Skocz do zawartości

problem z ociepleniem


Recommended Posts

Witam

Mój przyszły teść ma dylemat, tak więc i ja siłą rzeczy ten dylemat też posiadam icon_smile.gif Powiedzmy że miał on stary mały dom zbudowany z pustaka (ściana jednowarstwowa), do tego niedawno dostawił jeszcze drugie tyle obok i zbudował dodatkowo poddasze nad tymi dwoma częściami (starą i nową połową domu). I teraz wygląda to tak: stara część ma ścianę z pustaka pojedynczego a nowa plus całe poddasze jest zbudowana z pustaka 25 cm, styropianu 12 cm i pustaka zewnętrznego 10 cm. tak więc, nowa część plus poddasze są zaizolowane, stara część nie. Ściany z zewnątrz się licują! i wygląda to ok. Pytanie mam następujące. Jak ocieplić tą starą część, by miało to ręce i nogi? icon_smile.gif

Jeżeli ociepli tylko starą część to będzie to kiepsko wyglądało, bo z zewnątrz na starej części będzie wystawać 15 cm ściany a na nowej nie - czyli słowem, ściany zewnętrzne nie będą się licować.

Praktycznie rzecz biorąc można by zaizolować całość jeszcze raz dookoła (teoretycznie mniejsze straty ciepła wiec luzik) i ściany by się licowały i wszystko by było jak należy. Nowa część i poddasze były by zaizolowane dwukrotnie - trudno icon_smile.gif No właśnie i tu jest pies pogrzebany... Czy nie spowoduje to jakiś wykropleń? Na nowej części ściana wyglądałaby tak (patrząc od wewnątrz): pustak 25 cm, styropian 12 cm, pustak 10 cm, styropian 12 cm, tynk. Obawiam się, że może być kiepsko :/ Ten drugi styropian nie pozwalałby ciepłu uciec na zewnątrz a zimny pustak 10 cm powodowałby, że wykraplała by się wilgoć. ???

A może jest takie rozwiązanie, żeby zaizolować tylko starą część domu a resztę wyrównać (zlicować) innym materiałem nieizolacyjnym i tanim? jakimiś płytami czy czymś, na co będzie można potem położyć tynk, a co będzie dawało dobrą wentylację...?

Bardzo proszę o rady icon_smile.gif
Link do komentarza
icon_smile.gif fajny temat icon_smile.gif

Możesz se ocieplić stary dom od wewnątrz, to nie jest polecane rozwiązanie przez fachowców, ale budynki zabytkowe sie tak ociepla, żeby nie zepsuć fasady.

Jest druga opcja, zburzyc jedną z części domu i wybudować tak zeby bylo ok. Dobra firma zrobi to bez naruszania dachu icon_biggrin.gif ;d ;d
Link do komentarza
Cytat

icon_smile.gif fajny temat icon_smile.gif

Możesz se ocieplić stary dom od wewnątrz, to nie jest polecane rozwiązanie przez fachowców, ale budynki zabytkowe sie tak ociepla, żeby nie zepsuć fasady.

Jest druga opcja, zburzyc jedną z części domu i wybudować tak zeby bylo ok. Dobra firma zrobi to bez naruszania dachu icon_biggrin.gif ;d ;d



Domu nie da się ocieplić od wewnątrz ponieważ w środku jest już wszystko wykończone - izolacja tylko od zewnątrz wchodzi w grę.

A zburzyć dom to już totalnie odpada icon_smile.gif

Ale dzięki za sugestie icon_smile.gif może jakieś inne pomysły?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...