Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Ulga remontowa na dom jednorodzinny

Recommended Posts

Gość
Chciałabym skorzystać z Ulgi Remontowej na dom jednorodzinny. Zaznaczam, że nie przysługuje mi już Duża Ulga Remontowa, a jedynie Ulga Remontowa w wyniku remontu mieszkania w bloku w 2003 r. Wiem, że przysługuje mi tylko jedna kwota na dowolna ilość lokali. W zeszłym roku rozpoczęłam budowę domu, posiadam tytuł prawny do budynku – jestem właścicielem. Buduję dom w systemie gospodarcym, więc fachowców wynajme wedle potrzeby, nie buduję mi jedna firma. Zakupiłam w roku 2004 wiele materiałów: okna, drzwi, piec gazowy, grzejniki itp., by uniknąć 22 % VAT. Chciałabym skorzystać z Ulgi Remontowej lecz w moim Urzędzie skarbowym poinformowano mnie, iż nie mogę z niej skorzystać, gdyż mogę odpisać materiały. Które zakupiłam dopiero po Odbiorze Budynku, który planuję zrobić w 2005 r.
Czytając artykuł w „Budujemy Dom” nr. 12/2003, s. 156, gdzie informacji udzielał p. Dobrosław Dowiat – Urbański, dowiedziałam się, iż „z ulgi mogą skorzystać osoby kupujące nowy dom, w którym chcą coś zmodernizować przed jego otrzymaniem, a na akt własności muszą jeszcze poczekać klika czy kilkanaście miesięcy. To wyjaśnienie stanowi informację, ze ulgę można otrzymać także w przypadku modernizacji nowego obiektu...”.
Sądzę, że skoro zakup domu od dewelopera umożliwia osobom korzystanie z ulgi (z kilkuletnim nawet wyprzedzeniem), to byłoby rzeczą nielogiczną nie udostępnić tego inwestorom budującym systemem gospodarczym.
Przecież i tak nie będę mogła odpisać wszystkich materiałów tj. pustaków, dachówek, krokwi, gdyż obowiązuje mnie limit 5670 zł + 945 (instalacja gazowa). Myślę tu o oknach, drzwiach, piecu gazowym.
W tym momencie nasuwa mi się następny problem. Kiedy kończy się budowa budynku mieszkalnego, a kiedy zaczyna modernizacja lub remont? Gdzie jest granica?Pani z Urzędu Skarbowego również mi powiedziała, iż mogę jedynie remontować po Odbiorze Budowlanym – aby było to przyjęte na poczet Ulgi Remontowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budowałem dom z poddaszem, które, w/g projektu było jednym pomieszczeniem bez ścian działowych. Pomyślałem, że w takiej sytuacji będę mógł skorzystać z ulgi remontowe i po oddaniu domu przystąpię do adaptacji poddasza. Niestety w urzędzie skarbowym powiedziano nam, że dom jest nowy i żadna ulga nie jest możliwa, odpowiedzi na pytanie, po jakim okresie można skorzystać z ulgi remontowej nie otrzymaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, przepisy podatkowe są tak skomplikowane i niejasne, że można je różnie interpretować, a i tak w ostateczności decyduje urzędnik skarbowy. Jednak zgodnie z logiką można remontować lub modernizować jedynie coś, co już istnieje, a więc raczej nie można zaliczyć do takich robót zamontowanie okien czy kotła grzewczego. Cytowany przepis jest niestety dotyczy jedynie mieszkań nabytych od developerów i nie obejmuje innych form budowy mieszkań czy domów. Radzimy natomiast wystąpić z wnioskiem do Urzędu Skarbowego o wydanie oficjalnej interpretacji stosowanego prawa. Urząd ma obowiązek w ciągu 3 miesięcy udzielić odpowiedzi, a gdy tego nie zrobi, można będzie uznać, że ulga przysługuje. Ponieważ odpowiedź może nadejść po terminie składania zeznań podatkowych za 