Skocz do zawartości

Adaptacja niskich powmieszczen


Recommended Posts

Witam
mam pytanko do ludzi obeznanych z prawem budowlanym i warunkami..

Chciałbym wykorzystać pomieszczenia na parterze domku jednorodzinnego. Cały parter budynku ma wysokość 2.20
W projekcie pomieszczenia te są opisane jako piwnica. Czy zgodnie z przepisami mogę je zastosować jako pomieszczenia mieszkalne?
Wiem ze wysokość pomieszczeń musi wynosić 2.5m ale może da sie to jakoś obejść? a może nie dotyczy to budynków jednorodzinnych?
Chce je wykorzystać na kuchnię i jadalnię, czy można zaliczyć je do pomieszczeń na czasowy pobyt ludzi? (w warunkach technicznych ta wysokość jest dozwolona dla takich pomieszczeń) a może nie muszę się tym przejmować :]

z góry dziękuje za odpowiedzi

pozdrawiam!
Link do komentarza
Witam

Dziękuję za odpowiedź.

Problem w tym że ingeruje w konstrukcję i muszę zrobić projekt do pozwolenia na budowę. Nie chciał bym mieć problemów z uzyskaniem tego pozwolenia np ze względu na wysokość pomieszczeń..

Bardzo proszę o odpowiedź czy w/w pomieszczenia to faktycznie pomieszczenia na czasowy pobyt ludzi.

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

jesli uzyskasz pozwolenie na budowe to sobie ze dwa pustaki wyzej podmurujesz i nbedziesz miał te 2,50
nie rozumiem w czym problem ,a jesli jestes przed pozwoleniem to niech projektant znieni w opisie wysokosc pomieszczen i powiekszy okna na rysunku i tez po kłopocie



tutaj chodzi o istniejacy budynek mający ponad 30 lat icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...