stanie dać za "dobre" słuchawki - w jakich granicach?

niedługo będę zmuszona zakupić sobie nowe słuchawki (najlepiej z mikrofonem), bo w moich dotychczasowych (zakupione za jedynie 30 zeta) słyszę strasznie przytłumiony dźwięk, przez co muszę robić głośniej.... ale ta wada pojawiła się dopiero jak zakupiłam sobie mocniejszą wieże...
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Cytat

Zaciekawiły mnie te słuchawki, tylko w sieci znalazłam, że kosztują ponad 40 złotych. Czy to faktyczna cena za którą można je kupić?

I ile byście byli w stanie dać za "dobre" słuchawki - w jakich granicach?

niedługo będę zmuszona zakupić sobie nowe słuchawki (najlepiej z mikrofonem), bo w moich dotychczasowych (zakupione za jedynie 30 zeta) słyszę strasznie przytłumiony dźwięk, przez co muszę robić głośniej.... ale ta wada pojawiła się dopiero jak zakupiłam sobie mocniejszą wieże...




Hej!, dobre słuchawki z porządną jakością dźwięku, która wystarczy do "amatorskiego słuchania" faktycznie mieszczą się w przedziale cenowym od 70-200 zł. polecałbym sennheisery, AKG albo Denon, z tym że nie wiem czy te dwie ostatnie firmy robią też zestawy z mikrofonami. Mogę Ci jednak obiecać, że w momencie jak podłączysz słuchawki za 100 zł do wieży to usłyszysz dźwięki, których nie słyszałaś przy tańszych modelach icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Z tańszych - proponuję douszne pchełki są idealne na spacer, albo siłownie - Brainwavz Alpha, w cenie ok 70zł, lub SoundMagic PL11 (cena podobna). Natomiast stacjonarnie coś pokroju Sennheiser HD 205. Obecnie w większości przypadków wszystkie produkowane słuchawki, czy to douszne, czy nauszne, wygłuszają otoczenie. Najlepiej przejść się gdzieś do sklepu i odsłuchać na poszczególnych słuchawkach ulubionych utworów.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Ja z kolei nie moge przekonać się do takich dousznych i polecam nakładane i większe słuchawki, które zwiększają komfort użytkowania. Ogólnie dobrze wziąć juz coś od 100 zł, ja np. mamRP DJ-600E-K, 102 dB model Panasonica[/url] (ogólnie warto jakąs lepszą firmę, może też być Sennheiser, albo Sony).
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Dobrymi słuchawkami są Sony DJ Headphones MDRV55BR. Kosztują niecałe 200zł na aukcjach internetowych, a jakość dźwięku jest znakomita. Zauważyłem, że sprzęt często zwraca uwagę przechodniów na ulicy, a raz zdarzyło mi się zostać zaczepionym i zapytanym o zakup. Myślę, że warto przeznaczyć trochę więcej pieniędzy, by w przyszłości cieszyć się z satysfakcjonującego produktu.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
A czy istnieją jakieś słuchawki z mikrofonem, który można odczepiać w codziennym użytkowaniu? Nie widzi mi się inwestować w dwie pary, a potrzebuję jedne na co dzień, a drugie do pracy (konferencje i rozmowy na skype). Poradzicie coś? Druga sprawa, to jak wygląda podłączenie. Wiem, że są takie na dwa minijacki i na jeden. Czy te na dwa można do laptopa podłączyć, przez rozdzielacz, czy nie bardzo?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Ja używam sennheisery hd 25. Są to DJ słuchawki, ale wytrzymują po kilkanaście lat, a wymieniasz kabel za 50 zł jeżeli o niego nie dbasz (wymiana jest bezproblemowa). AKG, Kossy, Marshalle to są marki godne polecenia. W przypadku beatsow to płacisz w dużej mierze za marką. Moim zdaniem technicznie nie są warte swojej ceny, ale jeżeli lubisz mieć fejm marką no to możesz je kupić.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...