Skocz do zawartości

Czy wymienic dach kiedy poddasze pozostaje nadal niuzytkowe?


Recommended Posts

Kochani Forumowicze!

Jestem wlaścicielką domu parterowego murowanego - wiek ok 60 lat, stropy drewniane, dach kryty dachowka cementową.
Poddasze jest nieuzytkowe i nie bedzie przynajmniej przez najblizsze 10 lat. Przy remoncie, w którego
jestem trakcie, głownie koncentruje sie na dociepleniu i wykonczeniu dolnej kondygnacji- w tym
rowniez stropów. Mam pytanie czy warto wymnienic teraz równiez dach?


Obawiam sie ze jak teraz zajme sie tylko stropami a za jakis czas dachem to podczas prac remontowych moze popekac mi sufit. Wiec moze lepiej od razu zająć sie tez dachem? No i elewacja juz by ladniej wygladala

Pozdrawiam
Kasia
Link do komentarza
Cytat

Kochani Forumowicze!

Jestem wlaścicielką domu parterowego murowanego - wiek ok 60 lat, stropy drewniane, dach kryty dachowka cementową.
Poddasze jest nieuzytkowe i nie bedzie przynajmniej przez najblizsze 10 lat. Przy remoncie, w którego
jestem trakcie, głownie koncentruje sie na dociepleniu i wykonczeniu dolnej kondygnacji- w tym
rowniez stropów. Mam pytanie czy warto wymnienic teraz równiez dach?


Obawiam sie ze jak teraz zajme sie tylko stropami a za jakis czas dachem to podczas prac remontowych moze popekac mi sufit. Wiec moze lepiej od razu zająć sie tez dachem? No i elewacja juz by ladniej wygladala

Pozdrawiam
Kasia


no jesli masz fundusze to oczywiscie ze zerwac pokrycie połozyc nowe kontrłaty paroizolacje i łaty i polozyc czy to dachówke czy blache i po klopocie na przyszlosc i zapomnisz i wielkich remontach na przyszłosc,a co do pękania sufitu po remoncie jesli to bedzie płyta g-k to zawsze popęka czy bedzie remont czy głosna muzyka,czy tez trzaskanie drzwiami ,wiec nie jest to besposredni argument do remontu dachu
Link do komentarza
Cytat

no jesli masz fundusze to oczywiscie ze zerwac pokrycie połozyc nowe kontrłaty paroizolacje i łaty i polozyc czy to dachówke czy blache i po klopocie na przyszlosc i zapomnisz i wielkich remontach na przyszłosc,a co do pękania sufitu po remoncie jesli to bedzie płyta g-k to zawsze popęka czy bedzie remont czy głosna muzyka,czy tez trzaskanie drzwiami ,wiec nie jest to besposredni argument do remontu dachu



zgadzam sie najlepiej jest to zrobic porzadnie wtedy przez dlugi czas nie bedzie trzeba zawracac sobie glowy drobnymi poprawkami ktore i tak do niczego nie prowadza. Jesli chodzi o pokrycia dachowe to polecam borge maja bogata oferte i przedewszystkim potrafia zajac sie klientem.
Link do komentarza
Tak ale jeśli poddasze nie bedzie wykanczane teraza za 10 lat to z folii zostana tylko strzepy. A potem ( tzn. za te kilka lat) będzie mozna ocieplić wełna i może folia tez zaizolowac wtedy. Pytam bo teraz ta folia nie potrzebna a koszt wymiany pokrycia wzrasta o ok 3000 zł.

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Tak ale jeśli poddasze nie bedzie wykanczane teraza za 10 lat to z folii zostana tylko strzepy. A potem ( tzn. za te kilka lat) będzie mozna ocieplić wełna i może folia tez zaizolowac wtedy. Pytam bo teraz ta folia nie potrzebna a koszt wymiany pokrycia wzrasta o ok 3000 zł.

pozdrawiam


przepraszam bardzo a co by te izolacje miało tak porwac na ztrzepy ?
przeciez załozysz paroizolacje i po kłopocie ,azakładanie paroizolacji przy robotach wykonczeniowych mija sie z celem (cały czas pisze o izolacji ktora jest ontowana bezposrednio pod pokryciem dachowym)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Wszystko zależy od funduszów, i tego czy poddasze będzie w przyszłości adaptowane na użytkowe. Ocieplenie połaci dachu i wymiana jego pokrycia to duży koszt.

Jeśli poddasze będzie nadal nieużytkowe, to najprostszym sposobem ocieplenia drewnianego stropu jest ułożenie bezpośrednio na nim izolacji z wełny. Wystarczy ją następnie przykryć folią wysoko paroprzepuszczalną ułożoną na zakład i połączoną taśmą. Jeśli z poddasza korzystamy jednak jako strychu lepiej wykonać drewnianą podłogę na cienkich legarach, układając wełnę pomiędzy nimi, by po strychu można było chodzić.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...