2004 rok, zależnie od rozstrzygnięcia (gdy będzie korzystne) istnieje możliwość złożenia korekty zeznania i dokonania odliczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż, trafiłeś na wredny US, u mnie nie było problemu: zaniosłem faktury i powiedziałem, że te sąna remont mieszkania, tu jest odbiór budynku, a dalej faktury za remont tegoż domu... chyba modernizacje - sprostowała mnie PAni, i problem sie skończył. W ten sposób w uldze remontowej znalazły się podłogi, drzwi wewnętrzna, większość kafelek i armatury sanitarnej a nawet kilkadziesiąt płyt karton-gips i kleje, zaprawy itp. I tak mi ulgi zabrakło.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość gargamel
   wziąłem sobie te rady do serca i dobrze wyszło! malowałem duluxem easycare wałkiem z długim włosiem, 2 warstwy, sprawnie bez dłuższych przerw i wyszło super, bez smug czy prześwitów
  • Sposobów na malowanie ścian może być tyle, ile osób, które się tego podejmują. Wszystko zależy od naszych chęci, głowy pełnej pomysłów oraz czasu, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na pracę nad konkretnym pomieszczeniem.
   Pełna treść artykułu pod adresem:
   https://www.budujemydom.pl/sciany-wewnetrzne/25209-sposoby-na-malowanie-scian-wewnetrznych
  • To jakieś poplątanie z pomieszaniem + pomieszanie kompetencji. We wniosku o WZiZT nie pisze sie o takich "parametrach" - te parametry określa gmina przy decyzji o wydaniu WZiZT.   Wejdź na stronę gminy i pobierz wniosek o wydanie WZiZT - wypełnij go zgodnie ze wskazówkami, dołącz wymagane załączniki i złóż w gminie.   Jak gmina będzie miała "wątpliwości" - zwróci się do Ciebie o ich wyjaśnienie.   Jeśli coś nie będzie zgodne z "ładem architektonicznym gminy" - gmina poprosi o zmianę w Twoim wniosku.
  • Energooszczędność, bezpieczeństwo, ciekawy design i przystępna cena - to cechy produktów oferowanych w tym roku przez firmę Hörmann w specjalnej promocji. Ucieczce ciepła z garażu i domu zapobiegają dobrze izolowane termicznie bramy segmentowe oraz energooszczędne drzwi wejściowe.   W tegorocznej promocji firmy Hörmann są to zbudowane z pełnych segmentów o grubości 42 mm i wyposażone w wysokiej jakości uszczelki bramy RenoMatic i RenoMatic light oraz stalowe i aluminiowe drzwi wejściowe Thermo65 oraz ThermoSafe. Zarówno skrzydła, jak i aluminiowe ościeżnice tych drzwi posiadają przegrody termiczne. Dzięki temu Themo65 o grubości skrzydła 65 mm mają współczynnik przenikania ciepła UD na poziomie 0,87 W/(m2K), a ThermoSafe z płytą o grubości 73 mm osiągają UD nawet około 0,8 W/(m2K).   Ponadto 6 promocyjnych wzorów drzwi Thermo65 standardowo oferowanych jest z wyposażeniem przeciwwłamaniowym w klasie RC 2, a wszystkie wzory drzwi ThermoSafe mają klasę przeciwwłamaniową RC 3.   Pełne bezpieczeństwo bram RenoMatic gwarantuje napęd ProMatic z systemem sterowania radiowego BiSecur i 128-bitowym kodowaniem sygnału.   Zaletą tej promocyjnej oferty jest też szeroka paleta atrakcyjnych wzorów. Ciekawą propozycją są naświetla boczne do drzwi Thermo65. Te o szerokości 400-550 mm można zamówić w klasie RC 2. Promocja potrwa do końca roku.   Zapraszamy do zapoznania się z ofertą promocyjną oraz prospektem drzwi zewnętrznych
    
  • Co pływa w tych rurkach, w sensie jakie medium grzewcze masz w instalacji?
 • Popularne tematy

×