Skocz do zawartości

Chcę samodzielnie wylać ławy fundamentowe. Jak to zrobić?


Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...
Gość samodzielny
Jasne, zaufać fachowcowi!Nie bądżcie panowie śmieszni. Oto kilka porad fachowca: wykopać w gruncie, żadnego deskowania w ziemi skoro i tak nie ma piwnic to nie musi być równo. Ława? po co? podbierze się wykop szpadlem na dnie. A po co zbroić? przecież jak zalejemy, to żaden inspektor i tak tego nie sprawdzi itd... Toż to kpina! Mądre i rzeczowe artykuły (nie takie jak ten) pozwalają pogonić głąbów i docenić prawdziwych majstrów oraz ich rady i decyzje.
Link do komentarza
Cytat

Hola hola, sorki ale ten twój fachowiec to chyba z księżyca się urwał. Porada była zaufać FACHOWCOWI, a nie flachowcowi (jak to pięknie nazwał janekluki ).

Wcale nie z księżyca. Zobacz opisy budów, zdjęcia na nich wykonywane, to zobaczysz, że to wcale nie jest takie rzadkie zjawisko na budowach domów jednorodzinnych. Jak się później zaczynają rysować ściany, to podnosi się krzyk icon_sad.gif.
Link do komentarza
Cytat

Wcale nie z księżyca. Zobacz opisy budów, zdjęcia na nich wykonywane, to zobaczysz, że to wcale nie jest takie rzadkie zjawisko na budowach domów jednorodzinnych. Jak się później zaczynają rysować ściany, to podnosi się krzyk icon_sad.gif.


Wybacz, ale ja nie jestem budowlańcem i do tego kobietą, ale gdy podjęliśmy decyzję o budowie domu to na kompie założyłam taki pliczek dokształcanie i wrzuciłam tam wszystko co znalazłam w necie na temat poszczególnych etapów budowy. Wiem, że z neta i książek jeszcze nikt się budować nie nauczył, dlatego zatrudniliśmy sprawdzoną ekipę. A ja po lekturze tysięcy stron materiałów nie dałabym sobie wcisnąć takiej chały. Przeraża mnie to, że ludzie zabierając się za budowę niczego na ten temat przynajmniej teoretycznie nie starają się dowiedzieć. Więc jeśli zatrudniamy TAKICH partaczy to miejmy pretensję potem do siebie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Miszogun
Tytuł fajny - \"Chcę samodzielnie wylać ławy fundamentowe. Jak to zrobić? \" Tyle że w treści nic na ten temat a ostatnie zdanie mówi - jesteś na to za głupi. Trochę jak książki z serii \" Sam naprawiam samochód\" któe z każdą pierdołą posyłają do serwisu. A w rzeczywistości jest to prosta młotkowa robota. Trzeba tylko być dokładnym...
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość MARTA_działkowiec
kiepski artykuł. kompletnie nic z niego nie wynika. nadal nie wiem jak to zrobic samodzielnie. nie mam pieniedzy na zatrudnianie ludzi. jestem dziarską babką i nie boję się piły tarczowej ani wiertarki więc i z budową domu dam sobie radę, tylko potrzebuję trochę informacji a tu nic.
Link do komentarza
Cytat

kiepski artykuł. kompletnie nic z niego nie wynika. nadal nie wiem jak to zrobic samodzielnie. nie mam pieniedzy na zatrudnianie ludzi. jestem dziarską babką i nie boję się piły tarczowej ani wiertarki więc i z budową domu dam sobie radę, tylko potrzebuję trochę informacji a tu nic.


Taak - mój wątek nie aspiruje do miana artykułu, ale krok po kroku można zobaczyć cały proces budowy wraz z komentarzem jeśli uznaję, że jakiś fragment robót tego szczególnie wymaga.

Budowa krok po kroku - z komentarzami
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...