Skocz do zawartości

Co aktualnie robimy w ogrodzie?


megg

Recommended Posts

Cytat

Niby trochę kojarzy się z ogrodnictwem, ale proponuję wrócić do tematu. Co robimy aktualnie w ogrodzie?


Proszę nie każ mi jeszcze raz przepisywać całego postu. icon_biggrin.gif icon_wink.gif
Bo myślałam, że tam jest już wszystko co robimy w ogrodzie we wrześniu.
NIE!!! We wrześniu robimy jeszcze ogniska, a w nich pieczemy ziemniaczki icon_razz.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Ogniska??? A co na to UNIA???
Czy załatwiłaś stosowne pozwolenia? Zgłosiłaś ognisko do straży pożarnej? Zabezpieczyłaś sprzęt gaśniczy? Uzyskałaś zgodę sąsiadów?
Tak nie można!!! Trzeba zgodnie z Unijnymi dyrektywami! icon_wink.gif


Rozumiem że to jest żart z twojej strony i taką mam nadzieję
bo ostatnio widze ze unia ludziom wode z muzgu robi i zbyt wiele rzeczy niby nie wolno robić......
Link do komentarza
Pewnie, że żart. Ale czemu "niby nie wolno robić"? Wg. nowego prawa naprawdę nie wolno rozpalać ognisk bez zezwolenia. Nawet harcerze na obozie mają obowiązek zgłaszać swoje ogniska.
Głupie to wszystko, jak nie wiem co.
Z drugiej strony, to czasem mnie trafia, jak ktoś pali w swoim ogrodzie mokre liście robiąc zasłonę dymną na całą dzielnicę. Tu bym walił mandaty,że hej.
Link do komentarza
W mieście owszem palić nie wolno, ale... Ja dom buduję na wsi, a w mojej gminie wolno palić ognisko z zachowaniem bezpieczeństwa pożarowego i tak by nie utrudniać życia sąsiadom, czyli po zawietrznej. Ja już mam wybrane miejsce w ogrodzie na ognisko, będzie zrobiony piękny krąg betonowy z ławeczkami po wschodniej stronie ogrodu, od strony drogi wewnętrznej, która jest również moją własnością, a dookoła tylko pola, łąki i las (w odpowiedniej odległości). Z bliskim ujęciem wody do dogaszania. Trzeba po prostu wszystko zorganizować i przemyśleć, a nie na wariata. Jak będzie trzeba to i o pozwolenie straży pożarnej się postaram, a ognisko będzie co prawda jeszcze nie w tym roku, ale w przyszłym już na pewno.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

w mieście to najlepiej mieć normalnych sasiadów i nie ma tez problemu czy to z ogniskiem do kiełbasek czy tez srzątaniem jesiennym


Tak, ale wystarczy ktoś "życzliwy" i mamy niezły bigos. Ale jeśli z sąsiadami żyjemy to połowa sukcesu, bo lepiej mieć wokół siebie przyjaciół niż wrogów.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Fakt, strażników wiejskich jeszcze nie ma! Chociaż niektórzy strażnicy miejscy robią wiochę... ale to zupełnie inny temat icon_smile.gif



Właśnie, że są. Buduję dom w gminie wiejskiej w której jest straż gminna i nawet jeździ oznakowanym samochodem. Nie ma się więc z czego cieszyć, bo do wielu też te "innowacje" dotrą.
Link do komentarza
Cytat

Właśnie, że są. Buduję dom w gminie wiejskiej w której jest straż gminna i nawet jeździ oznakowanym samochodem. Nie ma się więc z czego cieszyć, bo do wielu też te "innowacje" dotrą.


U nas tak jak pisałam wcześniej nawet jak te "innowacje" dotrą nic nie zmienią bo w naszej gminie jest dopuszczone palenie ognisk, obwarowane pewnymi przepisami (raczej zdroworozsądkowymi), ale rozpalić ognisko można.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Właśnie, że są. Buduję dom w gminie wiejskiej w której jest straż gminna i nawet jeździ oznakowanym samochodem. Nie ma się więc z czego cieszyć, bo do wielu też te "innowacje" dotrą.


Nie wiem jak dla was, ale dla mnie taka straż gminna, to... kuriozum! Chyba, że gmina jest obrzydliwie bogata icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie taka straż gminna, to... kuriozum! Chyba, że gmina jest obrzydliwie bogata icon_smile.gif



Biedna nie jest ale też do krezusów nie należy, średnia gmina koło wojewódzkiego miasta. Jeszcze wiele na temat straży nie wiem, ale już się niektórzy skarżą, że funkcjonariusze chodzą od posesji do posesji i wyszukują łamiących przeróżne przepisy. Niestety nie znam kompetencji i uprawnień strażników ale jak się przeprowadzę będę zmuszona zasięgnąć wiedzy na ten temat.
Link do komentarza
będe chyba zaczynać w przyszłym tygodniu! Mam już przed domem zarys dwóch "grządek" pomiędzy podjazdem do garażu a ogrodzeniem i ścieżką do furtki:) Zamówiłam auto humusu i byłam dziś w takim jednym centrum ogrodniczym gdzie dostałam oczopląsu oglądając roślinki.... Pan z obsługi bardzo profesjonalny widząc mój oczopląs zaproponował zebym dokładnie wymierzyła te moje grządki i narysowała ich zarys to mi pomoże coś na nie dobraćicon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
nie , nie musisz. Od kilku lat obserwuje to zjawisko , najpierw gwałtowne ochłodzenie a potem ocieplenie jak na wiosne. Nie dziwne , że rośliny głupieją. Nie wszystkie , ale sporo. U mnie regularnie bez puszcza pąki w listopadzie, i nic się nie dzieje. Potem mróz je zmrozi , a na wiosne puszcza znowu jak gdyby nigdy nic. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

nie , nie musisz. Od kilku lat obserwuje to zjawisko , najpierw gwałtowne ochłodzenie a potem ocieplenie jak na wiosne. Nie dziwne , że rośliny głupieją. Nie wszystkie , ale sporo. U mnie regularnie bez puszcza pąki w listopadzie, i nic się nie dzieje. Potem mróz je zmrozi , a na wiosne puszcza znowu jak gdyby nigdy nic. Pozdrawiam


U mnie tak samo! icon_smile.gif Ale rzeczywiście później wszystko jest OK!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

A teraz? Co teraz robią zapaleni ogrodnicy?


Ja powoli wysiewam "jednoroczne" do doniczek. W tym roku próbuję też z iglakami: jodła koreańska, daglezja, rożne kosodrzewiny, pinia i nasionka-eksperymenty, które zciągam ze wszystkich wyjazdów. Jednym słowem ZACZĘŁO SIĘ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
zbieramy kamyczki. Przygotowujemy się jak tylko odmarznie ziemia do szykowania gruntu pod trawnik. Plan mamy taki- zaorac z nawozem organicznym, potem wapnowanie, za jakieś 2 tygodnie pełny nawóz N-P-K i siejemy. Poza tym myślę i planuję- będę bardzo niedługo coś sadzic- pochwalę się jak mi się cos uda. Zaczynam ogórdek od zera, tzm od budowlanego rumowiska więc trzymajcie kciuki!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...