Skocz do zawartości

Pozwolenie na budowę


Recommended Posts

Cytat

wjazd jest od lewej strony patrzac na zdjecia czyli jest to fronowa elewacja(choc w moim przypadku i ogrodowa,



to zmienia postać rzeczy ....
na obrazku tego nie widać , masz niestandardowo postawiony dom ... wjazd z reguły jest od frontu domu - u Ciebie nie ...

Cytat

dlatego upchalem dom na samym koncu dzialki-od drogi do domu jest 50m)



aleś się załatwił na cacy - nie zazdroszczę ani kosztów wykonania podjazdu i ścieżek , ani tym bardziej odśnieżania zimą icon_rolleyes.gif

Cytat

jak wspomnialem od drogi/frontu budynek ma miec 12m,wiec mozna to nazwac poszerzeniem jak i wydluzeniem garazu patrzac od strony bramy garazowej

przejdzie mi to w gminie?



na chłopski rozum - szerokość to szerokość .... całkowita wtedy wyjdzie ...
nie wiem jak sprawa papierologii w takim wypadku ....
niech się wypowiedzą mądre głowy .... nie chcę wprowadzać w błąd....

Cytat

zas co sie tyczy duzego garazu to kupilem projekt
garazu
- miejsca na auta bedzie pod dostatkiem



dobrze przemyślałeś tą decyzję? orientowałeś się w gminie jeśli chodzi o koszt podatku za garaż wolno stojący?
Link do komentarza
na chlopski rozum wychodzi 12 wtedy
nawet sciana wysunietego garazu widziana z drogi bedzie przeciez frontowa,nawet jezeli jest kilka metrow z tylu prawda?

wiem ze podatku mi dowala rowno,ale...
odsniezarka jest/a zona lubi odsniezac icon_razz.gif

w najgorszym wypadku rzuce to wszystko i wyjade,hehe
bo choc jeszcze nie zaczalem budowy to juz mam tego wszystkiego po dziurki w uszach
urzednikow,chorych przepisow,ciagle rosnacych cen materialow budowlanych(niedawno stal podrozala,drewno na wiezbe dachowa podrozalo,wkrotce drozeje cement...)
Link do komentarza
Cytat

na chlopski rozum wychodzi 12 wtedy
nawet sciana wysunietego garazu widziana z drogi bedzie przeciez frontowa,nawet jezeli jest kilka metrow z tylu prawda?


Nie jestem o tym przekonany.
IMHO
Jeśli WZ mówią o szerokości domu od frontu, to frontem jest elewacja frontowa, a nie szerokość budynku jako takiego.
Tym bardziej, że to przesunięcie jest cofnięte praktycznie o całą długość budynku... nie licząc garażu oczywiście, czyli o jakieś 14m jakby wynikało z rysunków.
Ale mogę się mylić, więc zaczekaj jeszcze na opinię osób bardziej zorientowanych w temacie.
Link do komentarza
Cytat

Nie jestem o tym przekonany.
IMHO
Jeśli WZ mówią o szerokości domu od frontu, to frontem jest elewacja frontowa, a nie szerokość budynku jako takiego.
Tym bardziej, że to przesunięcie jest cofnięte praktycznie o całą długość budynku... nie licząc garażu oczywiście, czyli o jakieś 14m jakby wynikało z rysunków.
Ale mogę się mylić, więc zaczekaj jeszcze na opinię osób bardziej zorientowanych w temacie.



i ja tez mam watpliwosci,gdybym byl pewien ze bedzie ok nie zawracalbym gitary
z drugiej jednak strony wiem z pewnego zrodla(naczelnik wydzialu architektury)
ze domy takie jak na tym zdjeciu w zalaczniku nizej "puszczane sa" i elewacja frontowa to cala szerokosc budynku

gdy spytalem ja czy moj projekt przejdzie,nie powiedziala NIE,tylko ze jest to przypadek szczegolny i wymaga rozwazenia...
szukala i nie znalazla w swoich zbiorach definicji sciany frontowej,co jak powiedziala wplawa korzystnie na moja sytuacje

tutaj to zdjecie

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

szukala i nie znalazla w swoich zbiorach definicji sciany frontowej,co jak powiedziala wplawa korzystnie na moja sytuacje



Jesteś pewien, że rozmawiałeś z panią architekt ?
Bo w moich zbiorach znalazłem bez trudu.

Cytat

TERMINY ARCHITEKTONICZNE I URBANISTYCZNE

ELEWACJA:
to zewnętrzna część budynku wraz ze wszystkimi elementami które się na niej znajdują.
Elewacja na której znajduje się główne wejście do budynku nazywana jest elewacją frontową, lub fasadą.
W projekcie architektonicznym znajdują się rzuty elewacji. Są niezbędne do przedstawienia wielkości i położenia otworów i detali.



Pomijając tą złośliwość – przytocz dokładnie co masz w WZ (najlepiej skan – może być na prw.) bo widzę pewne „niekonsekwencje”.
Link do komentarza
2)cechy zabudowy
-wysokosc gornych krawedzi elewacji frontowych projektowanych budynkow mieszkalnych nie moga przekroczyc 5m
-szerokosci elewacji frontowych projektowanych budynkow mieszkalnych powinny wynosic 15m z dopuszczalna tolerancja 20% tego wymiaru

Cytat

Elewacja na której znajduje się główne wejście do budynku nazywana jest elewacją frontową, lub fasadą


ciekawe jak odnosi sie to do mojego projektu?

DSC01446.jpg

Edytowano przez kiwaczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nie podałeś istotnych informacji, a każde sformułowanie (oryginalne) ma istotne znaczenie.

Na podstawie tych wyrywkowych (cedzonych) informacji, moim zdaniem:

- ciężko będzie przyjąć tezę, ze akurat ta elewacja jest frontową. Co prawda nie ma ścisłej (w znaczeniu prawnym) definicji „elewacja frontowa”, ale praktyka i orzecznictwo w tym zakresie jednak kieruje w stronę tego „głównego wejścia”,

- jeśli na sąsiednich działkach budynki względem drogi są usytuowane „równolegle”, to takie usytuowanie Twojego budynki (w „poprzek”) może spowodować sprzeciw urbanisty,

- jeśli jakimś cudem się jednak uda, to rozwiązanie zwiększające wymiar elewacji, zaproponowany przez Ciebie, raczej jest nie do obronienia. Bezproblemowe może być dobudowanie tarasu, oranżerii, „kuchni letniej”, itp. na ścianie jadalni,

Wszystko to co napisałem wyżej, nie ma znaczenia, bo górna krawędź dla tak „przyjętej” elewacji frontowej przekracza 5m - jest na wysokości grubo powyżej 7m.
Link do komentarza
Cytat

Wszystko to co napisałem wyżej, nie ma znaczenia, bo górna krawędź dla tak „przyjętej” elewacji frontowej przekracza 5m - jest na wysokości grubo powyżej 7m.


zas co sie tyczy tej kwestii to pytalem 2 razy w urzedzie miasta i powiedziano mi ze te 5m liczy sie do bocznych okapow(ktore sa ponizej 5m) a nie do najwyzszego punktu(kalenica)...
jak wspomnialem pytalem dwukrotnie aby nie bylo watpliwosci,bo sam je mialem(no chyba ze wszystkie 3 "kobitki",ktore tam "pracuja" nie znaja przepisow i zle je interpretuja

Cytat

Bezproblemowe może być dobudowanie tarasu


a da sie to zrobic nie naruszajac wymiarow dachu?
sama wylewka wystarczy?

to mowisz ze dobudowanie do garazu tych niecalych 2m moze nie rozwiazac sprawy?

jutro o 8.00AM przychodzi architekt adaptujacy na dzialke na pomiary i ciekawe co mi on powie

w najgorszym wypadku bede musial postawic dom dluzsza strona do wjazdu,wtedy strone od tarasu(gdzie jest duzo przeszklen bede miec do polnocnego-zachodu co bedzie porazka...sic! Edytowano przez kiwaczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

zas co sie tyczy tej kwestii to pytalem 2 razy w urzedzie miasta i powiedziano mi ze te 5m liczy sie do bocznych okapow(ktore sa ponizej 5m) a nie do najwyzszego punktu(kalenica)...




Może się przyda (wysokość elewacji He)

DSC01446.jpg





Choć Ty masz dach dwuspadowy, to różna może być interpretacja – ale Twój urząd, widać przyjazny.

Dopisalem:

I to bardzo przyjazny, bo tak patrząc, to okna na piętrze w Twoim projekcie, w połowie są osadzone w …..dachu?
Przeliczyłem jeszcze raz i w najlepszym przypadku, ta konkretna elewacja ma wysokość około 6m.

Ps. A może to nie „przyjazność” urzędu, tylko niekompetencja jego urzędników ? Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

ale Twój urząd, widać przyjazny.


taaaak...!
chcialbym aby tak bylo...
ale prawda jest taka ze siedza tam (za przeproszeniem) trzy p...iekne panie,ktore kazdego interesanta traktuja z buta
wchodzac do ich pokoju mam wrazenie juz w progu ze jestem natretem i znow przeszkodze im w pracy
autentycznie,gdy wrocilem sie trzeci raz(a zapomnialem kluczy) pani wkurwionym glosem powiedziala
"dalby pan w koncu popracowac" i dopila kawe...
nie mam nic przeciwko urzedasom i sam pije kawe,ale ...

wracajac do architekta
byl dzis rano punkt 8.00am jak powiedzial
wzial miare ze soba aby pomiarow dokonac,ale przed furtka rozlozylem mu projekt na masce samochodu
naswietlilem problem,pogadalismy
powiedzial ze garaz moze(choc nie musi) byc ok,bo moja gmina to gmina w ktorej wszystko mozliwe...
zaproponowal wydluzyc okap od jadalni i wesprzec go trzema slupami
ze niby taras albo sklad na drewno
aby z drogi od razu w oczy sie rzucalo i aby miec 100% pewnosc ze przejdzie ta szerokosc

i po tym odjechal,przez furtke nie przeszedl ,bo nie bylo co mierzyc,bo nie wiadomo co dalej


przeprojektowanie zajmie miesiac,kwota 1500-2500pln
drugi wariant to zmiana decyzji (moze i dwa miechy) i od tego zaczne
chce zyc na swoim wedlug wlasnej a nie narzuconej przez kogos decyzji/planu


po niedzieli popukam do drzwi burmistrza
moze cos wskuram

myslalem tez o zmianie polozenia domu na dzialce (lukarna do wjazdu) ale wtedy sciana z tarasem bedzie od polnocnego wschodu zachodu huh.gif

tak czy siak dzien minal

. Edytowano przez kiwaczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
starostwo zabiera projekt w którym jest oryginalna mapa do celów projektowych, do nadzoru idzie projekt z kopiami dokumentów a inwestorowi pozostaje egzemplarz kopii i z oryginałami oprócz mapy. kwestia czy mądrze projekt złoży projektant
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...